Кіріспе сабақ жоспары. (11 класс)

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Бекітемін:


Күні

Тақырыбы

Кіріспе

2,09,15

Сыныбы

11

минут

Мақсаты

Биология пәні бойынша оқушылардың төменгі курстардан алған білімдерін жүйелеу, талдау, жинақтау, жаңғырту.

Күтілетін нәтиже

А) биология пәнінің анықтамасы мен оның салаларын біледі

Б) тірі мен өлі ағзаның айырмашылықтарын ажыратады, оларға тән қасиеттерді мысалдар арқылы түсіндіреді

С) биологиялық білімнің адам өміріндегі маңызын бағалайды.


Құралдар

Биология.Жалпы білім беретін мектептің жаратылыстану-математика бағытындағы 11-сыныбына арналған оқулық/Р.Сәтімбеков,Р.Әлімқұлова,Ж.Шілдебаев.,-өңд.,толықт.3-бас.-Алматы: Мектеп,2015.-368б.,сур.

Интербелсенді тақта,слаид, «Биология ғылымы» тақырыбында бейнебаян, А4 формат, маркер, рефлексия парағы


Әдістер

«мақал-мәтелдің жалғасын тап» әдісі жұпқа бөлуде;

Кеңейтілген тапсырма; «Б.Б.Б» кесте, Ассоциация құру, «Стикердегі сұрақ», рефлексия парағы

3

Сабақтың барысы

І.Ұйымдастыру

-амандасу,түгелдеу,оқушылар назарын сабаққа аудару



Мұғалім

Оқушы



-жұпқа бөлу: «мақал-мәтелдің жалғасын тап» әдісін ұсыну

-маршруттық карта тарату

-бір оқушы ашық тұрған бір қағазды таңдап,жазылған мақалды оқиды

-екінші оқушы келесі жабық тұрған қағазды алып,астында жазылған мақалдың жалғасын оқып,өз жұбын жасақтайды

-маршруттық картамен танысады

8


ІІ.Тұсаукесер



Мұғалім

Оқушы



«Биология ғылымы» тақырыбында бейнебаянды көрсетеді.

Түрткі болу сұрағын қояды: «бейнебаян не туралы? Оның бүгінгі тақырыппен байланысы қандай? »

-биология ғылымының мақсаты мен міндеті қандай?

-қандай салаларын білесің?

-тіршілікке тән қасиеттерді ата?

-тіршілік деңгейлерін білесің бе?

-өсімдік пен жануардың айырмашылығы неде? Қандай ұлпаларын білесің?

Бейнебаянды қарайды;

Түрткі болу сұрақтарына жауап береді; өз ойларын айтады

17


ІІІ.Негізгі бөлім



Мұғалім

Оқушы



-жаңа тақырыпқа оқушылардың назарын аудау

-«Б.Б.Б» әдісімен таныстыру

-А4 форматына жазылған кесте тарату

Дәптерге мынадай тақырыптарда ассоциация құрады :

  1. Биологияның салалары

  2. Тірі ағзаға тән қасиеттер

  3. Өсімдіктерге тән ұлпалар мен ерекшелік

  4. Жануарға тән ұлпалар мен ерекшелік

-Оқулықпен жеке-жеке жұмыстанады

-жұптасып «Білемін..Білдім..Білгім келеді..» деген кестені толтырады

-оқып береді

Жеке-жеке дәптерге берілген 4 тақырып бойынша ассоциация құрады.

Шапалақ соғу арқылы өзара бағалау жүргізеді.

6


Ү.Бекіту



Мұғалім

Оқушы



-интербелсенді тақтадан слаид түрінде «Стикердегі сұрақ» әдісімен таныстыру

-тақырып бойынша «Стикердегі сұрақ» әдісі бойынша слаид түрінде сандармен көрсетілген сұрақтар қойылады. Оқушылар бір-бірлеп стикерді санымен таңдап, астында жасырылған сұраққа жауап береді.

1


ҮІ.Үй тапсырмасы




Кіріспені қайталап оқу, 9-беттегі сұрақтар мен тапсырмаларды орындау

«Адам өміріндегі биологияның рөлі» тақырыбында эссе жазу.

5


ҮІІ.Бағалау



Мұғалім

Оқушы



Кері байланысты жүзеге асыру мақсатында рефлексия парағын таратып береді.

-Бүгінгі сабақ бойынша түсінік деңгейлерін оқушыларын өздерін бағалау ағашында бейнелеу арқылы көрсетеді

-рефлексия парағын толтыру арқылы өздеріне формативті бағалау жүргізеді: бүгінгі сабақ несімен ұнады,не ұнамады,не қолынан келмеді және мұғалімге қойып үлгермеген ойындағы сұрақтарын жазбаша түрде қалдырады

-кері байланыс парағын жинап береді















«Б.Б.Б» кестесі Аты-жөні:

Сыныбы:


«Ассоциация»


[pic] [pic] [pic] [pic]