Сабақ жоспары Үй құстары

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Күні/Дата/Date:


Сынып/Класс/Class: 7 «А»


Пән/Предмет/Discipline: Biology


Тақырыбы/Тема/Theme: Үй құстары және олардың аса маңызды қолтұқымдары, оларды адамның пайдалануы.

Мақсаты/ Цель/Goal lesson:

- Оқушыларға құс шаруашылығы, үй құстарының арғы тектері, еліміздегі құс шаруашылығы жайында түсінік беру ;

- Оқушылардың құстар жайындағы түсініктерін молайта отырып, есте сақтау қабілеттерін дамыту;

- Оқушыларды құстарды күтіп-баптауға, ұқыпты, жинақы болуға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі/Вид урока/The type of lesson: жаңа сабақ

Сабақтың әдісі/Методы урока/Methods lesson: үлестірмелі тапсырма, жеке жұмыс,

Көрнекіліктер/Наглядности/The representativeness of the lesson: кестелер, суреттер, интерактивті тақта.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі/ Организационный момент/Organizing time

Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеп, керекті материалдарды журналға түсіріп, оқушы зейінін сабаққа аудару.

II. Үй тапсырмасы/ Проверка домашнего задания/To check homework:

 Биологиялық диктант:

1. Құстарды зерттейтін ғылым саласы - ..................................(орнитология – орнитология - ornitology)

2. Олардың денесі............, ................және..............бөлімдерге бөлінген.(бас- голова - head, мойын –шея - neck, тұлға –туловище - torso)

3. Құстардың жақ сүйектері тұтас мүйізді тақташалармен қапталған. Оны құстардың ...............................деп атайды. (тұмсығы – клюв - beak)

4. Құстардың ... жақсы жетілген.(бұлшықеттері –мышцы - muscle)

5. Денесі қауырсынмен қапталып, алдыңғы аяқтары ... айналған.(қанат – крылья - wing)

Сабақтың мотивациясы:

Берілген сөзжұмбақты шешсеңдер бүгінгі сабағымыздың тақырыбы шығады.

  1. Dog –

  2. Frog -

  3. Marmot –

  4. Cat –

  5. Rabbit -


Сонымен, қандай сөз шықты? Ол не?


ІІІ. Жаңа тақырып/ Новая тема/A new lesson

Асыранды құстарды қолда өсіруді құс шаруашылық деп атайды. Құс шаруашылығы -  [link]  емдеуде қолданылады.

  • Мамығы үшін өсіреді.

  • Әсемдік үшін өсіріледі.

  • Жұмыртқасын, етін тағам ретінде қолданылады.



  • V. Сабақты бекіту/Закрепление урока/ Approval lesson.

    Сәйкестендіріңдер:

    [pic] А) Canary

    [pic] B) Hen

    [pic] С) Duck

    [pic] D) Goose


    Рефлексия/ Reflexion:

    The Duck Song

    I see a duck.
    The duck sees me.
    I like the ducks.
    The ducks like me.
    Big green ducks.
    One, two, three.
    I like the ducks
    and the ducks like me. 

    Песенка про утку

    Я вижу утку.

    Утка видит меня.

    Я люблю уток.

    Уток, как я.

    Большие зеленые утки.

    Один два три.

    Я люблю уток

    и утки вроде меня.


    Үйрек жайлы өлең

    Бір, екі, үш,

    Мінекей көріңіз үйректі.

    Менде көрдім,

    Ол ірі жасыл үйректі.

    Бір, екі, үш,

    Мен де ұнаттым үйректі.


    VI. Үй тапсырмасы/Домашнее задание/Homework:

    Үй құстары жайлы диктант құрастыру, құстарға байланысты мақал-мәтелдер жазу.


    VII. Бағалау/Оценивание/Evaluation.