Тақырып :Ұрықжолдастылардың отрядтары
Мұғалім:Астана қаласы,№54 мл Серекпаева Айсұлу Хабидуллаевна.
Өткізу түрі: «Ауызша сабақ - 1» картасы, БжС технологиясы, «Стандарттық мазмұн»-9
Мақсаты: сабақта норматив талабына сай оқушылардың оқу материалын 63% меңгеруіндегі логикалық және сыни тұрғыдан ойлау шапшаңдығын, сөздік қорын, ақпараттық құзыреттілігін дамыту.Пәнді сапалы менгеруге қызығушылық таныту және ынталандыру.
Міндеті: технологиялық картаның регламентін орындау.
Пәндік нәтиже: қойылған мақсатқа жету.
Ұйымдастыру кезеңі Мотивация
Сыныпты белсендіру, көшбасшыға сөз беру.
Достар!Бүгін белсенділік танытамызба?Иә.Ендеше, сәттілік
Тақтаның жоғарғы жағына 63% нормасы
қойылады.
№1 кесте
2
Оқушылардың субьектілік тәжірибесін өзектендіру.
Өткен сабақ тақырыбы бойынша қарама-қарсы сұрақ қою.
1.Қазіргі кезде сүтқоректілердің қанша түрі бар?(4500-дей)
2.Сүтқоректілер Жер бетінде қашан пайда болған?( бұдан 200 млн. жыл бұрын)
3.Сүтқоректілерді зерттейтін ғылым («маммалогия» )
4.Сүтқоректілердің арғы тегі ( [link] жан-жануарлар дүниесінің азаюына әсер етуде.(келісемін)
23. Тақтұяқты өгіздің төлін құлын дейді(келіспеймін,өгіз жұптұяқты,әрі құлын жылқының төлі)
24. Бунақденеқоректілер отрядының иіс сезуі жақсы(келісемін)
25. Ескекаяқтылардың түрлерін Арал мен Балқаштан кездестіруге болады.(келіспеймін,ол тек Каспиде кездеседі.)
Үшінші сыни нүкте.
Сұрау нәтижесінде мұғалім оқушылар түсінбеген немесе толық мағынасын аша алмаған сөздерді анықтайды. Одан кейін 1 – 2 минут ішінде мұғалім проблемалық аймақтарды анықтайды.
Төртінші белгі. нәтиже бойынша + ,- қою.
Тақтаға нәтижені жазу.
4 кезең > немесе < нормалары
7
Талдау
Уақыт 5 минут
Бүгінгі өткен тақырып бойынша түсінгендерін шығарма түрінде жазу.
Төртінші сыни нүкте. Сұрау нәтижесінде мұғалім оқушылар түсінбеген немесе толық аша алмаған сөздерді анықтау. Одан кейін 1 – 2 минут ішінде мұғалім проблемалық аймақтарды анықтайды.
Бесінші белгі. Нәтиже бойынша + ,- қою.
Тақтаға нәтижені жазу.
5 кезең > немесе < нормалары
Шығарма сөздің нормативі 63сөз
8
Рефлексия
Мұғалім әр кезеңдегі нормаларды орындау бойынша қысқа сабаққа талдау жасайды. Бағалау нормативі бойынша жазған сөздерінің санын анықтап, нормаға сәйкес бағалайды.
9
Бағалар
Журналға баға қою нормативі:
4-5 баға – 5 ұпай
3 баға – 4 ұпай
2 баға – 3 ұпай
1 баға – 2 ұпай
10
Үй тапсырма.
4 бағадан кем алған оқушыларға үйге тапсырма беріледі.
Оқулық бойынша 293-297бетке дейін оқу,мазмұндау