|
Түр түзілу Сабақ жоспары. 9-класс
Автор публикации: Бисоков А.С.
Дата публикации: 2016-03-24
Краткое описание: ...
Бекітемін: |
| 9- сынып | Күні:1.03.16 | Сабақтың тақырыбы | §45. Түр түзілу. | Мақсаты | Түр түзілудің жолдары географиялық және экологиялық түр түзілу туралы түсінік қалыптастыру | Күтілетін нәтиже | А.Түртүзілудің жолдары мен жылдамдығы туралы біледі. В.Түртүзілудің түрлеріне мысал келтіре отырып түсіндіреді. С. Географиялық және экологиялық түртүзілу процесінің жаңа түрлердің пайда болуында алатын орнын бағалай алады. | Керекті жабдықтар | Биология:Жалпы білім беретін мектептің 9-сыныбына арналған оқулық/ Ж. Шілдебаев,Ж.Қожантаева,Л.Аманжолова.-Алматы: Мектеп,2013.-344 б.,сур. Интерактивті тақта, жұмыс дәптері, флипчарт, маркер, желім | Жұмыс формалары | Жеке,топтық жұмыс | Қолданылған әдістер | «Карта белгілері», «Кеңейтілген тапсырма», «Кубизм», бағалау критериі, «Екі жұлдыз, бір ұсыныс», «Бармақ көтеру», «Сұрақ-жауап», рефлексия | Тапсырмалар | Оқушылар арасында ынтымақтастық атмосферасын құру, сыни тұрғыдан ойлауын дамыту | Сабақ барысы | Сабақ кезеңдері | Уақыты минут | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | Кіріспе | 2 | 1.Ұйымдастыру - оқушылармен амандасу; - сыныпты түгендеу; - кезекшілік қызметін қадағалау; -оқушыларды топқа бөлу- «Саяхатқа шығу» әдісі арқылы 1.Саяхатқа кім шығады? 2.Кімді саяхатқа апарар едіңіз? 3.Кімге жүк көтергізесіз? 4.Бір алманы кіммен бөлісесіз? 5.Сырынды кіммен бөлісер едің? |
-мұғаліммен сәлемдесу; - кезекшілік қызметін атқару; - сабаққа зер салу; -топқа бөліну ; -үй тапсырмасына дайындалу;
| Тұсаукесер | 7 | 2. Үй тапсырмасын тексеру Дарынды және қабілет деңгейі төмен оқушыларға тапсырмалар тарату. -бейімделушіліктің түрлерін ата? -бүркеніш реңнің түрлерін атаңдар? -сақтандырушы реңге мысал келтір? Бейімделудің себебі неде? | Тапсырмаларды орындайды. -Сұраққа жауап береді Бағалау критерийі арқылы өзін-өзі бағалайды. | Негізгі бөлім | 21 (6+15) | Мәтінмен жеке жұмыс. «Галерея» әдісі арқылы топтық жұмыс жүргізу. Топтарға фото суреттер беріледі. Сол арқылы олар тақырыптан оқыған мәліметтерін суреттермен өрнектеп, анықтама немесе сипаттамалар жазып,постер дайындайды. | Мәтінді жеке-жеке оқып шығып, топта талдап «Галерея» әдісі бойынша жұмыстанады.Постер дайын болған кезде, әр топтан бір түсіндіруші адам қалып, қалған мүшелері келесі топтың жұмысын тыңдауға кетеді.Сағат тілімен тыңдаушылар айналып өз тобының түсіндірушіне келіп,өз тобының түсіндірушісін тыңдап болған кезде жұмыс аяқталады.Тыңдаушылар түсіндірушілердің жұмысын «Екі жұлдыз,бір ұсыныс» арқылы, ал жалпы топтық жұмысты «Бармақ көтеру» арқылы өзара бағалау жүргізулерін қадағалау. | Қорытынды | 8 | Сұрақ-жауап әдісі. | Жаңа тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Бағалау критерийі арқылы өздерінің бүгінгі сабақ бойынша түсінік деңгейлерін тексереді.
| Үй тапсырмасы | 1 | 15 сұрақтан тұратын сұрақ – жауап дайындау немесе тест құрау.
| Үй тапсырмасын тыңдап, жазып алады. | Бағалау | 1 | Тапсырмалар соңындағы бағалау критерийлері бойынша оқушылардың бағаларын айтып өтеді. | Рефлексия жасайды. |
|
|