Ашық сабақ 6 сынып Тамырдың түрөзгерістері

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Пәні: Биология

Сабақтың тақырыбы:

Тамыр түрөзгерістері

Күні: 25.10.2016ж


Сыныбы: 6


Сабақтың түрі

Аралас сабақ

Сабақтың мақсаты

Тамырдың түрөзгерісі, оның түрлері жайлы мағлұмат беру оқушылардың білімін нақтылап, өздігінше ізденуге жетелеу, ойлау қабілеттерін жетілдіру.

Күтілетін нәтиже

Тамыр түрлеріне қарап оларды ажырата біледі.Оқушының өз пікірін айтуға дағдылануы,постер жасай алады;жұппен,топпен жұмыс істей алады;


7 модульдің қолданылуы

«АКТ», «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқытуды басқару және көшбасшылық», «Талантты және дарынды балаларды оқыту», «Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу»


Қолданылатын әдіс-тәсілдер

«Мозаика», «Өрмекшінің торы», «Ой қозғау», «ЖИГСО», «Постер»,«Конверт», «Бір айналым сөз», «Екі жұлдыз бір тілек»

Қолданылатын ресурстар

Оқулық, жұмыс дәптері, кластер, маркерлер, қима қағаздар, интерактивті тақта, стикерлер, ноутбук

Ұйымдастыру кезеңі

(1мин)






Психологиялық ахуал орнату мақсатында «Өзіңе тілегенді,өзгеге тіле» әдісін қолдану





Шеңберге тұрады, бір-біріне тілек айтады жағымды психологиялық ахуал қалыптастырады

Сабақ кезеңдері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқшылардың іс-әрекеті

Білім

(6 мин)



(1мин)













(4мин)

«Өрмекшінің торы» әдісі арқылы үй тапсырмасын пысықтау

«Мозаика» әдісі бойынша оқушыларды топқа бөлемін. Жасуша,микроскоп,гүл суреттерін құрастыру арқылы топтарға бөлінеді.

І топ: Жасуша

ІІ топ: Микроскоп.

ІІІ топ: Гүл.




«Ой қозғау» әдісі суретте тамырдың түрөзгерістері бейнеленген.

Шеңберге тұрызып үй тапсырмасын өрмекшінің торын құру арқылы сұраймын.











Өткен сабақпен байланыстыра отырып, сурет көрсетіледі.

-Тамыр дегеніміз не?

- Тамыр бөлімдерін ата?

-Бөліну аймағында неше қабат болады?

-Тамыр жүйесі қаншаға бөлінеді?

-Қандай тамыр түрлерін білесіңдер?

Олай болса балалар тақтаға көз жүгіртейік.

Ненің суретін көріп тұрсыңдар?

Өте жақсы бұл суретте шалқан,сәбіз бейнелеген.

Олар қайда өседі?

Жер астында

-ал өсімдіктің жер асты мүщесі не балалар?

Әрине тамыр олай бүгінгі біздің жаңа сабағымыздың тақырыбы Тамыр түрөзгерістері.

Жіпті тосып алган оқушы үй тапсырмасын айтады.









Оқушылар қиылған қағаздарды алып, сәйкес келген сурет қиындыларын жинау арқылы топ құрады. Жауап бере отырып, жаңа сабақтың тақырыбын ашады

Түсіну

(8 мин)

ЖИГСО әдісі

Топтарға жаңа тақырып бойынша сабақты толық меңгерту мақсатында тапсырма беру




Оқушылар тақырыпты бірінші жеке оқиды,жұптасады,топтасады топтан лидері түсіндіреді

Қолдану

(9 мин)

Постер қорғау

І топ: Тамыр түрлері

ІІ топ: Тамыр бөлімдері

ІІІ топ: Тамырдың түрөзгерістері

Оқушылар өздеріне берілген тапсырманы топ болып орындайды.

Талдау

(8 мин)

«Конверт» әдісі


I топ тамырдың суретін салу

IIтоп бес жолды өлең

III сахналау

Әр топ өздеріне берілген тапсырманы топ болып орындайды.

Жинақтау

(5 мин)

«Бір айналым сөз» әдісі

Оқушылар жаңа тақырып бойынша өздерінің түсінгендерін бір-бір сөзбен айтып шығу.

Тақырыптан түсінгендерін бір-бір сөзбен айту.

Бағалау

(2 мин)


Бағалау парақшалары

Оқушылардың бағасымен салыстыра отырып, бағалаймын.

Топ басшылары бағалайды.

Рефлексия

(1 мин)

«Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі

Стикерлер таратамын.

Оқушылар сабақ туралы өз ойларын стикерге жазып,блоб ағашына барып жапсырады.

Үйге тапсырма

(1 мин)


14параг оқу «Тамырдың түрөзгерістері» «Таңғажайып тамырлар» эссе жазу

Оқушылар берілген тапсырманы күнделікке жазып алады.











Шу ауданы әкімдігінің білім бөлімінің

«Мәншүк Мәметова атындағы шағын орталықты орта мектебі»

коммуналдық мемлекеттік мекемесі












Тамырдың түрөзгерістері

(ашық сабақ)

6-сынып















Биология пәні мұғалімі: Тойлыбаева Ш.К.












Бәйдібек ауылы

2016-2017 оқу жылы



«5»-6-7 ұпай

«4»- 4-5 ұпай

«3»- 2-3 ұпай



Үй тапсырмасы

Өрмекшінің торы

Ой қозғау

ЖИГСО

Постер қорғау

Тапсырма орындау

Бір айналым сөз

Барлық ұпай саны















































I топ тамырдың суретін салу



IIтоп бес жолды өлең



IIIтоп сахналау













[pic]



[pic]



[pic]