[pic]
Қордай ауданы Жамбыл ауылы
Мектеп алды даярлық тобының тәрбиешісі.
Жамбыл Жабаев атындағы №26 орта мектеп.
Абдуллаева Света Тиловбаевна
Пәні: Математика
Сабақтың тақырыбы: 10 саны және цифры
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: 10 көлеміндегі кестелік қосу бойынша алған білімдерін, санды өрнектер, сандарды салыстыру, есеп шығару
Дамытушылық: Оқушылардың өзін - өзі бағалауын, есептеп шығару арқылы логикалық ойлауын, шығармашылық қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік: Окушыларды достыққа , бірлікке тәрбиелеу.
Сабақтың типі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс - тәсілі: Сурақ жауап тусіндіру
Сабақтың көрнекілігі: суреттер карточкалар, слайд беттері
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру
А) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Ә) Сынып тазалағына мән беру
Б) Құрал - жабдықтарын түгендеу
ІІ. Психологиялық дайындық
[pic]
Қуан шаттан,
Қуанатын күн бүгін.
Қайырлы таң!
Қайырлы күн!
Күліп шықты күн бүгін!
ІІІ. Практикалық жұмыстар:
«Адасқан сандар» ойыны
1. Сандарды 1 - ден 10 - ға дейін рет - ретімен тақтаға орналастыру
2. Сандарды 10 - нан 1 - ге дейін орналастыру
Оқулықпен жұмыс
[pic]
№1
Өрнектерді пайдаланып, теңсіздіктер құрастыр
№2
Қысқаша жазылуы бойынша есептер құрастыру
а) Сыныпта 2 қыз бала бареді, оған 6 қыз бала келіп қосылды. Сыныпта барлығы қанша қыз бала болды?
ә) Сыныпта 10 ер бала бар еді. Оның 3 - уі басқа сыныпқа ауысты. Сыныпта қанша ер бала қалды?
Балалар ,енді ,балалар енді , кім жылдам ойынын ойнайық
«Топ үйрек»
Бір топ үйрек ұшып барады. Олардың барлығы бесеу. Біреуі жерге қонса, нешеуі қалады?
Жауабы: (Біреу. Қалғаны ұшып кетеді.)
«Аулада»
Аулада қойлар мен тауықтар жүр. Олардың 5 басы, 14 аяғы бар. Тауық пен қой нешеу
Жауабы: (2 қой, 3 тауық).
«Қосарланған ат»
Қосарланып жегілген 3 ат 1 сағаттың ішінде 12 км. Жол жүрді. Осы уақыттың ішінде 1 ат неше км. Жол жүрді?
Жауабы: (12 км.)
«Мысық»
Үйдің төрт бұрышында төрт мысық отыр. Әр мысықтың алдында 3 мысық отыр. Үйде неше мысық отыр?
Жауабы: (4 мысық)
«Әтеш»
Әтеш екі аяғымен тұрғанда 4 кг., ал бір аяғымен тұрғанда салмағы қанша?
Жауабы: (4 кг.)
Енді балалар ,тез есептейік
№4
4+4 8+2 6+4 10-3
3+5 5+4 8-2 8-4
6+2 7+4 5-4 9-5
Есептерді шешу сабақты қайталау қорыту.
[pic]
Ү. Үйге тапсырма беру
Үйге тапсырма ретінде №5 140бет.
Ү. Бағалау
Сабаққа белсене қатысып отырған оқушыларды мадақтап, бағалау
ҮІ. ҚОРЫТЫНДЫЛАУ