Ү дыбысы мен әрпі

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Оқу іс-әрекетінің тақырыбы: Үдыбысы мен әрпі

Мақсаты: Балаларға өткен тақырыптарды пысықтай отырып, Ү дыбысы мен әрпін таныстыру. Баспа түрін жазуға үйрету,аталған дыбысқа сөз ойлату арқылы сөздік қорларын байыту, ойындар арқылы балалардың таным, шығармашылық қабілеттерін дамыту,ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Оқу іс-әрекетінің әдісі: Сұрақ-жауап,түсіндіру, ойын.

Көрнекіліктер: дидактикалық материалдар, кеспе әріптер, электронды оқулық.

Оқу іс-әрекетінің барысы:

I.Ұйымдастыру кезеңі:

Амандасу: Алдымыздан кезіккен,

Көп танысты көреміз.

Бәріне де ізетпен,

Біздер сәлем береміз.

-Сәлеметсіз бе, ағай! -деп,

-Сәлеметсіз бе, апай!- деп.

Ұл-қыз сәлем береміз

Өнегелі өренбіз.

Мұғалім:

-Балалар,бізге бүгін ерекше күн.Бар білімімізді ортаға салайық.

-Қазір қай сабақ?

-Дыбыс дегеніміз не?

-Дыбыстар неше топқа бөлінеді?

Ойын: Не қалай дыбыстайды?

-Әріп дегеніміз не?

(Балаларәріптер жайлы тақпақтар айтады)

Дидактикалық ойын: Алма жинау.

(Балалар алма артындағы әріптерді атап, себетке жинайды)

Карточкамен жұмыс: Буындар оқыту.

Ойын: Буындардан сөз құра. (Ба, Ра, На, Са, Ла, Ша, А)

II.Негізгі бөлім:

Жұмбақ жасыру:

1.Таңмен көзін ашады,

Әлемге нұрын шашады. (Күн)

Баласын ертіп соңынан

Сүңгіп жүзуді үйретті

Су жұқпайтын тонына

Кім білмейді?... (Үйректі)

Ү дыбысы мен әрпін таныстырып, баспа түрін жазып көрсету.

Әліппе дәптерімен жұмыс.

Үдыбысын жазу.

Сергіту сәті.

Электронды оқулықпен жұмыс

Ү дыбысы бар сөздермен танысу.

Суретпен жұмыс: Торкөздерден Ү әрпінің орнын тауып, қызыл түспен боя.

Логикалық тапсырмалар:

4 топқа логикалық тапсырмалар беру.

1-тапсырма.

Үй жануарларын сана.

2-тапсырма.

Атауларын дұрыс жазып шық.

3-тапсырма.

үстелде неше алма бар?

4-тапсырма.Үй құстарының балапандарын тап.

Шығармашылық жұмыс:

Жұлмалау әдісі арқылы топ бойынша жапсырма жұмысын орындау. (түлкі, үйрек,түйе,күн бейнелерін жапсыру )

Қорытынды: Ән: Әліппе.