Конспект заняття «Котику допомагаємо, побутові прилади вивчаємо» (ІІ молодша група)

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: Конспект заняття по ОБЖ дітей молодшого дошкільного віку.Мета: вчити дітей називати предмети побутової техніки;збагачувати уявлення дітей про їх призначення та роль у житті людей;дати знання про небезпеку від побутової техніки, ознайомити із правилами заборони;сприяти р...


6




УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ СМІЛЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД № 57 «БЕРІЗКА»

(ясла-садок комбінованого типу)

вул. Лобачевського, 4 м. Сміла, 20705, тел. (04733) 5-26-88, 5-24-79

e-mail: [email protected]















Конспект заняття

Тема: «Котику допомагаємо, побутові прилади вивчаємо»

для дітей 4-го року життя з використанням ІКТ










розробила:

НЕШКО Наталія Василівна

Вихователь ДНЗ









Мета:

  • вчити дітей називати предмети побутової техніки;

  • збагачувати уявлення дітей про їх призначення та роль у житті людей;

  • дати знання про небезпеку від побутової техніки, ознайомити із правилами заборони;

  • сприяти розвитку умінь малят спостерігати, аналізувати, робити висновки та узагальнення;

  • продовжувати вчити дітей спілкуватись один з одним, звертатися до партнера, вислуховувати співрозмовника, відповідати на запитання вихователя.

Закріпити в активному словнику слова – назви побутових приладів: телевізор, електрочайник, пилосос, холодильник, міксер, праска, пральна машина, електроплита, фен, мікрохвильова піч;

Активізувати словник дітей дієсловами: пилососити, прасувати, прати, готувати, сушити, розігрівати.


Матеріал до заняття:

  • дидактична гра «Склади картинку, назви дію», іграшкова побутова техніка, різнокольорові коробки.


Обладнання до заняття:

  • іграшковий Котик-Воркотик, ширма;

  • комп’ютер, звуковий лист, музичний запис «Киця-кицюня», фрагмент мультиплікаційного фільму «Уроки обережності тітоньки Сови. Побутові прилади.»


Методи та прийоми: дидактична гра, бесіда, створення ігрової ситуації, робота у парах.


Попередня робота:

  • бесіда з дітьми за тематичними картинками «Побутові прилади», складання речення за сюжетними картинками «Мамині помічники»;

  • дидактичні ігри: «Склади, назви», «Домашні помічники», «Закінчи речення», «Облаштуй кімнату (кухню, ванну кімнату)», «До нас гості завітали»;

  • сюжетно-рольові ігри: «Сім’я», «Магазин побутової техніки»;

  • вивчення віршів В.Парамонової, В.Багірової про побутову техніку, пісеньки «Киця-кицюня», привітання, фізкультхвилинка «Котик»;

  • відгадування загадок, перегляд навчальних мультиплікаційних фільмів «Уроки тітоньки Сови».






Хід заняття:


Організація дітей.


Слова – привітання:

Доброго ранку!

Доброго дня!

Хай плещуть долоньки,

Тупають ніжки,

Працюють голівки

І сяють усмішки!

Доброго ранку!

Доброго дня!

Бажаєте ви,

Бажаю вам я.


Лунає звуковий сигнал.

Вихователь звертає увагу дітей на монітор.


Вихователь: Нам на електронну пошту надійшов звуковий лист, а від кого - зараз побачимо та почуємо.

Читання листа.

На моніторі зображення кота-Воркота із зверненням до дітей.


Котик: Привіт, друзі! Я запрошую вас до себе в гості у своє нове помешкання.


Вихователь: Малята, ми приймаємо запрошення від котика – Воркотика?


Відповіді дітей.


Вихователь: добре, пісеньку співаємо, в дорогу вирушаємо.


Під фонограму пісні «Киця-кицюня», діти, підспівуючи, рухаються по килимку за вихователем.


Вихователь: по доріжці ішли та до котика прийшли.


Із-за ширми котик вітається до дітей та запрошує сісти.


Котик: Привіт, дітвора!


Вихователь:

Котику, а чому ти такий невеселий?


Котик: Розумієте, друзі порекомендували через «Нову пошту» по Інтернету, замовити собі домашніх помічників (показує на коробки), а що з ними робити – я не знаю.

Допоможіть мені, будь ласка.


Вихователь: ну, що дітки, допоможемо котику – Воркотику?


Вихователь: подивіться, як багато красивих коробок. Зараз ми будемо відкривати по одній і називати домашніх помічників та пояснимо котику для чого вони потрібні (діти по одному підходять до коробок – посилок і дістають побутовий предмет, називають його, його дію).


  • Це пилосос. Пилосос збирає пил.

  • Це телевізор. По телевізору дивимося мультфільми.

  • Це праска. Праска прасує одяг.

  • Це фен. Феном сушать волосся.


Котик: дякую малята, тепер я знатиму для чого всі ці прилади та їх призначення.


Вихователь: усі ці предмети допомагають нам удома.

Як їх можна назвати? (домашні помічники)

Молодці, мої розумнички.

А ще їх можна зазвати ПОБУТОВІ ПРИЛАДИ.

Давайте разом повторимо: «ПОБУТОВІ ПРИЛАДИ»

А ти Воркотику запам’ятав?


Котик: ні, не запам’ятав. Може домашні помічники?


Вихователь: Малята, давайте ще раз повторимо для котика, як вони називаються. І ти котику теж, повторюй з нашими дітками.


(Діти ще раз повторюють «ПОБУТОВІ ПРИЛАДИ»).


Вихователь: ми тобі, котику, допомагали і побутові прилади, які ти замовив – називали.

Але це не всі побутові прилади, їх дуже багато.

Пропоную тобі, Котику-Воркотику, погратися з дітками в цікаву гру «Склади предмет і назви його дію»


Вихователь звертає увагу на бейджики у дітей, за допомогою малюнків діти знаходять своє місце за столом (діти складають пазли в парах).


До столиків ставайте, пазли викладайте.


Діти складають пазли та розповідають:

  • це пральна машина. Вона пере одяг;

  • це холодильник. В ньому зберігають продукти;

  • це плита. На ній готують їжу;

  • це міксер. Ним збивають крем, замішують тісто;

  • це мікрохвильова піч. В ній розігрівають їжу;

  • Це електрочайник. Ним гріють воду.


Котик: дякую вам. Ви такі розумні, так багато знаєте.


Вихователь: Воркотику, скажи, які предмети діти викладали та для тебе називали?


Котик: домашні помічники.


Вихователь: Чому ми їх називаємо домашніми помічниками? (тому, що всі ці предмети допомагають нам удома)


Вихователь: а як іще можна їх назвати?


Котик: забув.


Вихователь: дітки, давайте ще для котика всі разом повторимо: «ПОБУТОВІ ПРИЛАДИ»


Вихователь: Котику, а ти назви нам побутові прилади, про які діти тобі розповідали.


Котик: так, так, охоче, а ви малята, мені допомагайте (разом із дітьми називає побутові прилади: телевізор, магнітофон, пилосос, холодильник, міксер, праска, пральна машина, електроплита, фен, мікрохвильова піч).


Вихователь: молодці, ви добре попрацювали, а тепер трішки відпочинемо і разом з котиком пограємось.


Фізкультхвилинка:

Сірий котик міцно спав,

Навіть пісню не співав (імітація дії).

Та нарешті, пробудився,

Та довкола обдивився (вправи для шиї).

Став смачненько потягатись (потягування)

І чистенько умиватись (імітація дії)

Порозчісував він вуса,

Довгі-довгі, русі-русі (масаж дрібних м’язів обличчя)

Зуби й кігті нагострив, (вправи для кисті рук)

Й до комори він побрів (ходьба на місці)

Ми, як котик, відпочили,

Щоб зміцніли наші сили.


Вихователь: сподобалось тобі, Воркотику?


Котик: мені дуже сподобалося, я просто в захваті!


Вихователь: малята, ми вже говорили, що побутові прилади – помічники людей. Вони полегшують і пришвидшують виконання багатьох справ удома.

Проте, іноді ці прилади можуть бути дуже і дуже небезпечними. А щоб не трапилось біти, потрібно знати правила. Скажіть, а чи любите ви мультфільми?


Котик: я, я, дуже люблю.


Вихователь: тоді давайте ми з вами подивимося мультфільм і скажемо, які пригоди трапилися з хлопчиком і що він робив неправильно.

Будьте дуже-дуже уважними.


(Перегляд фрагменту мультиплікаційного фільму «Уроки обережності тітоньки Сови. Побутові прилади»)


Вихователь: Сподобався вам мультфільм?


Запитання до дітей:

  • Що не так робив хлопчик?

  • Чим він хотів висушити волосся?

  • Що роблять пилососом?

  • Можна в холодильник ховатися?

  • А діткам можна вмикати побутові прилади?

  • А можна гратися біля побутових приладів?


Вихователь: ще раз повторює з дітьми правила безпеки:

  1. Побутові прилади дітям не можна вмикати.

  2. Не можна гратися біля побутових приладів.


Вихователь: молодці

Тож запам’ятайте, малята, і ти, котику:

Якщо немає мами й тата,

побутові прилади не можна вмикати

і не тягти за шнур, щоб тебе не вразив струм.


Вихователь:

  • Які прилади ми називали? (вихователь показує іграшкові побутові прилади, а діти називають)

  • Кому допомагали?

  • У які ігри гралися?

  • Діти, а що вам сьогодні запам’яталося найбільше?


Вихователь: а тепер, нам час сказати котику «До побачення».


Котик:

дуже гарні ви малята,

працювали ви завзято,

до побачення, і дякую вам.


Вихователь: Молодці. Сьогодні ви добре попрацювали. Скажемо всім до побачення.