Заняття з розвитку лексико-граматичних категорій у старшій логопедичній групі . Тема: «Зимові види спорту»

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...




Дошкільний навчальний заклад

комбінованого типу ( ясла – садок) №1 «Олімпієць»

Голопристанської міської ради

Херсонської області



















Заняття з розвитку лексико-граматичних категорій у старшій логопедичній групі №7 «Веселка»

Тема: «Зимові види спорту»



Вихователь : Милосердова Т.Ю.

















м. Гола Пристань

2016



Тема: «Зимові види спорту»

Програмовий зміст: закріпити і систематизувати знання дітей про зимові види спорту.
Активізувати і збагатити активний і пасивний словник дітей з теми «Зимові види спорту» (словникова робота: назви зимових видів спорту). Спонукати дітей правильно узгоджувати слова у роді, відмінку; добирати прикметники, дієслова до іменників. Закріпити вміння будувати речення різної синтаксичної складності, відповідати на запитання повними відповідями.
Розвивати психічні процеси: зорове і слухове сприйняття, мислення, загальну і дрібну моторику
пальців рук.
Виховувати інтерес до заняття спортом, здорового способу життя.

Попередня робота: бесіда з дітьми про олімпіаду, про зимові види спорту, розглядання ілюстрацій, розгадування загадок про спортивне обладнання, перегляд презентації «Зимові види спорту»; читання і розучування прислів’їв про здоров’я та спорт, пальчикової гімнастики «Ковзанярі», фізкультхвилинки «Олімпійці», девізу команди.

Обладнання: проектор, комп’ютер, презентація «Зимові види спорту»; магнітна дошка; картки «Зимові види спорту», дидактичні ігри: «Що зайве?», «Добери піктограму», «Інвентар до ковзанярських зимових видів спорту», «Чого не стало?»; сюрпризний момент-медальки «Майбутньому олімпійцю».


























Організаційний момент:

Всі гості зібрались при хорошій днині Щоб спортивне заняття подивитись нині В нашій групі весело зростати Мріють весельчата спортсменами стати У здоровім тілі, кажуть й дух здоровий. Тож про спорт зимовий поведемо мову. (слайд 1)

Хід заняття:

- Діти, яка зараз пора року? Ви любите нашу зиму? - Назвіть, яка зима? (Зима холодна, сніжна, морозяна, казкова, біла,чарівна) - Яка тільки зима! Ви взимку сидите вдома? - Розкажіть, чим займаєтеся на вулиці взимку? (Граємо в сніжки, катаємося з гірки, ліпимо сніговиків) - Я впевнена, що люди, які не люблять зиму, просто не знають, що і взимку можна гарно відпочити і розважитися, весело та активно провести час. Причому з користю для свого здоров’я. І я також впевнена, що відкривши для себе дивовижний світ зимових розваг, кожен з нетерпінням буде чекати зими, снігу і морозу. Ми називаємо все це ігри - забави. - А що роблять дорослі, щоб зміцнити своє здоров'я ? (Займаються спортом) - Як називають людей, які займаються спортом? (Спортсмени) - Яким треба бути, щоб стати справжнім спрортсменом? (Сильним, спритним, міцнім, швидким, здоровим, виносливим, розумним) - Що потрібно, щоб вирости сильними, здоровими, міцними? (Загартовуватися, робити зарядку, займатися спортом, дотримуватися режиму дня, вживати корисну їжу) - Сьогодні ми поговоримо про зимові види спорту. - Які зимові види спорту ви знаєте? (Фігурне катання, хокей, біатлон, лижні перегони) - Як називаються найбільші спортивні змагання? (Олімпіада) - У місті Сочі декілька років назад пройшли Олімпійські ігри. - Діти, а ви знаєте, що у Олімпіади є своя емблема? (слайд 2 ) Подивіться на емблему, це п'ять переплетених кілець, які позначають дружбу спортсменів 5 континентів: блакитне кільце – Європа, жовте кільце – Азія, чорне кільце – Африка, зелене кільце – Австралія, червоне кільце – Америка. - А талісмани олімпійських ігор: сприсний, веселий Леопард , Білий Ведмедик, який живе за полярним колом, там де скрізь сніг та швидкий Зайчик – найспортивніший лісовий мешканець. (слайд 3 ) - І ми з вами, діти – олімпійці. Я к ви гадаєте, чому?( Тому, що навчаємось та виховуємось в найкращому спортивному садочку «Олімпієць») - Як справжні спортсмени, ми маємо свій девіз.







Наш девіз: Не лінуйся працювати,
Якщо хочеш дужим стати!
„ Олімпієць ” – це сила!
„ Олімпієць ” – це клас!
За здоров’я й сміливість –
Такий девіз у нас!

- Діти, і для того, щоб ми були підготовленими спортсменами, сьогодні я запрошую вас на спортивне інтелектуальне тренування, адже олімпійці не тільки фізично підготовлені, а й розумово розвинені. - Малята, ви знаєте, що справжні спортсмени завжди починають свої тренування з розминки? - І ми зробимо розминку для розуму. Скажіть, які слова -дії можна дібрати до слова «спорт»? (Змагатися, перемагати, тренуватися, спускатисяся, підніматисяся, програвати, кататися, бігати, віджиматися, присідати) - Ось наші герої: Леопард, Ведмідь та Заєць, приготували для вас завдання. 1.Завдання Леопард для вас, малята, Загадку хоче загадати Загадка: В зимовий, студений час Люблять всі малята нас. З гірки ми рушаєм в путь, А на гірку - нас везуть. (Санчата) - В якому виді спорту використовують сани?( Слайд 4) (В санному виді спорту ) - Які види санного спорту ви знаєте? (Слайди:5,6) (Скелетон, бобслей) - Чим відрізняються сани - бобслей від інших спортивних саней? (Сани для бобслею мають кермо та гальма; вони закриті, обтічної форми, схожі на гоночну машину; замість полозів дві пари ковзанів). - Як називають спортсменів, які займаються бобслеєм?(Спортсмен- бобслеїст, спортсменка-бобслеїстка) - Як називають спортсменів, які займаються скелетоном?(Спортсмен- скелетонист, спортсменка-скелетонистка) Після гарної розминки нас чекає фізхвилинка

Фізкультхвилинка «Олімпійці»

Олімпійці ми сміливі, (діти згибають і розгибають руки у ліктях) Спритні, гарні та активні (крокують на місці) Любим зиму ми стрічати (нахиляються і розводять руки) В різні ігри взимку грати (повороти вправо, вліво) В сніжки граєм залюбки («ліплять сніжки») Бабу ліпим у дворі (руками в повітрі малюють три кола) Ми на лижах в ліс підемо (уявна «ходьба на лижах») Перегони всі почнемо Пострибаємо с трампліна (стрибки) Ми спортсмени духом сильні (руки вгору) На ковзанці весело разом кататись (уявне «катання на ковзанці») В хокеї командами дружно змагатись (відбивання ключкою) І хоч ми всі знаєм, що спорт- це змагання (плескання в долоні) Та дружба в нас завжди перемагає (потискання рук)

-Діти, назвіть вид спорту, в якому спортсмени використовують ковзани.(Ковзанярський вид спорту) (Слайд 7) До нього входять - шорт - трек ,фігурне катання, керлінг, хокей. (Слайди: 8,9,10,11) Друге завдання від Зайця ми маємо Інвентар до ковзанярських зимових видів спорту добираємо 2 Завдання

Дидактична гра «Інвентар до ковзанярських зимових видів спорту»

- Хокей (захист, ковзани, шолом, ключка, шайба, рукавички) - Фігурне катання (ковзани, сукні) - Керлінг ( щітка, гранітний камінь-шайба, спортивний костюм) - Шорт-трек (шолом, окуляри, ковзани, обтягуючий костюм)

- Що об’єднує і чим відрізняються ці види ковзанярського спорту? (Ці види спорту проходять на льодовій ковзанці, але в керлінгу спортсмени не використовують ковзани)

Пальчикова гра «Ковзанярі»

Дітки на ковзанку зранку прийшли Взули новенькі свої ковзани. Стати на кригу вони не бояться, Вправно по льоду кататися вчаться. Коло спочатку вони об’їжджають, Потім круг себе кружляють, кружляють Їдуть вперед лиш на ніжці одній Дітки на ковзанці цій крижаній Раптом упали зненацька малята Що ж «Починаємо вчитись спочатку!»

Третє завдання приготував Ведмідь Слово з картинкою за звуками знайдіть (Слайд 12) 3. Завдання – Діти, прослухавши слова, вам потрібно визначити, який звук найбільше виділяється серед інших: Лис, колесо, поле, ложка, лист, леопард, ластівка (Л) Пиріг, сир, миска, сірники, лист, квіти (И) Жираф, кажан, жук, желе, баклажан, журнал (Ж) Сніг, іграшка, інструмент, тарілка, ліс, іриска (І)

-В якому виді спорту є лижі? (В лижному) (Слайд 13)

Дидактична гра «Який вид лижного спорту?» (Слайди : 14,15,16,17,18,19)

  • Вид спорту, у якому спортсменам необхідно якнайшвидше перебороти змагальну дистанцію на лижах (Лижні перегони)

  • Вид спорту, що включає стрибки на лижах зі спеціально обладнаних трамплінів (Стрибки на лижах із трампліна )

  • Вид спорту, що включає стрибки з трампліна і лижні гонки. Змагання серед чоловіків проводяться два дні: у перший день - стрибки на лижах із трампліна ; у другий - перегони (Лижне двоборство)

  • Зимове двоборство, що складається з лижних перегонів зі стріляниною з гвинтівки у ціль (Біатлон ) - Гірськолижне багатоборство, до складу якого входять лижний балет, повітряна (лижна) акробатика. У лижному балеті спортсмен спускається по схилі під музичний супровід, демонструючи елемента ковзання, кроків, обертань, стрибків (Фрістайл ) - Вид гірськолижного спорту, що полягає в спуску з гір на спеціальній дошці, а також у виконанні акробатичних елементів на спеціальній трасі (Сноубординг)

А Заєць спритний та кмітливий Хоче увагу у вас перевірить Пропоную,не вагатись Та командами позмагатись

Дидактична гра «Чого не стало?»

Олімпійські звірята картинки приготували В різних видах спорту себе показали Перегони на швидкість пора починати У грі «Що зайве?» усім розказати.

Дидактична гра «Що зайве?»

Леопард, Ведмідь і Заєць Завдання для вас ускладнили На три види спорту команди поділили

Дидактична гра «Добери пыктограму»

Учасники гри діляться на три команди. Діти кожної команди добирають піктограми до відповідних видів спорту (санного, лижного, ковзанярського).

Підсумок заняття:

Ось і закінчилось тренування Молодці, виконали завдання Та , щоб на Олімпіаду нам потрапить Треба здоров’я міцне мати. А наші юні спортсмени Про спорт і здоров’я прислів’я ще знають. (Слайд 20) Діти розказують прислів’я про спорт та здоров’я. Сюрпризний момент- винагородження медалями «Майбутньому олімпійцю»