Дошкільний навчальний заклад
комбінованого типу ( ясла-садок) № 1
«Олімпієць»
Конспект заняття
з екології та малювання
Тема: «Картинки зими»
Вихователь: Пересідла Т.А
м.Гола Пристань
2016 н.р.
Тема: «Картинки зими»
Програмовий зміст:
Розширювати знання дітей про природу лісу, парків та їх мешканців взимку. Закріплювати прикмети та ознаки зими (сонце низько світить та не гріє, холодно, іде сніг, мороз).
Розширити знання дітей про птахів, їхні різновиди. Активізувати в словнику назви птахів: зимуючі, перелітні. Продовжувати знайомити дітей з поведінкою, пристосування і способом життя птахів в своїй екологічній системі.
Формувати вміння дітей відповідати на запитання повними реченнями. Корегувати зв’язне мовлення, пам'ять, мислення. Збагачувати словниковий запас. Учити радіти спілкуванню з природою.
Виховувати любов до птахів та бажання допомогати їм узимку, берегти їх. Продовжувати вчити малювати прямі вертикальні лінії, мазки лівим та правим боком. Розвивати кисті руки, естетичний смак. Виховувати акуратність
Художнє слово: загадки, вірші,
Д/г «Нагодуй пташку»,
Д/г «Розкажи про себе»,
Д/г «Чиї сліди».
Матеріал: Д-м: картина,
р-м: ілюстрації, фарби, пензлики, вода, аркуш паперу, серветки, магнітофонний запис.
Хід заняття
Стало біло навкруги
Я розпушую сніги
Наганяю холоди
Воду сковую в льоди
В дружбі із дітьми всіма
Здогадались? Я …(зима)
В-ль: Молодці. Правильно. Зараз пора року зима. «Картинки зими»
Діти: Про зиму, її ознаки, прикмети, опади. Як взимку живуть тварини, птахи.
В-ль: Назвіть прикмети зими.
узимку сонце світить та не гріє;
сонце блищить, а мороз тріщить;
багато снігу – багато хліба;
птахи низько літають – буде сніг;
горобці цвірінькають під вікном – на відлигу.
В-ль: Яка чудова пора року – Зима! Поети залюбки описували її красу та чарівність.
Вірші
Я весела білолиця
Я зима, я чарівниця.
Рукавами поведу
Кучугуру намету.
Сніг, сніжок на полях.
Сніг, сніжок у лісах.
Я всім птахам поможу,
Слухай пісеньку мою.
Ось, яка пора буває
Полем білим сніг кружляє.
Дід мороз за ніс хапає.
Вітер виє, завиває.
Холодніш пори немає.
Це ж є матінка – Зима.
В-ль: Назвіть, які зміни відбулися в природі взимку?
Розповідь вихователя
Прийшла довго очікувана зима. Усе вкрилося пухнастою ковдрою. Вдарили морози, замерзли річки. Дрімає зимовий ліс. Життя, ніби, завмерло в лісі їм холодно і голодно. Але люди дбають про їхнє життя. Також взимку тяжко живеться і пташкам. Взимку пташкам не так страшний холод, як голод. Тому ми повинні їм допомагати, підгодовувати їх.
В-ль: назвіть які птахи відлетіли в теплі краї?
Діти: ластівка, шпак, журавель, лелека, чапля, жайворонок, соловейко, зозуля, стриж.
В-ль: послухайте загадку і скажіть про якого птаха вона!
ЗАГАДКА
Цікава пташка в нас проживає.
Животик жовтенький ця пташка має
За моря у теплі краї не літає,
А з нами зимує, для нас співає.
Що це за птиця? Здогадались? Це – синиця
Діти: Синиця
В-ль: перелітня чи зимуюча?
Діти: зимуюча.
В-ль: Назвіть зимуючих птахів.
Діти: снігур, синиця, дятел, голуб, горобець, ворона, сорока, ґава, галка.
В-ль: Діти, зараз час наш відпочити, треба всім зробити фізкультхвилинку
Фізкультхвилинка
Станем струнко! Руки в боки!
Пострибаєм, сороки!
Як сороки-білобоки! Скік та скік! Скік та скік!
Розімнемо трішки спинки,
А іще крилята,
Що б могли вони літати.
А тепер ми всі крокуєм
Сядем далі і працюєм!
В-ль: Птахів, які залишилися на зиму, треба берегти і підгодовувати, це допоможе їх вберегти від загибелі. Корм ми повинні посипати в годівнички. Годівнички можуть бути різні:
В-ль: А який корм ми можемо давати пташкам?
Діти: Крихтики білого хліба, несолоне сало,Ю насіння льону, конопляне насіння, зерно, пшеничку, насіння з динь, кавунів.
В-ль: Ви повинні знати, що не можна давати крихти чорного хліба, солоне сало і смажене насіння.
В-ль: яка гарна годівничка.
Д/г «Нагодуй пташку»
В-ль: Ваше завдання посадити до годівниці зимуючих птахів і нагодувати їх.
Синичка – сало;
Горобець – крихти хліба;
Снігурі – зерно;
Голуб – насіння.
Д/г «Розкажи про себе»
В-ль: Але до нас на заняття завітали ще гості. Зараз вони розкажуть про себе. Це птахи. Пограємося в гру.
Зимуючи – до годівниці;
Перелітні – до сонечка.
Зозуля 1. Горобчик
Ластівка 2.Синичка
Журавель 3. Ворона
Д/г «Чий слід?»
(Показ ілюстрацій)
В-ль: Як ви гадаєте, чий це слід? Яких птахів? Які вони?
(Діти сідають за столи і малюють сліди птахів. Грає музика.)
Підсумок
Вірш
Ростіть здоровими і сильними,
Добрими і мудрими,
Бережіть природу!
Доброго здоров»я вам
І всім присутнім!
До зустрічі!