Технологическая карта для КПП на тему: Мен алты жастамын

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Технологиялық картасы

Білім беру саласы: «Қатынас»

Бөлімі: Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы: Мен алты жастамын.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: өзінің жасын айта алуға үйрету.

Дамытушылық: байланыстырып сөйлеу дағдысын дамыту.

Тәрбиелік:.қарым – қатынас мәдениетіне баулу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ.

Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ – жауап

Жабдықтау: тақырып бойынша мазмұнды суреттер, карточкалар.

Сөздік қоры: сен неше жастасың? Әсет неше жаста?

Сабақтың барысы

І. Сабақ ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Тіл дамыту.




ІІІ. Өткенді қайталау.

ІУ. Жаңа тақырып.


Тақырыпты ұсыну.



Тапсырмалармен жұмыс жүргізу.







Сергіту сәті




У. Қорытынды.

УІ. Мадақтау.

УІІ. Тапсырма.

Мұғалім балалармен жылы қарым – қатынас орната отырып, олардың оқу іс – әрекетіне деген жақсы көңіл күйінің қалыптасуына баса көңіл аудару.

  • Сенің атың кім?

  • Сенің фамилияң кім?

  • Сен қайда тұрасың?

  • Сенің ұлттық кім?

Өтілген сөздерді қайталау.


Бүгінгі тақырыбымыз «Мен алты жастамын»

Жаңа сөздермен танысу:

сен неше жастасың? Әсет неше жаста?

Әрбір жаңа тақырып әліппе – дәптерде берілген алғашқы суретке оқушылардың назарын аудару арқылы ұсынылады. Мұғалім осы сурет бойынша тақырып туралы түсінік береді.

  1. Мұғалім берілген сурет бойынша өз жасын қалай айтуға болатыменен таныстырады. «Сен неше жастасың?» деген сұрақ арқылы «Мен алты жастамын» деген жауаппен таныстырады.

  2. Бір біріне сұрақ қою арқылы жасын сұрауға жаттығады.

  3. Әліппедегі жұмбақ – санамақтың мазмұнын түсіндіреді. Балалар оны тыңдайды, қайталайды. Шешуін табады.

Қане , қанат жазайық.

Қарлығаш болып ұшайық.

Ұшып ұшып алайық.

Орнымызға отырайық.

Мұғалім балармен оқу іс – әрекеті барысынан алған әсерлері туралы еркін әңгіме жүргізу арқылы сабақты қорытындылайды.

Сәлемдесіп, көңіл күйлерін айтады.


Балалар берілген сұрақтарды. ұқыпты тындап дұрыс жауабын айтады.


Балалар берілген тапсырманы орындайды.

Балалар назар аударып жаңа сөздерді дұрыс айтып береді.

Балалар суретке қарап дұрыс жауап береді.

ә/ Мұғалім оқиды, балалар қайталайды.

б/ Мұғалім оқиды, балалар тізбекпен қайталайды.

в/ Балалар сөз тіркестерді құрайды.


Балалар сұрақтарға дұрыс жауап береді.



Балалар сергіту сәтін қимылымен орындайды.



Күтілетін нәтиже:

Білу керек: Балалар күнделікті сөздерді игеріп , оларды орынды пайдалануға дағдыландыру

Меңгеру керек: Жаңа сөздерді сөйлем құрастыруды, әріптерден сөз құрап дыбыстық талдау жасауды меңгереді

Үйрену керек: Күнделікті пайдаланытын сөздерді дұрыс айтып , қимылдарын жасауға үйренуге тырысып жасауды көрсетеді.