Досымның мінезі. 6 сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі: Г.С. Байгулова

Сынып: 6

Тақырып; «Досымның мінезі»

Сілтеме: оқулық,6 сынып,Алматы «Атамұра» 2011 Т.М. Артыкова, А.С. Жаканбаева, М.Х. Толеуова

Мақсат; Бұрын алған ақпаратты еске түсіре отырып,дос,достық құндылығы туралы білімдерін кеңейту,тақырып бойынша өзара әңгімелесуге,.әңгімелеу барысында өз ойын жеткізе білуге үйрену.Сабақта алған жаңа ақпаратты өмірде қолдана алуға бейімдеу.Жеке,жұппен,топта жұмыс істеуге дағдыландыру.

Күтілетін нәтиже; Тақырып бойынша ұсынылған ақпараттан негізг3 ойды іріктей алады.Алған ақпаратты сабақ барысында қолдана алады.Диалог,монолог арқылы өз ойын жетік жеткізе алады.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Құрал-жабдықтар;Интербелсенді тақта,флипчарт,маркер,қима қағаздар.


Жаңа тәсілдер\

(диалогтік оқыту)

І Үй тапсырмасын тексеру



Бақылайды

«Досыммен өткізген бір қызықты күнім» тақырыбына әңгіме жазу.






Бағалау

Критерий бойынша






Топқа бөлу

Түрлі-түсті қағаздар арқылы


Топқа бөлемін

Топқа бөлінеді



ІІ Қызығушылығын ояту

АКТ

Презентация


Бақылау

«Достарымның мінезі»атты презентациясын ұсынады.

Оқушылар бірігіп сабақтың тақырыбын болжайды

АКТ



Дарынды және талантты

ІІІ Жаңа сабаққа көшу

(Білу,түсіну)

«Миға шабуыл»

жасау


-Оқушы не үшін осы презентацияны көрсетті?

-Қалай ойлайсыңдар ,осы презентацияда негізгі ой неде жатыр?

-Адамның мінезі қандай және қалай танылады?

-Мінез-құлық адамның қарым-қатынасына әсер ете ме?

-Адам өз мінезін өзгерте ала ма?Неге өзгерте алады?Қалай? Неге Өзгерте алмайды? Не себепті?Қалай ойлайсыңдар?

Оқушылар ойларын айтады.бірігіп сабақтың тақырыбын болжайды.Мақсатын айтады.


СТО



Жас ерекшеліктеріне сай

Бағалау

Жест арқылы






1 тапсырма

(талдау,қолдану)

АКТ

Презентация жасау


Бақылаймын

«Жақсы мінез-бүкіл өмірімнің сарқылмас байлығы» тақырыбына өз бетімен интернет желісінен ізденіс арқылы презентация дайындау.

Презентацияны қорғау


Дарынды және талантты



Көшбасшылық пен басқару



Жас ерекшеліктеріне сай

Бағалау

Критерий бойынша


Оқушылар бағалау критерийлерін

таратамын

Оқушылар бір-бірін критерий бойынша бағалайды



Сергіту сәті






2 тапсырма

«Аялдама»әдісі


Сұрақтарды аялдама бойынша таратамын

1 аялдама

-Балалардың қандай қасиеттерін өз бойларыңда көргілерің келеді? Не себепті?

2 аялдама.

-«Адам мінезімен көрікті» дегенді қалай түсінесіңдер?Пікіріңді дәлелде.

3 аялдама

-Жақсылық жасау-әр адамның ісі –деген сөзбен келісесің бе?Келіссең не себепті? Келіспесең не себепті?


СТО



Жас ерекшеліктеріне сай




Бағалау

Бағдаршам


Жасыл бағдаршам-жақсы түсіндім,сары бағдаршам-орташа түсіндім,қызыл бағдаршам-түсінуге тырыстым.

Бағдаршам сигналдары арқылы оқушылар сабаққа рефлексия жасайды.жақсы түсінсе-стикерді жасылға,орташа түсінсе-стикерді сарыға,түсінуге тырысса-стикерді-қызылға жапсырады

Бағдаршам сигналдары арқылы оқушылардың сабақтың мақсатына қаншалықты қол жеткізгенін білемін


3 тапсырма

Деңгейлік тапсырмалар

Синквейн


Деңгейлік тапсырмаларды таратамын

А. Досыңның мінезі туралы бес жол өлең шығар

Б. Әңгімені жалғастыр...........

Рөлдік ойын

С. Сурет бойынша диалог құрастыр



Бағалау

«Ламинат»әдісі






ІҮ Сабақты қорытындылау

«жинақтау)




«Жаныңда жүр жақсы адам» тақырыбына шағын әңгіме жазу



Бағалау

Критерий бойынша өз-өзін бағалайды.






Ү Үйге тапсырма




Досыңа арнап өлең жаз



ҮІ .Рефлексия

«+,-,қызықты»әдісі


Оқушыларға таблица ұсынамын



Сабақта не ұнады,не қиындыққа түсті,не қызықты болғанын жазады.