Сапарғали Бегалин Бала Шоқан

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Бекітемін

Мектеп директоры

Н.Қойайдаров____________________


Сапарғали Бегалин «Бала Шоқан». Әңгіме мазмұнын талдау (71)

Мектеп: М.Маметова атындағы орта мектеп

Мерзімі: 27.02.16.

Мұғалімнің аты-жөні: Айтжанова Ш.М.

Сынып: 5«а»

Сабаққа

қатысқандар:

Сабаққа

қатыспағандар:

Сабаққа негізделген оқу мақсаттары:

Сыни тұрғыда ойлау көзқарасын дамыту арқылы әңгіме тақырыбы мен идеясын ашу, мазмұнын түсіну, талдау

Сабақ мақсаты:

Барлық оқушы: Бала Шоқан әңгімесі бойынша, Шоқанның балалық шағы туралы жалпы мағлұмат алады

Оқушылардың басым бөлігі: Әңгіменің негізгі мазмұнын меңгереді. Диалогпен сөйлесуге бейімделеді

Кейбір оқушылар: Әңгімені талдай алады. Кейіпкерлерді тани біледі. Тарих, география пәндерімен байланыстыра алады.

Тілдік мақсат:

Оқушылар орындай алады: сөйлем құрап, түсінігін жеткізе алады

Негізгі сөздер мен тіркестер: достық, адамгершілік, мүсіндеу өнері

Сыныптағы диалог \ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Әдеби, ауызекі

Талқылауға арналған тармақтар: Достық дегенді қалай түсінеміз? Мейірімділік туралы не білеміз? Мүсіндеу өнері туралы не білеміз?

Алдыңғы оқу:

Сапарғали Бегалин «Бала Шоқан»

Жоспар

Жоспарланған уақыт:

I . Ұйымдастыру кезеңі: 5 мин.

А) Амандасу

Ә) Ынтымақтастық атмосферасын құру

Б) Топқа бөлу

II .Қайталау 5 мин.

А) Үй жұмысын тексеру

III. Оқушының іс-әрекеті. 15мин.

А) Топпен жұмысқа қатыса білу

Ә) Достарын тыңдауға бейімделу

IV.Бекіту. 10 мин

А) Сергіту сәті

V. Қорытындылау. 5 мин

А) Бағалау

Б) Кері байланыс

VI. Үйге тапсырма беру. 5 мин

Ресурстар

Сабақтың басталуы:

10 мин.

I . Ұйымдастыру кезеңі: 5 мин.

А) Амандасу

Ә) Ынтымақтастық атмосферасын құру.

Оқушының көңіл-күйін реттеу (Қонжық бізде қонақта)

Б) Топқа бөлу

(1-топ - Достық, 2-топ - Адамгершілік, 3-топ – Сенімділік)

II .Қайталау 5 мин.

А) Үй жұмысын тексеру

Сапарғали Бегалиннің өмірбаяны туралы баяндау

Әдемі әуен

Сабақтың ортасы: 25 мин.

III. Оқушының іс-әрекеті. 15мин.

Негізгі бөлім: Әңгіме мазмұнын еске түсіру. Топпен әңгімені талдау. 1. Мұғалім мен оқушы арасындағы диалог. (Сұрақ-жауап) 2.Топтар арасындағы диалог (Берілген сұраққа топпен жауап беру)

Қалыптастыру: А-оқушылар: Екі түрлі түсініктеме күнделігін толтыру;

В-оқушылар: Семантикалық картаны толтыру

С-оқушылар: Декламация (үзіндіні мәнерлеп оқу)

Бекіту: Композициялық талдау

  1. Оқиғаның басталуы

  2. Оқиғаның дамуы

  3. Оқиғаның шиеленісуі

  4. Оқиғаның шарықтау шегі

  5. Оқиғаның шешімі

Сергіту сәті: 1. Көрініс

2. Мүсін өнері (балалар шығармашылығымен танысу) 3. Слаид (Мүсін өнері туралы)



Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

АКТ




Сабақ аяқталуы: 10 мин.

Сабақтың аяқталуы:

- Кері байланыс «Таразы»

Таразының бір басына жақсы, екінші басына жаман қасиеттерді жазу.

Бағалау:

  1. Топ басшының бағалауы (Үй жұмысы)

  2. «Отшашу» (негізгі бөлім)

  3. «Шапалақ» (топтық жұмыс)

  4. Геометриялық фигуралар

Үйге тапсырма:

Эссе жазу «Егер мен мүсінші болсам...»

Стикерлер

Қосымша ақпараттар: әдеби тарихи кітаптар оқу

Саралау: Оқушыларға қандай қолдау көрсете аласыз? Оқушы мүмкіндігіне шек бар ма?


Бағалау: Оқушының алған білімін көруді қалай жоспарлайсыз?

Мадақтау

Формативті бағалау

Пәнаралық байланыс:
Қазақстан тарихы, Өлең жинақтары


Кері байланыс:

Сабақ \ оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы көңіл-күй қандай болды?

Берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы осы сабаққа сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз


  1. Қорытынды бағамдау: Қандай екі нәрсе табысты болды?

  2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?

  3. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

1.

2.

1.

2.