|
Батырлар жыры, Қазақ әдебиеті (7-сынып)
Автор публикации: Жакиянова Р.А.
Дата публикации: 2016-06-21
Краткое описание: ...
Сыныбы: | Пәні: | Күні: | 7 | Қазақ әдебиеті | _____ жыл | Сабақтың тақырыбы: | Батырлар жыры | Сабақтың мақсаты: | Батырлар жыры туралы білу | Сабақтың міндеттері: | Батырлар жырымен таныстыру; Жүйелі қайталау жұмысын жүргізуге мүмкіндік жасау; Тақырыпты түсінулеріне жағдай жасау;
| Күтілетін нәтиже: | Сұрақтарға жауап бере алады, жырдың түрлерін, жырау мен жыршының айырмашылығын біледі. | Керекті жабдықтар: | Оқулық | Дерек көзі: | 7-сыныптың қазақ әдебиеті оқулығы 7-9-бетті қара | Сабақ барысы | Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Ұйымдастыру кезеңі | Амандасу, түгендеу, осы сабақтың мақсат-міндеттеріне тоқталады. | Бүгінгі күнді дәптерлеріне жазады | Үй тапсырмасын тексеру | Алдыңғы сабақта берілген тапсырманы сұрайды, қателері болса түзетеді | Мазмұндайды, қосымша сұрақтарға жауап береді. | Жаңа сөздермен жұмыс | Сөздерді сөздік дәптерге жазып, аудармасын табуды жүктейді. | батырлар жыры, елдік салты, әлеуметтік, ардақтауға баулиды. | Жаңа сабақ | Тақырыпты оқушылар өздері оқып, түсінуге бағыттайды. Сұраққа жауап берген соң, мәліметті толықтырады | Фольклор нені зерттейді? Батырлар жырының тақырыбы нені бейнелейді? Қандай халық батырларын білесіңдер? Олардың бейнелері қандай?
| Тапсырма | Мақал –мәтелдің бүгінгі сабаққа қандай қатысы барын анықтауды, мағынасын ашуды тапсырады. | Ат – ердің қанаты. Батыл болмай – батыр болмайсың. Ерге лайық ат ат туар. Жылқы – малдың патшасы. Жеті қазынаның бірі – жүйрік ат. | Бағалау: Оқушылардың белсенділігі, жауаптары бойынша бағалау | Үй тапсырмасы: | Мазмұндау, 1-тапсырма 9-бет |
|
|