Сынып | 5 "ә,б" сынып |
Мерзімі | 20.02.2016 жыл |
Тақырыбы | С.Бегалин "Бала Шоқан" |
Мақсаты | Әңгіме туралы ұғымды кеңейте отырып, мазмұнымен танысады |
Күтілетін нәтиже | Топпен жұмыс жасауды жалғастырады, сыни тұрғыдан ойлау қабілеттерін жетілдіреді, критерий бойынша бағалауды үйренеді |
Оқыту құралдары | Интерактивті тақта |
Қажетті әдіс – тәсілдер | Оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер, сын тұрғысынан ойлау, АКТ |
Сабақтың барысы: | Сұрақтар мен тапсырмалар(түрткі) | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті (нәтиже) | Уақыты | Бағалау |
Қызығушылықты ояту. Ұйымдастыру кезеңі | Оқушылар сандар бойынша топқа бөлінеді. | Берілген қима қағаздар арқылы топқа бөліну керек. | Тапсырмаларды дұрыс орындап, топқа бөлінеді. | 2 мин |
|
Үй тапсырмасын тексеру: | Ғ. Мүсірепов "Жаңа достар" | Берілген сұрақтар бойынша оқушылардың өз ойларын анық, ашық жеткізуге тырысу. | Оқушылар ой қозғайды. Сұраққа жауап берер кезде жеке,жұптық,топтық жұмыстар жасайды. | 5 мин | Өзара бағалау, өзін өзі бағалау |
2-кезең: Мағынаны ажырату: |
1-топ: "Шоқанның балалық шағы, туған жері" 2-топ: "Шоқан мен Мысықтың достығы" 3-топ: "Мысықтың суреттері" 4-топ "Шоқан мен Мысықтың қоштасуы" | Оқулықтағы мәліметтен бөлек оқушыға өз ойларын айтқызу | Берілген мәліметтерді толық игереді.
| 15 мин
| Оқушыларды бағалау бетшелері арқылы бағалау. |
3-кезең: Ой-толғаныс: | Әр топ түсінгендерін айтады | Мұғалім қойылған сұрақтың жауабын жеке оқушыдан емес жұппен айтқызады. | Оқушылардың жауаптарын тыңдай отырып, әр оқушының пікірі құнды екенін ұғынады. | 3 мин | Формативті бағалау |
Синтездеу: | Әр топ Мысықтың суреттерін салу | Мұғалім сабақ басындағы айтылған материалды оқушылар қаншалықты меңгергендігін аңғару және есте сақтау қабілеттерін тексеру. | Оқушылар өз ойларын еркін, нақты, дәлелді жауап береді | 5 мин | Суммативті бағалау |
Қорытынды
| Мазмұны | Сабақты кеспе қағаздары арқылы қорытындылау. | Оқушылар жаңа тақырыпты өздері қорытындылайды. | 6 мин | Топтық бағалау |
Үйге тапсырма: | "Менің досым" тақырыбына ой толғау | Тапсырма берген кезде оқушының бейімділігін,ескеру.
| Оқушылар тапсырманы мұқият тыңдап, күнделіктеріне жазып алады. | 5 мин | Жұптық бағалау |
Бағалау |
| Мұғалім бағалауды мұқияттылықпен тексеріп қарайды. | Оқушылар толық бағаланады | 1 мин | Бағаларды жинақтап әр топ басшысы қорытындысын шығару. |
Рефлексия | Кері байланыс жасау | Стикерлер таратылады
| Стикерлерге пікірлерін жазады | 3 мин | Бағалау парақша-лары арқылы бағалау. мадақтау. |