11 МОРФОЛОГИЯЛЫҚ БІЛІМ КАРТАСЫ Оқулықта берілген сабаққа мазмұндалған ақпарат
№
Сабақтың
тақырыбы
1.1.
Өмірде
қажетті
ақпарат
1.1.1 Басқа
пәндерде
кездесетін
ақпарат
1.1.1.1
берілген
пәнді
әріқарай оқу
үшін қажетті
ақпарат
1.1.1.1.1
Жалпы ой-өрісі үшін
қажетті
ақпарат
Ескерту
1
Сан есім. Нәтиже сабақ
Сан есімдерді айыра білу, әрбір ситуацияда сан есімдерді дұрыс қолдану дағдысы, ақпаратты есте сақтау дағдысы
Орыс тілі, ағылшын тілі, математика, тарих, , физика, химия
Сан есім түрлері, сипаты, ақпаратты есте сақтау дағдысы
Сөз табы, уақыт, уақыт, ақпаратты есте сақтау дағдысы
№11 САБАҚТЫҢ ЖОСПАРЫ
ТИТУЛ БЕТІ ҚҰЗЫРЕТТІЛІКТЕР КАТАЛОГЫ
ТАҚЫРЫП:
1
Базалық құзыреттілік:
Сан есім. Нәтиже сабақ
ОҚИ БІЛУ
Пән:
1.1
Құрамды құзыреттілік:
Қазақ тілі
Конспектілеу, сөздерді қысқарту және фразаларды ықшамдау жолдары
Топ:
АТҚК-11
1.1.1
Әдіс, амал, операция, құралы/цикл
Оқытушы:
«Сан есім» тақырыбын меңгеру барысында араб грамотасын қолдану білу.
Утегенова Г.М.
Дидактикалық дәреже/категория:
жоғары
Мақсатты әлеуметтендіру
Учебное заведение:
Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Лисаков қ. «Лисаков техникалық колледжі» МКҚК
Базалық оқулығы:
1
«Табиғат»
А.Бектурова, Ш Бектуров «Казахский язык для всех»
Сабақ мазмұны:
2
«Қоғам»
Сан есімнің ережесі.
Сан есімнің түрлері мен жасалуы.
Септелуі
3
«Мен»
ЖІКТЕУІШ
ҰЙЫМДАСТЫРУ
№
Оқу тапсырмасы
БЛУМ бойынша оқу тапсырмаларының таксономиясы (деңгей)
Уақыт (мин)
Ұйымдастыру нысаны/бағалау нысаны
Сабақтың жалпы уақыты:
80
Ұйымдастыру кезеңі
3
1
I. Сан есім ережесін еске түсір, көп нүктенің орнын толтыр.
Сан есім - заттың ...., ретін,.... білдіретін сөз табы.
Сан есім түрлері: есептік, ..., жинақтық ,...., топтық, ... .
Сан есімдер дара және .... болады.
II. Берілген сөздердің құрамында сан есімі бар сөздерді іздеп тап, түрін анықта: тоғызқұмалақ, етістік, сегізкөз, түбір, төртбақ, қонақ, жүзім, күшік.
III. Сөздердің арасынан І.с. тұрған сөздерді көрсет: үшке, төртіншінің, алтыны, алтының, сегіздің, жүзден, бесті.
1.11
1.21
1.22
15
Жеке жұмыс/мұғалімнің бағалауы
2
1 деңгейдегі ақпаратты «өрмекші» түрінде ұсын.
2.10
5
Жұптасып жұмыс жасау/ мұғалімнің бағалауы
3
«Сағат» мәтідегі күн сағаты туралы ақпаратты араб грамотасы түрінде өзгерт. (343-344 бет )
3
7
Жеке жұмыс жасау/ мұғалімнің бағалауы
4
«Сағат» мәтінінен реттік сан есімдерді таңдап араб грамотасы түрінде жаз. (343-344 бет)
3
8
Жеке жұмыс мжасау/өзара бірін-бірі тексеру
5
Суретті пайдаланып, күн тәртібін араб грамотасы түрінде жаз (355 бет)
3
10
Жеке жұмыс жасау/өзін-өзі бағалау және мұғалімнің бағалауы
6
Мына есептердегі сан есімдердің қандай септік түрі керек екенін ереже шығар (285 бет)
4.20
10
Жеке жұмыс жасау/ мұғалім бағасы
7
Сан есімдерді пайдаланып, 2011/2012 оқу жылындағы жетістіктерің туралы шағын шығарма жаз.
5.20
10
Жеке жұмыс жасау/өзін-өзі бағалау және мұғалімнің бағалауы
8.
Ата-аналарың саған бір айда қанша шығын жасайтынын есептеп шығар, Шығындарды төмендету үшін өзінің іс-әрекетіңді көрсет.
6.20
10
Жеке жұмыс/ мұғалімнің бағалауы