САБАҚ: «Қонақжайлық» | МЕКТЕП: «№20 ЖОББДОМ» КММ |
Күні: 30.09.15 | Мұғалімнің есімі: Жаирбаева Аманкайша Кокуевна |
Сынып: 10 «А» | Қатысқандар саны:14 | Қатыспағандар саны: 3
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
| Оқушыларға қазақтың қонақжайлығын көрсету, дәстүрдің маңыздылығын үйрету. |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар: |
жұппен, топпен жұмыс жасайды, ойларын ортаға салады. |
Оқушылардың басым бөлігі: |
тапсырманы тиісті қолданады, мәтінді мәнерлеп оқиды. |
Кейбір оқушылар:. |
Қонақжайлық туралы біледі, туынды зат есімдерді таба алады, ынтымақтастық іс-әрекетте жұмысістейді, ортақ шешім қабылдай алады. |
Тілдік мақсат | Оқушылар: |
тапсырмаларды орындау кезінде өз ойларын дәлелдей отырып жеткізеді, мысал келтіреді, сұрақтарға жауап бере алады. Постер қорғау кезінде оқушылардың тіл байлықтары шыңдалады. |
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
Менің ойымша, 3-деңгейлік тапсырмалармен танысып, сұрақтарға жауап бере алады. |
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
Талқылауға арналған тармақтар |
: жаңа сөздермен жұмыс, оқулық соңындағы сұрақтар мен тапсырмаларға жауап беру. |
Сіз неліктен... екенін айта аласыз ба? |
Тапсырмаларды дәлелдеме түрінде айту. |
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
Үйге берілген тапсырманы «сиқырлы конверт» ішіндегі сұрақтар арқылы өткен сабаққа шолу жасау. |
Алдыңғы оқу | Өткен сабақты жаңа сабақпен байланыстыру, сұрақ-жауап әдісін қолдану. |
Жоспар
| Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылармен амандасу; Сергіту сәті «Көңілді флешмоб», топпен белсенді жұмыс жасайды, топ мүшелерінің пікірін қабылдай алады, нақты сұрақтар қоя алады, бағалау критерийімен таныстырады. | Оқушы іс-әрекеті Бой жазу жаттығуын жасайды, сабақ тақырыбын дәптерлеріне жазады, сұрақ-жауап, әңгімелеу. Жұптық, жекелей жұмыс. |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланаған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар |
Басталуы 5 минут | Ұйымдастыру, үй тапсырмасын сұрау. Психологиялық ахуал туғызу. | АКТ-ны пайдалану. |
Ортасы 30 имнут | Топтық жұмыс. Оқушыларға бағдар береді және жұмыс барысын қадағалайды. | Маркерлер, стикерлер, плакаттар, суреттер. |
Аяқталуы 10 минут | Бағалау критерийлері арқылы оқушыларды бағалау, кері байланыс орнату, үйге тапсырма беру. Топ басшылары топ мүшелерін бағалайды. | Стикерлер,таратпа қағаздар. |
Қосымша ақпарат |
Саралау- сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау- Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
. | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылықтардағы байланыс |
А, В, С деңгейлері бойынша тапсырмалар, өз ойларын дәлелдей алады. Жазба арқылы сұраққа нақты жауап айта алады. | Көңіл күйді бағалау, сабақтың басында-соңында бағалау, өзін-өзі тексеру парағы | Тіл,әдебиет,әдеп пәнімен байланыс, Слайд пайдалану,суреттер, интерактивті тақта. |
Рефлексия Сабақ/ оқу мақсаттары мен шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төменде бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Сабақ мақсатына жетті, өйткені мақсаттар оқушылардың қабілеттеріне арналып жасалды. Сынып оқушылары белсенді қатысып отырды, кері байланыс жасауды білді. Сыныпта психологиялық ахуал жақсы орнатылған. Оқушылар өз ойларын ашық жеткізе білді. |
Қорытынды бағымдау.
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)
1: Оқушыларды шағын топтарға бөлу және топтық жұмыс жасау. 2:Деңгейлік тапсырмалармен жұмыс жасау.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)) 1: Бағалау критерийлері арқылы бағалау. 2: Рефлексия жасау. Рефлексия жасау арқылы оқушыларымның бүгінгі сабаққа көзқарасын және келесі сабақта нені білгісі келетінін білдім. |