Сабақ жоспары Үй жануарлар

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...



Пәні : Қазақ тілі

Сабақ тақырыбы

Үй жануарлары



Күні :


Сынып:

1 сынып

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

Т5.1.1 Тыңдаған мәтінді түсінеді, түсінгенін пікір, сұрақтар немесе қимыл арқылы білдіреді .

Т6.1.1 Жаңа сөздердің мағынасы мен айтылуын түсінеді.

Таныс сөздерді буынға бөліп оқиды және мағынасын түсінеді .

О1.1.1 Таныс сөздерді буынға бөліп оқиды және сөздердің мағынасын түсінеді.

О2.1.1 Мәтіннің мағынасын түсіну үшін солдан оңға, жоғарыдан төмен оқылатынын біледі.

Ж1.1.1 Қарапайым, түсінікті тілмен жазады.


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:.

Жаңа сөздерді тыңдайды,қайталайды,есту арқылы үй жануарлардың дыбыстарын біледі. Сөздерді буынға бөліп оқи алады.


Оқшылардың көпшілігі орындай алады:

Мәтінді түсінеді сұрақтар немесе қимыл арқылы білдіреді, қарапайым түсінікті тілмен жаза алады. Қарапайым сөздердің мағынасын түсіну үшін солдан оңға, жоғарыдан төмен оқылатынын біле алады.


Кейбір оқушылар орындай алады:

Түсінгенін пікір, сұрақтар немесе қимыл арқылы білдіре алады. Сұрақтар құрастыра алады. Жазуда көркем сөзді пайдалана алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Оқушылар үй жануардарының атын білу сипаттай білу керек, сұрақтарға жауап беру және сұрақтар құрастыра алады. Таныс сөздер арқылы сөз тіркестерін, сөйлемдер құрай алады, сурет бойынша 2,3сөйлем құрастыра алады.


Тақырыпқа қатысты сөздік қор мен терминдер:

қой , ешкі, сиыр, бұзау, түйе, бота, қозы, лақ, жылқы(ат), құлын

Термин сөз: буын



Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:



Талқылауға арналған сұрақтар

Төрт түлік малға не жатады?

Сиырдың төлі не? бұзау

Түйенің төлі не? бота

Жылқының төлі не? Құлын

Ешкінің төлі не? лақ

Қойдың төлі не? қозы





Ишара

ым- ишара арқылы үй жануардардың дауыстарын дұрыс табу.

Алдыңғы оқу


2 мин





Алдыңғы сабақта сұрақтар мен суреттер арқылы оқушылардың есіне салылу.

Фермада қандай жануарлар мекендейді?

Ферма қай жерде орналасқан?

Сенің аулында ферма бар ма?

Саған қандай жануарлар ұнайды?

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

ресурстар

Сабақтың басы



5 мин

1.«Шаттық шеңбер» Оқушылар орындарынан тұрып шаттық шеңберін құрады.

Шеңберге тұрамып, көктемнің әдемі гүлімен бір бірімізге тілек айтамыз.


2.Суреттер арқылы 3 топтарқа бөлінеміз.


[pic] [pic] [pic]

қозы құлын бұзау


3. 5 ұстаным

1.тыныштық

2.талап

3.тазалық

4.татулық

5.тәртіп


4.Бағалау парағы

смайликтер арқылы тапсырмалар бағаланады.


















Сабақтың ортасы




11мин


Тақырыпты анықтау үшін мульфильм немесе презинтация көру.

Бүгінгі сабақтын тақырыбы: Үй жануарлары


Сабақ мақсаты: Бүгін сабақта біз жаңа сөздермен танысамыз және әр түрлі тапсырмалар арқылы сөздік қорымыз байытамыз сөздерді буынға бөлу және сөз тіркесін құрастыруға үйренеміз.


Слайд арқылы жаңа сөздерді қайталап оқыту.

[pic] [pic] [pic] [pic] [pic] [pic] [pic] [pic]

[pic] [pic]


1-тапсырма Ойын кім тез? Төлдерін тап

[pic] [pic]

[pic] [pic]

[pic] [pic]

[pic] [pic]

[pic] [pic]

Топтар тапсырманы бір-бірінді бас бармақпен бағалайды ал бағалаушы топ мүшелерін бағалау парақта күлегіштерді жапсырады.

2- тапсырма ТЖ

Мәтінмен жұмыс. Жарық жұлдыз стратегиясы.




4

3

2

1


1. Мәтінді оқып ат қояды.

2. Үй жануарларын тауып оқиды.

3. Жаңа сөздерді буынға бөліп оқиды.

4. Мәтінге 1,2 сұрақ құрастырады.


Менің атам мен әжем ауылда тұрады. Бізде көп үй жануарлары бар.Оларда сиыр, қой, ешкі, жылқы, түйе бар.Сиырдың бұзауы, қойдың қозысы, түйенің ботасы, ешкінің лағы, жылқының құлыны бар. Маған үй жануарлары ұнайды.


Сергіту сәті. бейнеролик


3 -тапсырма сөйлемді аяқта жазылым

[pic]


Әр тапсырманы бас бармақпен бағалау.


Кері байланыс: Ауадағы сұрақ


мультфильм










АКТ үй жануарлардың суреттері,

презинтация







































Сабақтың соңы

10 мин







Үй тапсырма: Үй жануарлар аттарын қайталау.



-Балалар,бүгін сабақта не істедік?

- Қандай жаңа сөздермен таныстық?

-Сабақ ұнады ма?


Қосымша ақпарат





Саралау







Бағалау критерийлері

1. Төлдерін дұрыс табу

2. Жаңа сөздерді дұрыс буынға бөліп оқу.

3.Сөйлемді дұрыс аяқтау


Дискрипторлар:

1.Төлдерін дұрыс тапса 3 ұпай.

1.1 2-3 қате болса 2 ұпай.

2.Сөздерді дұрыс буынға бөлу 3 ұпай.

2.1 екі, үш қате болса 2 ұпай.

3.Сөйлемді дұрыс құрса 3 ұпай.

3.1. екі ,үш қате болса 2 ұпай.





Пәнаралық байланыс


Дүнетану