Ғабиден Мұстафин қазақ әдебиетінен арналған сабақ жоспары

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Сабақ жоспары

Тақырып: Ғабиден Мұстафин.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: оқушыларға Ғ.Мұстафиннің өмірі мен шығармашылығы туралы жаңа мағлұматтар

беріп, бұрын алған білімдерін толықтыру.

2.Дамытушылық: оқушылардың шығармашылықпен жұмыс істеуіне ықпал ету,ойлау

шеберлігін,сөйлеу,жазу мәдениетін жетілдіру,білімге деген құштарлығын

арттыру.

3.Тәрбиелік: туған еліне,жазушының шығармаларын оқып, үлгі тұтуға, оларды қастерлеп,

мақтаныш етуге тәрбиелеу.

Сабақтың типі: жаңа сабақ меңгерту

Сабақтың түрі: дәстүрлі

Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап,баяндама, әңгімелесу

Сабақтың көрнекілік құралдары: Ғ.Мұстафиннің портреті, кітап көрмесі, газет-жорналдар

материалдары.

Пәнаралық байланыс: тарих,қазақ тілі

Сабақ барысы:

Ұйымдастыру кезеңі: амандасу,оқушыларды орындарына отырғызу,оқушыларды түгендеу,сабақ

тақырыбы мен мақсатын айту.


Мұғалімнің кіріспе сөзі.

Балалар,сендер бүгін сабақта ғ.Мұстафиннің өмірі мен шығармашылығы туралы танысқалы отырсыз. Канеки,ойларыңа түсіріңдерші,

- осы жазушының шығармашылығымен сендер нешінші сыныпты ең бірінші рет таныстыңдар? (5 сыныпта)

- ал, осы жазушының қандай шығармасымен таныстыңдар? («Менің атым Қожа» повесінен үзінді)

- ал, осы үзіндіде не туралы айтылғаны естеріңде ме? ( Қожаның орыс әдебиет пәнінен үй тапсырмасын орындамай келуі., яғии А.С.Пушкиннің өлеңін жаттауға ұмытып кетуі туралы, сабаққа қалып келуі).


I.Сабақтың тақырыбына қызығушылық туғызу – побуждение

Алдын ала берілген тапсырмалар бойынша оқушылар баяндамаларын айтады.

Қалған сынып оқушылары, баяндамаларды тыңдап отырып «Инсерт» стратегиясының кестестесін құрастырып,толтырып отырады.


II.Сабақтың мазмұнын ашу – осмысление.

Ұжымдық жұмыс: «Қадірлі қонақ» романнан үзіндінің 1 бөлімінің мазмұнымен танысады.Яғни оқып,аударады

Топтық жұмыс: 1 топ – рөлмен оқуға дайындалады

2 топ –96 б.берілген сұрақтар бойынша жауап дайындайды

3 топ - өз сөздерімен мәтіннің мазмұнын айтуға дайындалады.


III. Оқушылардың ой-пікірлірен білу – рефлексия.

Әр топ оқушылар өздеріне тиісті берілген тапсырмалар бойынша білгенін,түсінгенін әңгімелеп береді.

1 оқушы тақтаға шығып кітап көрмесіне қысқаша шолу жасап береді.


Бағалау.


Үй тапсырмасы: 92-95 б. мәтінді оқып, орыс тіліне аударып келу.Әңгіменің үзіндісі бойынша қойылым көрсетуге дайындалу.