Поурочное планирование по казахскому языку

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


4 сынып

Сабақтың тақырыбы:   "Отбасы мүшелерің сүйікті істері"


І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Модуль құрамын айту.
ІІІ. Сабақтың мақсатын, барысын айту.

Білімділік: Отбасы мүшелерің туралы толық мәлімет беру.
Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорларын дамыту.
Тәрбиелік:Өз мектебіне, сыныбына деген ізгі ниеттерді қалыптастыру.

ІV. Сөздік жұмысы.
маман – специальность

Мамандық – профессия

Емхана – поликлиника

Құрылыс - стройка

1. Сөздердің мағыналарын түсіндіру, сөздік дәптерге жазу.
2. Дұрыс айтуға дағдыландыру:
а) мұғалім мәнерлеп оқиды;
ә) оқушылар дауыстап оқиды;
б) оқушылар тізбектеп оқиды;
3. Сөздермен сөз тіркестерін құрастыру.

V. Тақырып бойынша кітаппен жұмыс.
1-тапсырма. Біліп ал.
2-тапсырма.
Оқы айт.
3-тапсырма. Сөйле
п үйрен.
5-тапсырма.
Аударып сөйле.

VІ. Бағалау.

VII. Үйге тапсырма беру.
1. Сөздерді жаттап ал.
2. 5-тапсырмадағ
s үлгі бойынша жаз


















4 сынып

Сабақтың тақырыбы:   "Әкемнің сүйікті ісі"


І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Модуль құрамын айту.
ІІІ. Сабақтың мақсатын, барысын айту.

Білімділік: Әкемнің сүйіқті ісі туралы толық мәлімет беру.
Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорларын дамыту.
Тәрбиелік:Өз мектебіне, сыныбына деген ізгі ниеттерді қалыптастыру.

ІV. Сөздік жұмысы.
сүйікті ісі – любимое занятие

Аурухана- больница

Емдеу- лечить

Дәрі- лекарство



1. Сөздердің мағыналарын түсіндіру, сөздік дәптерге жазу.
2. Дұрыс айтуға дағдыландыру:
а) мұғалім мәнерлеп оқиды;
ә) оқушылар дауыстап оқиды;
б) оқушылар тізбектеп оқиды;
3. Сөздермен сөз тіркестерін құрастыру.

V. Тақырып бойынша кітаппен жұмыс.
1-тапсырма. Мәтінді оқы.
2-тапсырма. Біліп ал
3-тапсырма. Сөйлеп үйрен.
4-тапсырма. Сурет бойынша сөйлем құра.

6 тапсырма – диалогті досыңмен оқы, аудар

VІ. Бағалау.

VII. Үйге тапсырма беру.
1. Сөздерді жаттап ал.
2. 4-тапсырмада сөйлемдерді толықтырып жаз. 
















4 сынып

Сабақтың тақырыбы:   "Анамның сүйікті ісі"


І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Модуль құрамын айту.
ІІІ. Сабақтың мақсатын, барысын айту.

Білімділік: анамның сүйіқті ісі туралы толық мәлімет беру.
Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорларын дамыту.
Тәрбиелік:Өз мектебіне, сыныбына деген ізгі ниеттерді қалыптастыру.

ІV. Сөздік жұмысы.
бала оқыту – учить детей

Қосымша – дополнительный

Пән - предмет

1. Сөздердің мағыналарын түсіндіру, сөздік дәптерге жазу.
2. Дұрыс айтуға дағдыландыру:
а) мұғалім мәнерлеп оқиды;
ә) оқушылар дауыстап оқиды;
б) оқушылар тізбектеп оқиды;
3. Сөздермен сөз тіркестерін құрастыру.

V. Тақырып бойынша кітаппен жұмыс.
1-тапсырма. Мәтінді оқы аудар.
2-тапсырма. Диалогті досымның оқи
4-тапсырма. Сурет бойынша сөйлем құра.

6 тапсырма – диалогті досыңмен оқы, аудар

VІ. Бағалау.

VII. Үйге тапсырма беру.
1. Сөздерді жаттап ал.
2. 1-тапсырмада өленді жаттау. 
















4 сынып

Сабақтың тақырыбы:   "Атамның сүйікті ісі"


І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Модуль құрамын айту.
ІІІ. Сабақтың мақсатын, барысын айту.

Білімділік: атамның сүйіқті ісі туралы толық мәлімет беру.
Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорларын дамыту.
Тәрбиелік:Өз мектебіне, сыныбына деген ізгі ниеттерді қалыптастыру.

ІV. Сөздік жұмысы.
теледидар – телевизор

Теледидар қору - смотреть телевизор

Жаңалықтар - новости
1. Сөздердің мағыналарын түсіндіру, сөздік дәптерге жазу.
2. Дұрыс айтуға дағдыландыру:
а) мұғалім мәнерлеп оқиды;
ә) оқушылар дауыстап оқиды;
б) оқушылар тізбектеп оқиды;
3. Сөздермен сөз тіркестерін құрастыру.

V. Тақырып бойынша кітаппен жұмыс.
1-тапсырма. Мәтінді оқы аудар.
2-тапсырма. Өз атаң мен әжең туралы айт
4-тапсырма. Сурет бойынша сөйлем құра.

6 тапсырма – диалогті досыңмен оқы, аудар

VІ. Бағалау.

VII. Үйге тапсырма беру.
1. Сөздерді жаттап ал.
2. 1-тапсырмада өленді жаттау. 




















4 сынып

Сабақтың тақырыбы:   "Әпкенің сүйікті ісі"


І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Модуль құрамын айту.
ІІІ. Сабақтың мақсатын, барысын айту.

Білімділік: атамның сүйіқті ісі туралы толық мәлімет беру.
Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорларын дамыту.
Тәрбиелік:Өз мектебіне, сыныбына деген ізгі ниеттерді қалыптастыру.

ІV. Сөздік жұмысы.
би- танец

Биші- танцор, танцовщица

Халық биі- народный танец

Оқушылар сарайы – Дворец школьников


1. Сөздердің мағыналарын түсіндіру, сөздік дәптерге жазу.
2. Дұрыс айтуға дағдыландыру:
а) мұғалім мәнерлеп оқиды;
ә) оқушылар дауыстап оқиды;
б) оқушылар тізбектеп оқиды;
3. Сөздермен сөз тіркестерін құрастыру.

V. Тақырып бойынша кітаппен жұмыс.
1-тапсырма. Мәтінді оқы түсін.
2-тапсырма. Сөйлеп үйренап ал
4-тапсырма. Диалогті оқы.

6 тапсырма. Біліп ал.

VІ. Бағалау.

VII. Үйге тапсырма беру.
1. Сөздерді жаттап ал.
2. 5-тапсырмада өленді жаттау. 


















4 сынып

Сабақтың тақырыбы:   "Көкіністер мен жемістер"


І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Модуль құрамын айту.
ІІІ. Сабақтың мақсатын, барысын айту.

Білімділік: көкіністер мен жемістер туралы толық мәлімет беру.
Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорларын дамыту.
Тәрбиелік:Өз мектебіне, сыныбына деген ізгі ниеттерді қалыптастыру.

ІV. Сөздік жұмысы.
көкөніс –овощ

Қызанақ- помидор

Орамжапрақ – капуста

Жеміс фрукт, плод

Анар – гранат

Таңқурай – малина

Қарақат – смородина

Алхоры –слива

Құлпынай- клубника

Алмұрт – груша

Шие- вишня

Шабдалы - абриков


1. Сөздердің мағыналарын түсіндіру, сөздік дәптерге жазу.
2. Дұрыс айтуға дағдыландыру:
а) мұғалім мәнерлеп оқиды;
ә) оқушылар дауыстап оқиды;
б) оқушылар тізбектеп оқиды;
3. Сөздермен сөз тіркестерін құрастыру.

V. Тақырып бойынша кітаппен жұмыс.
1-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқы, жаттап ал.
2-тапсырма. Мәтінді оқы аудар.
3-тапсырма. Біліп ал.

4 тапсырма. Сөйлеп үйрен.

5 тапсырма. Сурет бойынша сұрақтарыға жауап бер.

6 тапсырма. Төрт сөйлеп жаз.

VІ. Бағалау.

VII. Үйге тапсырма беру.
1. Сөздерді жаттап ал.
2. 1-тапсырмада өленді жаттау. 




4 сынып

Сабақтың тақырыбы:   "Базарда "


І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Модуль құрамын айту.
ІІІ. Сабақтың мақсатын, барысын айту.

Білімділік: Базарда туралы толық мәлімет беру.
Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорларын дамыту.
Тәрбиелік:Өз мектебіне, сыныбына деген ізгі ниеттерді қалыптастыру.

ІV. Сөздік жұмысы.
аралау – бродить

Ығы- жығы – суета

Алқызыл – ярко-красный

Үйілу- лежать кучей

Аяқ алып жүре алмайсың- некуда ногу поставить

Бағасын түсіру – уступить

Азамат – гражданин

Ұсақ- мелкий

Ірі – крупный

Бәрін косып есептеу – посчитать все вместе


1. Сөздердің мағыналарын түсіндіру, сөздік дәптерге жазу.
2. Дұрыс айтуға дағдыландыру:
а) мұғалім мәнерлеп оқиды;
ә) оқушылар дауыстап оқиды;
б) оқушылар тізбектеп оқиды;
3. Сөздермен сөз тіркестерін құрастыру.

V. Тақырып бойынша кітаппен жұмыс.

Базарда .

Бүгін жексенбі күні. Әлшір үйге қөкініс, жеміс –жидек алу үшін базарды аралып жүр. Базардың іші ығы- жығы халық.Сөрелерде жемістерден алқызыл алма, сап-сары алмұрт, шабдалы, өрік, қара өрік, жидектерден құлпынай,таңқурай, шие, қызыл шие, қарақат, тошала үйіліп жатыр.енді бір сөрелерде қөқөністен картоп, орамжапрақ,, сәбіз,пияз,исарымсақ,қияр,қызылша,қызанақ, көк бұрыш, бұрыш, шалғап жатыр. Базардың іші мен сыртында қауын, қарбыз, асқабақтан аяқ алып жүре алмайсың.

Әлішер: Сәлеметсіз бе? Қөқөніс, жеміс- жидек сатасыз ба?

1 сатушы: Сатамын.Келініз, алыңыз.

Әлішер: Орамжапрақ , пияздың сәбіздің бағасы қанша?

1 сатушы: орамжапрақ -80 тенге, сәбіз – 70 тенге, пияз-60 тенге.

Әлишер: Қымбат екен. Арзандау бермейсің бе?

1 сатушы: Азамат, менікін алыңыз. Мен арзандау берейін. Неше килограмм алысыз?

Әлішер: Сіздңкі өте ұзақ екен. Ірілеу жоқ па?

2 сатушы: Жоқ , бары – осы.

Әлишер: Сіздікі ше?

3 сатушы: Тандап алыңыз. Ұқсақтары арзандау, ірілері қымбаттау.

Әлишер: Онда маған 3 килограмм картоп, 1 килограмм сәбіз және 2 килограмм пияз беріңіз.

3 сатушы: Жеміс- жидектен не аласыз?

Әлишер:Алмадан, алмұрттан, шабдалыдан 1 килограмнан алайын. Өріктен- 2 килограмм, шиеден – 2 килограмм, таңқурайдан және құлпынайдан 1 килограммнан береіз. Қанша ақша төлеймін?

3 сатушы: Бәрін қосып есептесек, 1210 теңге болады.

2 – тапсырма

1 Адамдар базарға не алу үшін келеді?

2 Сіз жидектерден нені жақсы көресіз?

3 Көкөністертен не алмақсыз?

4 Сіздің жемістен не алғыңыз келеді?

5. Көкөністің, жемістің, жидектің бағасы қанша?

3 тапрсырма. Мына тапсырма көшіріп жазыңыз.

Ертең біз базарға көкөніс , жеміс – жидекке барамыз.Жексенбі күні базарда адам көп болады. Базардың ішінде сатып алушылар арзан бағалы көкөністерді іздеп жүр.Сәкен жеміс- жидектерді таңдап жүр. Мен жидек сатып аламын.Сатушы сәбіздің бағасын түсіреді. Мен қымбат алма алмаймын. Сатып алушылар сатушылармен саудаласып тұр.Асқабақтын бағасын арзандатады. Жеңіс қарбыздың бағасын сұрап жатыр. Бәріміз бірге базарды аралап жүрміз. Жеміс – жидектің бағасы қымбаттады. Мен әр жексенбіде базарға жеміс-жидек, көкөніс алу үшін барамын.

1-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқы, жаттап ал.
2-тапсырма. Мәтінді оқы аудар.
3-тапсырма. Біліп ал.

4 тапсырма. Сөйлеп үйрен.

5 тапсырма. Сурет бойынша сұрақтарыға жауап бер.

6 тапсырма. Төрт сөйлеп жаз.

VІ. Бағалау.

VII. Үйге тапсырма беру.
1. Сөздерді жаттап ал. «Базарға» тақырыбына шағын шығарма жазыңыз.









4 сынып

Сабақтың тақырыбы:   "Дәрумендер"


І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Модуль құрамын айту.
ІІІ. Сабақтың мақсатын, барысын айту.

Білімділік: Дәрумендер туралы толық мәлімет беру.
Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорларын дамыту.
Тәрбиелік:Өз мектебіне, сыныбына деген ізгі ниеттерді қалыптастыру.

ІV. Сөздік жұмысы.


1. Сөздердің мағыналарын түсіндіру, сөздік дәптерге жазу.
2. Дұрыс айтуға дағдыландыру:
а) мұғалім мәнерлеп оқиды;
ә) оқушылар дауыстап оқиды;
б) оқушылар тізбектеп оқиды;
3. Сөздермен сөз тіркестерін құрастыру.

V. Тақырып бойынша кітаппен жұмыс.
1-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқы, жаттап ал.
2-тапсырма. Мәтінді оқы аудар.
3-тапсырма. Біліп ал.

4 тапсырма. Сөйлеп үйрен.

5 тапсырма. Сурет бойынша сұрақтарыға жауап бер.

6 тапсырма. Төрт сөйлеп жаз.

VІ. Бағалау.

VII. Үйге тапсырма беру.
1. Сөздерді жаттап ал.
2. 20 бет 4-тапсырмада өленді жаттау. 
















4 сынып

Сабақтың тақырыбы:   "Өзім туралы"диктант


І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Модуль құрамын айту.
ІІІ. Сабақтың мақсатын, барысын айту.

Білімділік: Дәрумендер туралы толық мәлімет беру.
Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорларын дамыту.
Тәрбиелік:Өз мектебіне, сыныбына деген ізгі ниеттерді қалыптастыру.

Диктант оқу және жазу.


Өзім туралы.

Менің атым –Марат, тегім – Омаров. Мен Алматы қаласында тұрамын.Жасым онда. Мен нөмірі отыз төртінші көпсалары гимназиясында оқимын. Ұлтым- қазақ.

Мен 1992 жылы тамыз айының он бесінде тудым.

Мен бос уақытымда музыка тыңдағанды ұнатамын.
VІ. Бағалау.


































4 сынып

Сабақтың тақырыбы:   "Күзгі дала"


І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Модуль құрамын айту.
ІІІ. Сабақтың мақсатын, барысын айту.

Білімділік: Күз дала туралы толық мәлімет беру.
Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорларын дамыту.
Тәрбиелік:Өз мектебіне, сыныбына деген ізгі ниеттерді қалыптастыру.

күз айлары

Қыркуйек – сентябрь

Қазан- октябрь

Қараша – ноябрь

[pic] [pic]

[pic]




VII. Үйге тапсырма беру.
1. Сөздерді жаттап ал.
2. өленді жаттау. 


VІ. Бағалау.




























4 сынып

Сабақтың тақырыбы:   "Жапырақ сарғаяды"


І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Модуль құрамын айту.
ІІІ. Сабақтың мақсатын, барысын айту.

Білімділік: жапырақтарсарғаяды туралы толық мәлімет беру.
Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорларын дамыту.
Тәрбиелік:Өз мектебіне, сыныбына деген ізгі ниеттерді қалыптастыру.

ІV. Сөздік жұмысы.


1. Сөздердің мағыналарын түсіндіру, сөздік дәптерге жазу.
2. Дұрыс айтуға дағдыландыру:
а) мұғалім мәнерлеп оқиды;
ә) оқушылар дауыстап оқиды;
б) оқушылар тізбектеп оқиды;
3. Сөздермен сөз тіркестерін құрастыру.

V. Тақырып бойынша кітаппен жұмыс.
1-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқы, жаттап ал.
2-тапсырма. Мәтінді оқы аудар.

Жапырақ.

Аспанды сұрғылт бұлт жапқан. Күздің суық желі ауық-ауық төскейді өрлей тырмысып, қойнау- қойнауды кеулей соғады. Желдің өтіне төзіп, қасқайып тұра алмаған, әлсіз бір сары жапырақ бұтағынан үзіліп түсті де, бұлдыраңдай төмен құлады. Қалықтай ұшқан сары көбелек секілді.

Жеңілтек, ойынға ғана құштар жапырақты есіргеніне қайыңның діңі қатты қапланды. Жаңы қиналғандай ышқына күрсінді.
3-тапсырма. Біліп ал.

4 тапсырма. Сөйлеп үйрен.

5 тапсырма. Сурет бойынша сұрақтарыға жауап бер.

6 тапсырма. Төрт сөйлеп жаз.

VІ. Бағалау.

VII. Үйге тапсырма беру.
1. Сөздерді жаттап ал.
2. 20 бет 4-тапсырмада өленді жаттау. 

Күз келді.

Жеміс- жидек піскенде,

Мал жайлаудан түскенде.

Жиын-терін болғанда,

Қамбаға астық толғанда.

Жаз қызығы өткенде

Құстар қайтып кеткенде,

Күн қысқарып батқанда.

Түн ұзап, таң айтқанда,

Күз келіп, той тойладық,

Қыстың қамын ойладық.























































4 сынып

Сабақтың тақырыбы: Қолшатыр мен жаңбыр

Сабақтың мақсаты:

а) Білімділік:                      Әртүрлі материалдармен жұмыс істей білуге 

                                             үйрету. 

 ә) Дамытушылық:              Түстерді бір-бірінен ажырата білуге жаттықтыру.                                                    Дұрыс бейнелер жасай білуге үйрету.

 б) Тәрбиелілік                    Бояумен сурет салдыру арқылы оқушыларды 

                                             тазалыққа, ұқыптылыққа  тәрбиелеу.

 Сабақтың көрнекілігі:    Қолшатырлар суреттері, табиғат көріністері 

                                             бейнеленген суреттер, ақ қағаз, акварель, 

                                             қылқалам, жай қарындаш, өшіргіш, су құятын 

                                             ыдыс.              

 Сабақтың өту барысы:

 8. Ұйымдастыру кезеңі.

 9. Үйге берілген тапсырманы тексеру.

Жапырақтар таңбаларын жасау. 

 10. Бағалау 

 11. Жаңа тақырыпты түсіндіру.

 12. Тапсырмаларды орындау.

 13. Сабақты бекіту.

 14. Үйге тапсырма.     

 Сабақтың барысы:

 - Балалар мына суреттерге назар аударыңдар.Мына суреттерде нелер бейнеленген? 

 - Қолшатыр

- Жаңбыр жауып тұр

 - Олай болса бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Қолшатыр мен жаңбыр  

 -  Қолшатыр қандай болады?

-  түрлі-түсті, су өткізбейді

-  Жаңбыр түсі қандай?

-  көк

 Тапсырма 

 - Жаңбыр жауып тұрған кездегі қолшатыр ұстаған баланы жай қарындашпен бейнелеп акварель бояуымен бояймыз.

 Сұрақ-жауап

 1. Суретте қандай түстер басым?

2. Бұл суретте қандай көңіл күй берілген?

3. Қолшатыр қандай болады?

 Бағалау 

Үйге тапсырма:  Суретті бояп аяқтау

















4 сынып

Сабақтың тақырыбы:   "Менің қалам"


І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Модуль құрамын айту.
ІІІ. Сабақтың мақсатын, барысын айту.
Білімділік
: менің қалам туралы толық мәлімет беру.
Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорларын дамыту.
Тәрбиелік:Өз мектебіне, сыныбына деген ізгі ниеттерді қалыптастыру.
ІV. Сөздік жұмысы.
1. Сөздердің мағыналарын түсіндіру, сөздік дәптерге жазу.
2. Дұрыс айтуға дағдыландыру:
а) мұғалім мәнерлеп оқиды;
ә) оқушылар дауыстап оқиды;
б) оқушылар тізбектеп оқиды;

3. Сөздермен сөз тіркестерін құрастыру.
V. Тақырып бойынша кітаппен жұмыс.
1-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқы, жаттап ал.
2-тапсырма. Мәтінді оқы аудар.


3-тапсырма. Біліп ал.

4 тапсырма. Сөйлеп үйрен.

5 тапсырма. Сурет бойынша сұрақтарыға жауап бер.

6 тапсырма. Төрт сөйлеп жаз.
VІ. Бағалау.
VII. Үйге тапсырма беру.
1. Сөздерді жаттап ал.
2. 20 бет 4-тапсырмада өленді жаттау. 

[pic]































Өткізу мерзімі
Сынып 4
Cабақтың тақырыбы: МЕНІҢ СҮЙІКТІ ТАҒАМЫМ
Көптік жалғау

Сабақтың мақсаты: білімділік: материалдарды қайталай отырып көмекші сөздердің жасалу жолдарын анықтап, оларды дұрыс қолдануға үйрету; дамытушылық: Сұрақ-жауап бойынша еркін сөйлету: көмекші сөздердің жасалу жолдарын қайталап, оларды айтқызып тіл дамыту, ойлау қабілеттерін меңгеру; тәрбиелік: Ас атасы – нан туралы әңгімелеп айту, мәтін арқылы адамгершілікке, мейірімділікке баулу.

І. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Кім кезекші? Бүгінгі күн туралы әңгімелеу.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: Мақал мәтелдерді жатқа сұрау.

Сөздік
бәліш – биляш жиі - часто
үнемі - постоянно

1-тапсырма. Мәтінді түсініп оқы.

Менің сүйікті тағамым – бауырсақ, бәліш, жент. Айта берсем өте көп. Бірақ, бұл тағамдарды өте жақсы көремін.
Менің анам үнемі жұмыста. Маған тамақты әжем әзірлейді. Ол бауырсақты, бәлішті жиі дайындайды.
Жентті ауылдағы әжем әкеледі. Ол жазда қымызды да әкеледі. Менің әкем қымызды керемет жақсы көреді.

2-тапсырма. Сурет бойынша бірнеше сөйлем құра.



3-тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қой.
1. Бізді... үй...е қона... келді. 2. Ана... дастар... ан жая бастад... . 3. ...стел үстін... ба...ырсақ, ма..., қайма... қойылд... . 4. Там...қ өте д...мді бол...ы. 5. А...а бат... жасад... . 6. Ау...лда к...п демалды... . 7. Ма...ан ауы... ұн...йды.

4-тапсырма. Сөйлемдерді дұрыс құра.
1. Біз, бардық, мейрамханаға, жаңа, бардық.
2. Қонақ үй, көшесінде, орналасқан, Бұқар жырау.
3. Әкең, сені, сенің, күтіп отыр, асханада.
4. Бұл, дәмді, тағамды, асханада, өте, әзірлейді.
5. Атам, жақсы көреді, палауды, менің,

5-тапсырма. Берілген сөздерге көптік жалғауды жалғап, бірнеше сөз тіркестерін құра

Пияз, картоп, сәбіз, балық, алма, шие, тамақ, лимон, қияр, қызанақ.

Бекіту: - Сүйікті тағамым туралы жалпы сұрақ жауап арқылы сабақты бекіту?
- Көптік жалғау туралы не білдің? Не білгің келеді?
Жасалу жолдары.
Мысалы арқылы бекіту.


Үйге тапсырма: 1. «Сүйікті тағамым» тақырыбына эссе жазу









[pic]



















4 сынып

Сабақтың тақырыбы:   "үйдегі сүйікті істерім"


І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Модуль құрамын айту.
ІІІ. Сабақтың мақсатын, барысын айту.
Білімділік
: менің қалам туралы толық мәлімет беру.
Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорларын дамыту.
Тәрбиелік:Өз мектебіне, сыныбына деген ізгі ниеттерді қалыптастыру.
ІV. Сөздік жұмысы.

Ұнайды –нравиться

Маған -мне
1. Сөздердің мағыналарын түсіндіру, сөздік дәптерге жазу.
2. Дұрыс айтуға дағдыландыру:
а) мұғалім мәнерлеп оқиды;
ә) оқушылар дауыстап оқиды;
б) оқушылар тізбектеп оқиды;

3. Сөздермен сөз тіркестерін құрастыру.
V. Тақырып бойынша кітаппен жұмыс.
1-тапсырма. Сызба бойынша айт.
2-тапсырма. Сөйлеп үйрен.

3-тапсырма. Аударып жаз

4 тапсырма. Үлгі бойынша сураққа жауап бер.

5 тапсырма. Сөйлем кұрап үйрен.

6 тапсырма.
VІ. Бағалау.
VII. Үйге тапсырма беру.
1. Сөздерді жаттап ал.
2. 6 тапсырма сергітудің жаттап ал 31 бет . 























4 сынып

Сабақтың тақырыбы:   "Мен анама көмектесемін"


І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Модуль құрамын айту.
ІІІ. Сабақтың мақсатын, барысын айту.
Білімділік
: менің қалам туралы толық мәлімет беру.
Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорларын дамыту.
Тәрбиелік:Өз мектебіне, сыныбына деген ізгі ниеттерді қалыптастыру.
ІV. Сөздік жұмысы.

Көмек – помощь

Ертегі- сказкть

Жинау- убира
1. Сөздердің мағыналарын түсіндіру, сөздік дәптерге жазу.
2. Дұрыс айтуға дағдыландыру:
а) мұғалім мәнерлеп оқиды;
ә) оқушылар дауыстап оқиды;
б) оқушылар тізбектеп оқиды;

3. Сөздермен сөз тіркестерін құрастыру.
V. Тақырып бойынша кітаппен жұмыс.
1-тапсырма. Сызба бойынша айт.
2-тапсырма. Сөйлеп үйрен.

3-тапсырма. Аударып жаз

4 тапсырма. Үлгі бойынша сураққа жауап бер.

5 тапсырма. Сөйлем кұрап үйрен.

6 тапсырма.
VІ. Бағалау.
VII. Үйге тапсырма беру.
1. Сөздерді жаттап ал.
2. 4 тапсырма сергітудің жаттап ал 33 бет . 





















4 сынып

Сабақтың тақырыбы:   "Мен әжеме көмектесемін"


І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Модуль құрамын айту.
ІІІ. Сабақтың мақсатын, барысын айту.
Білімділік
: менің қалам туралы толық мәлімет беру.
Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорларын дамыту.
Тәрбиелік:Өз мектебіне, сыныбына деген ізгі ниеттерді қалыптастыру.
ІV. Сөздік жұмысы.

Көзілдірік- очки

Керек емес- не нужен

Сізге- вам
1. Сөздердің мағыналарын түсіндіру, сөздік дәптерге жазу.
2. Дұрыс айтуға дағдыландыру:
а) мұғалім мәнерлеп оқиды;
ә) оқушылар дауыстап оқиды;
б) оқушылар тізбектеп оқиды;

3. Сөздермен сөз тіркестерін құрастыру.
V. Тақырып бойынша кітаппен жұмыс.
1-тапсырма. Сызба бойынша айт.
2-тапсырма. Сөйлеп үйрен.

3-тапсырма. Аударып жаз

4 тапсырма. Үлгі бойынша сураққа жауап бер.

5 тапсырма. Сөйлем кұрап үйрен.

6 тапсырма.
VІ. Бағалау.
VII. Үйге тапсырма беру.
1. Сөздерді жаттап ал.
2. 4 тапсырма сергітудің жаттап ал 33 бет . 





















4 сынып

Сабақтың тақырыбы:   "Алматы зоопаркінде"


І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Модуль құрамын айту.
ІІІ. Сабақтың мақсатын, барысын айту.
Білімділік
: алматы зоопаркінде туралы толық мәлімет беру.
Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорларын дамыту.
Тәрбиелік:Өз мектебіне, сыныбына деген ізгі ниеттерді қалыптастыру.
ІV. Сөздік жұмысы.

Ашылған- открыт

Жануар- животное

Аң- зверь

Хайунаттар бағы- зоопарк

Қабылан- пантера
1. Сөздердің мағыналарын түсіндіру, сөздік дәптерге жазу.
2. Дұрыс айтуға дағдыландыру:
а) мұғалім мәнерлеп оқиды;
ә) оқушылар дауыстап оқиды;
б) оқушылар тізбектеп оқиды;

3. Сөздермен сөз тіркестерін құрастыру.
V. Тақырып бойынша кітаппен жұмыс.
1-тапсырма. Мәтінді тында
2-тапсырма. Диалогті досыңмен оқы, сөйлеп үйрен.

3-тапсырма. Оқы , қызық.

4 тапсырма. Сөз тіркестерін аяқтап жаз.

5 тапсырма. Сөйлем кұрап үйрен.

6 тапсырма.
VІ. Бағалау.
VII. Үйге тапсырма беру.
1. Сөздерді жаттап ал.
2. 5 тапсырма 153 бет .