«Бекітемін»
Мектеп директоры
Утешова Ж.С_________
«___»________2014 ж
№15 жалпы білім беретін орта мектептің қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі Масатова Майжанның қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімдік жоспары.
Сабақ 4
Сабақтың тақырыбы:
Зат есімнің жіктелуі.
Мақсаты:
Зат есімнің жіктелуін түсінеді.Оңаша және ортақ жіктелеуін меңгереді.
Жұмыс нәтижесі:
Оңаша және ортақ жіктелуінің грамматикалық мағынасы мен қызметі туралы мәлімет алады.Өз ойларын анық айтады, ашық сұрақтар айтады, тез талдауды біледі . АВС оқушылары мен жұмыс. Топтық жұмыс арқылы барлық оқушылар қамтылады,дарынды және талантты балалар анықтала бастайды.
Сілтеме:
Алматы «Атамұра»Қазақ тілі 7-сынып « 2012 ж»
Негізгі идеясы:
Өз бетімен жұмыс істеуге шығармашылыққа,ізденімпаздыққа дағдыландыру.
Ресурстар
Электронды оқулық , постер, түрлі түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, компьютер, проектор, желім, қайшы, электронды оқулық, қоржын, сандықша, стикерлер
Сабақ барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті:
Амандасу
Мақалдарды сұрау арқылы үй жұмысын тексеру
«Тақырып бойынша түрлі –түсті әріптер» арқылы топқа бөлу
Психологиялық ахуал қалыптастыру тренингі«Әсем-әдемі»
«Миға шабул»
Ашық сұрақтар арқылы тақырыпты ашу
Тақырыпқа қатысты фотосуреттер көрсету
Тақырып бойынша постер құру, (топпен жұмыс) қорғау.
«Өз жартыңды тап» оқыта үйрету ойыны (жұппен жұмыс)
«Жануарлар» жаттығуы.Сергіту сәті
Диалог тапсырмасы бойынша сұхбаттасу
«Киіз қоржын» жинақтау сұрақтары
Үйге тапсырма
Оқушының іс-әрекеті:
Орындарына отырғызу
Үй жұмысына жауап беру
Топқа бөліну
Постермен топпен жұмыс
Жұппен жұмыс
Сергіту тренингі
Тапсырмаға қатысы
Бағалау
Ойлауды Блум
бойынша жіктеу
Мақсат
Тапсырма түрі.
Түрткілер.
Нәтиже
Бағалау
критерийлер
дескриптор
Ұпай
Жиынтық баға
Білу
Ашық сұрақтар арқылы мақалдарды сұрау
1.Қазақ тіліндегі септіктер-ді ата.2.Берілген сөздерден септелген сөздерді көрсет.
Тыңдалым, сөйлесім, айтылым, жазылым арқылы қызығушылығы оянады, білімін көрсетеді.
Білім көлемін зерделеу
Сұраққа толық жауап берді
3
Сұраққа толық жауап бермеді
2
Сұраққа мүлдем жауап бермеді
1
Түсіну
Оқулық мәтінін игерту.
Оқулықпен жұмыс жүреді.
Оқулық бойынша топтық жұмыс, жж жұмыс, мәтінмен жұмыс, жұмыс, түртіп алу.
«Өз жартыңды тап » оқыта үйрету ойыны
Тақырыптың басты идеясын түсіну
Тақырыптың түсіну деңгейі
Тапсырманы толық орындады
3
Қателіктері болды
2
Мүлдем орындай алмады
1
Қолдану
Тақырыпқа сәйкес диалог тапсырмаларды орындау сөйлеу тілін дамыту.
Зат есімнің көптік жалғауларын түсіндіру. Сонымен көптік жалғауы жалғанғанда, оған белгілі бір көптік мағына береді.26-жаттығу орындау.
Сергіту сәті бейнежазба «Балалар биі» бойынша
Алған білімін тәжірибеде қолдана
алады.
Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру
диалог құрып,қорытынды жасайды
3
тек диалог құрайды
2
жұмысқа қатыспайды
1
Талдау
Берілген мәтін бойынша кластер қорғау, талдау, әңгімелеу.
Слайд суреттері
Жаттығуларды талдай отырып,сұрақтарға жауап береді.
Көру арқылы пікірталасқа түседі.
Пікірталасқа түсу
Жұмысқа толық қатысты
3
Жартылай қатысты
2
жұмысқа қатыспайды
1
Жинақтау
«Кубизм» әдісі арқылы
«Сиқырлы сандықша» оқыта үйрету ойыны арқылы оқулықтан тапсырмалар орындату
Берілген сурет бойынша шығармашылық жұмыс жасау.
Қажеттілігін салыстыра нақтылайды
Жағдаяттан шыға білу құзыреті
Толық жауап
3
Қиналды
2
Жауап бере алмады
1
Бағалау
Дүниетанымын кеңейту.
Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.
Топ бір-бірін «Бесбармақ» арқылы бағалайды.
Мұғалім бағалайды.
Логикалық ойы
Креативті
3
Үйге тапсырма
Өткен тақырыптар бойынша 10 сұрақтан тест құру.
28-жаттығуды, жаттығу шартына сәйкес түрлендіріп орындау.