Сынып: 7б Пән: қазақ тілі Күні: 2.04.16
Сабақтың тақырыбы: Судың емдік қасиеттері (Сұрау есімдігі)
Мақсаты:
*оқушыларға сыйлық тақырыбы бойынша білім беру.
*оқушылардың сөздік қорын молайту, тілдесім әрекетін дамыту, дүниетанымдарын кеңейту.
*оқушыларды сыйлықты таңдай білуге үйрету.
Күтілетін нәтиже
Сыйлық тақырыбы бойынша жаңа сөздерді меңгереді. Диалог құрастыруға үйренеді.
Қосымша деректер арқылы АКТ құзертілігі артады, топта, жұпта, жеке жұмыс жасауға үйренеді.
-Оқушының сыни ойлауы қалыптасады.
-Тақырыпты басқа тақырыппен салыстыра алады.
Сабақтың түрі
Жаңа сабақ
Керекті жабдықтар
Оқулық, слайд, маркерлер, бағалау парағы. Интербелсенді тақта, интернет желісі.
Сабақ барысы:
Сабақ кезеңдері
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Кіріспе
1.Тұлғааралық байланысты орнату.
Сыныппен амандасу.
Бағалау парағымен таныстыру.
2.Тренинг:
Алақанды ашайық
Жылулықты шашайық
Сәттілік тілеп достарға
Біз сабақты бастайық
3. Үй тапсырмасын тексеру. Тест (тест жауаптарын тексеру: тақтадан тексереді)
1. «Мұражай» сөзінің аудармасы.
А) стена В) музей С) парк
2. (Школа) ... мұражайы аудармасын тап.
А) мектеп В) жергілікті С) өлкетану
3. Қажет жалғауды жалға.
Біз... мектепте мұражай бар.
А) –тің В) –дің С) –нің
4. Қатесін тап.
А) мүражай В) мұражай С) кітап
5. «Мұражай» сөзінде неше әріп бар?
А) 8 В) 9 С) 7
Екі түсті гүл таңдау арқылы топқа бөліну.
Оқушылар топқа бөлінеді.
Тренингке қатысады.
Үй тапсырмасын тексеру мақсатында берілген тест сұрақтарына жауап береді.
Топқа бөлінеді.
Менің сыйлығым
Сабақтың тақырыбын білдіретін мәселелерді анықтау.
[pic]
Сыйлық қорабын көрсету арқылы тақырыпқа шығу.
СЫЙЛЫҚ – үлкен, кішкентай
Туған күнге, мерекеге т.б.
1-топ
1. Сыйлықтың қандай түрлері болады?
2-топ
1. Сыйлық ретінде нені сыйға тартуға болады?
Постермен жұмыс.
Сыйлық туралы білетіндерін айтады.
Оқулықта (119-б.)берілген суретке қарап, топта талқылайды.
Постер қорғайды.
2 жұлдыз, 1 ұсыныспен бағалайды.
Сұраққа жауап береді.
Негізгі бөлім
Жаңа сөздермен жұмыс:
Сыйлық-подарок
Сыйлады – подарил (-а)
Берді-дал (-а)
You Tube сайтынан сыйлық сыйлауға байланысты бейнеролик көрсетемін.
Қ-ғ
К-к
П-б
Зат есімнің тәуелденуі
Сыйлық Туған күн
Дарынды балалармен жұмыс
«Менің сыйлығым» тақырыбына бірнеше сөйлем жазу.
Қабілеті төмен балалармен жұмыс
Диалогты мәнерлеп оқу(120-б.).
Оқушылар тыңдайды, топ ішінде әңгімелейді.
Бұл әріптердің алмасуына мысал келтіреді.
Қ-ғ
К-к
П-б
Оқушы: өз сөйлемдерін оқиды. Үздік сөйлемдерді анықтайды.
Қорытын
ды
Мәртебесі жоғары, төмен сұрақ дайындау
Үй тапсырмасын беру.
Сөздік жаттау. Ережені қайталау. Жазбаша тапсырманы орындау.
Бағалау. Мұғалім бағаның әділ болуын қадағалайды.
Сұрақтар дайындайды.
Оқушылар бір-біріне әділ баға береді (бағалау парағын ескере отырып).