УРОК Суда жүзу ережесі.

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Пән аты:

Қазақ тілі.

Сынып :

8-сынып

Өткізілген күні:

03.02

Сабақтың тақырыбы:

Суда жүзу ережесі.

Мұғалім:

Бекеева Гүлжанар Әбдікәрімқызы

Сабақтың мақсаты:

  • Білімділік:

Суда жүру ережесі туралы көптеген мәліметтер жинау.

Дамытушылық:

әр түрлі тапсырмалар арқылы оқушылардың ойлау қабылеттерін дамыту.

Тәрбиелік:

жұмыстар жасату арқылы бір-бірімен қарым-қатынас жасауға тәрбиелеу.

Оқытудың нәтижесі:

Оқушылар сабақтан соң:

Жана сөздерді ұғынады.

Білімді өз беттерімен меңгереді.

Сөздік қоры артады.

Сыни ойлау дағдысы жетіледі.

Өз ойын еркін жеткізеді, дәлелдейді.

Дереккөздер:

плакаттар, карточкалар ,стикерлер, маркерлер, түрлі - түсті қағаздар.

Сабақтың әдісі:

Түсіндіру ( сұрақ- жауап, әңгімелесу, талдау,диалог).


Сабықтың түрі

Жеке,жұптық,.

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Орындалатын тапсырмалар.

Оқушылардың іс-әрекеттері.

Ұйымдастыру кезеңі.

2 мин

Амандасу.

Сәлем достым.( Қол беріп амандасу)

Сәлеметсін бе мұғалім

Сәлеметсін бе қонақтар

Сәлеметсін бе көк аспан

Сәлеметсін бе сен

Сәлеметсін бе мен

(Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Үй жұмысын тексеру.


5 мин




Сөздерді сәйкестендіру.

Өрттен қалай сақтану керек?

Эссе жазып келу.


Сұрақ-жауап.

Өз-өзін бағалау











7 мин





Ой қозғау.

Өткен сабақтарда біз жол жүру ережесімен және өрттен сақтану ережесімен таныстық ,ал бүгін біз суда жүзу ережелерімен танысамыз.

Жаңа сөздермен жұмыс жасау.


Жеке жұмыс

Мәтінмен жұмыс

7 мин

Мәтінді түсініп оқу

Әңгімелеу

Топтастыру әдісін (кластер )қолдана отырып мәтіннен ең маңыздысын көшіріп алу


Жұптық жұмыс жұмыс

Бір-бірін бағалау


Жазылым





7 мин








Тапсырма -2

Мәтін бойынша кестені толтыру.

Дұрыс, бұрыс

Тапсырма-3

Сөздерді жіктеу.

Жеке жұмыс

Өзін бағалау







Бекіту

4мин

Венн диаграмасын сызу.


Рефлексия


2мин

Маған қызық болды.


Үй жұмысы

1мин

Мәтінді мазмұндау.

Күнделікке жазу.

Бағалау

2 мин

Стикерлер арқылы бағалау.