САБАҚ: «Әке нұсқаған жолменен» | МЕКТЕП: «№20 ЖОББДОМ» КММ |
Күні: 28.09.15 | Мұғалімнің есімі: Жаирбаева Аманкайша Кокуевна |
Сынып: 10 «А» | Қатысқандар саны:14 | Қатыспағандар саны: 3
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
| Оқушыларға мәтіннің негізгі идеясын түсіну арқылы, әкенің адам өміріндегі маңызын білу. |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар: жұппен, топпен жұмыс жасайды, ойларын ортаға салады. |
|
Оқушылардың басым бөлігі: тапсырманы тиісті қолданады. |
|
Кейбір оқушылар: мысал келтіреді,ойларын айтады, дәлелдейді, сұраққа жауап береді. |
|
Тілдік мақсат | Оқушылар: тапсырмаларды орындау кезінде өз ойларын дәлелдей отырып жеткізеді, мысал кетіреді, постер қорғау кезінде оқушылардың тіл байлықтары шыңдалады. |
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Менің ойымша, сөйлеу барысында сөз тіркестерін, етістіктерді дұрыс пайдалана алады. |
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
Талқылауға арналған тармақтар: жаңа сөздермен жұмыс, оқулық соңындағы сұрақтар мен тапсырмаларға жауап беру. |
|
Сіз неліктен... екенін айта аласыз ба? Тапсырмаларды дәлелдеме түрінде айту. |
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: Үйге берілген тапсырманы «сиқырлы конверт» ішіндегі сұрақтар арқылы өткен сабаққа шолу жасау. |
|
Алдыңғы оқу |
|
Жоспар | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті |
Ұйымдастыру
| Оқушылармен амандасу, оқушылардың, зейінін сабаққа аудару: Мұғалім тек бағыт-бағдар беруші. Оқушылардың ынталарын жетілдіру мақсатында формативті бағалап отырады. Табыс критерийлері арқылы оқушыларды ашық түрде бағалайды. | Топқа бөлінеді. Жұппен жұмыс, кері байланыс, диалогтік оқыту, «Шеңбер бойымен әңгімелеу» әдісі. |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар |
Басталуы 5 минут | Психологиялық ахуал туғызу. Сынып оқушыларын топқа бөлу, ұйымдастыру. | Тірек сызба, суреттер, плакаттар. |
Ортасы 30 минут | Мәтінмен жұмыс, жаңа сөздермен жұмыс, постер құрату, сергіту сәті, сұрақ-жауап, кері байланыс. | АКТ-ны қолдану, смайликтер, плакаттар, оқулық. |
Аяқталуы 10 минут | «Ыстық орындық», «Шеңбер бойымен әңгімелеу», «Екі жұлдыз, бір тілек» | Стикерлер, таратпа қағаздар. |
Қосымша ақпарат |
Саралау- сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау- Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Мадақтау, екі жұлдыз, бір тілек, топ басшыларын бағалауы, мұғалімнің жиынтық бағалауы, смайликтер. | Пәнаралық байланыс
Тіл,әдебиет,әдеп пәнімен байланыс, постер құрау, суреттер.
|
Никитина зерттеуі бойынша деңгейлік тапсырма беру. Оқушылық деңгей. Алгоритмдік деңгей Эвристикалық деңгей Шығармашылық жұмыс | Деңгейлік тапсырмалар беру арқылы өз-өздерін бағалау, жұптық бағалау, топтық бағалау, ынталандыру үшін смайликтер пайдалану. | Слайд пайдалану,суреттер,интерактивті тақта, Постер құру. |
Рефлексия Сабақ/ оқу мақсаттары мен шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төменде бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Сабақ мақсаты оқушылардың жас ерекешелігіне және сыныптың деңгейіне сай қойылған. Сабақ мақсатына жетті. Бүгінгі сабақта оқушылар «Әке нұсқаған жолменен» мәтінімен танысып, диалог құрып, 3-деңгейлік тапсырмаларды орындай алды. Сынып оқушылары белсенді қатысып отырды. Оқушылар уақытты тиімді пайдалана білді. Келесі сабағымда оқушыларды түстер арқылы топқа бөлемін, жұптық жұмыс жасатамын, әр топқа инсерт әдісін жасатамын, «Өрмекшінің торы» әдісін пайдаланамын. |
Қорытынды бағымдау.
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)
1: «Шеңбер бойымен әңгімелеу» әдісі табысты болды.
2: Топтық жұмыс арқылы сөздердің мағынасын ашады. Өз ойларын дәлелдей алады.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: Инсерт әдісі арқылы мәтіндегі негізгі ойды айта алады. 2: Аудио жазба арқылы нақты жауап айта алады.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін не білдім? Жоспарлаған сабағым тиімді болды. Өйткені сабаққа қалыптасып, берілген уақыт ішінде үлгердім.
|