Сабақтың тақырыбы: Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа»
Сабақтың мақсаты: білімділік- оқушыларға Бердібек Соқпақбаевтың өмірінен мәлімет беру, шығарманың тууына себеп болған жағдайларға тоқталу; тәрбиелік- оқушыларды жаман қасиеттерден жақсы қасиеттерді ажырата білуге үйрету, досқа адл болуға жол сілтеу; дамытушылық- оқушылардың ойын тез жинақтай алуына негіз болу, білімін тиімді қолдана білуіне жағдай жасау, актерлік қабілетін де шыңдау, көпшілік алдында өз ойын еркін айтуға тәрбиелеу.
Әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, ізденту, ой шақыру, топтастыру, салыстыру.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ.
Құрал-жабдықтар: сызба қағаздар, интерактивті тақта, оқулықтар.
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру.
-сәлемдесу
-кезекші мәліметі
-ой шақыру.
ІІ.Жаңа сабақ.
І. Қызығушылығын ояту.
- Балалар, өмірде өз есімін ұнатпайтын адамдар бола ма? Болса бұл неге байланысты? Ал сендер өз есімдеріңді ұнатасыңдар ма? Неліктен ұнайды немесе неліктен ұнамайды?
Балалар, біздің бүгінгі сабағымызда қарастыратын шығарманың кейіпкері өз есіміне аса сүйсінбейтін сияқты. Тіпті есімін ұната да қоймайды деуге болады.Бірақ өте ақылды, әрі сендер сияқты оқушы бала екен. Осы бала жөнінде көбірек мәлімет алғыларың келе ме?
Ендеше сабағымыздың тақырыбы: Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа»
ІІ.Мағынасын ашу.
«Миға шабуыл» стратегиясы.
І топ ІІ топқа шығарманың мазмұнынан сұрақтар қояды.
- Шығармадан Қожа жайлы қандай мәлімет алдыңыздар?
- Бұл кейіпкер сендерге ұнады ма? Несімен?
- Шығармадан қандай ой түйдіңдер?
Образдарды сомдау. І топ. 1-салайд
Концептуалдық кесте. . ІІ топ 2-слайд
[pic]
[pic]
[pic]
Венн диаграммасы.
[pic]
Шығарманың кейіпкерлерімен топтың бір мүшесін салыстыру.
Сатылай кешенді композициялық талдау. І топ.
«Образға кіріп көр» ІІ топ.
[pic]
[pic]
ІІІ Ой толғау.
«Көтерме сөздер» стратегиясы.
І топтың бір мүшесі мен ІІ топтың мүшесі бірі Жанар, бірі Қожа рөлінде көтерме сөздер айтады.
ІV. Үй тапсырмасы.
«Қожаға хат»
V. Бағалау. Бағалау парақтары жиналып, қорытынды баға қойылады.