Сабақ: Атауыш, көмекші, одағай сөздер (23) | Мектеп: М.Маметова ат. |
Мерзімі: 26.10.15. | Мұғалімнің аты-жөні: Айтжанова Ш.М. |
Сынып: 6 «а» | Сабаққа қатысқандар: | Сабаққа қатыспағандар: |
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары: | Атауыш, көмекші, одағай сөздер сөздердің ерекшеліктері, сөйлемдегі қызметі туралы түсінік беру |
Сабақ мақсаты: | Барлық оқушы: Атауыш, көмекші, одағай сөздердің ерекшеліктері, сөйлемдегі қызметі туралы түсінеді |
Оқушылардың басым бөлігі: Сыни тұрғыдан модулін негізге ала отырып, оқушылардың ой-өрісі, танымдық қабілеті дамиды |
Кейбір оқушылар: Атауыш, көмекші, одағай сөздерді таба біледі, өздігінен қолдана біледі
|
Тілдік мақсат: | Оқушылар орындай алады: Сөйлем ішінде атауыш, көмекші, одағай сөздерді қолданып, сөйлем құрай алады |
Негізгі сөздер мен тіркестер: Атауыш, көмекші, одағай сөздер |
Сыныптағы диалог \ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Айтылым, жазылым |
Талқылауға арналған тармақтар: 1. Қандай сөздерге сұрақ қойылмайды? 2. Өз алдына сөйлем мүшесі бола алмайтын сөздер бар ма? 3. Малды қалай шақырамыз, мал оны түсіне ме? |
Алдыңғы оқу: | Сөздердің мағынасы туралы |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт: | I . Ұйымдастыру кезеңі 5 мин. А) Амандасу Ә) Психологиялық дайындық Б) Топқа бөлу II .Қайталау 5 мин. А) Үй жұмысын тексеру «Үй жануарлары» Эссе жазу III. Оқушының іс-әрекеті. 15мин. А) Слаид «Ауыл көрінісі» Ә) Оқулықпен жұмыс жүргізу. «Джигсо» әдісі Б) Постермен жұмыс В) Дәптермен жұмыс. әр сөз түріне 2-ден мысал келтіру. IV.Бекіту 10 мин А) Сергіту сәті V. Қорытындылау 5 мин А) Бағалау 1. «Отшашу» 2. Өзін-өзі бағалау 3. «Жұлдыздар әлемі» 4. Топтық бағалау Б) Кері байланыс 1. Сабақта не түсіндім? деген сұраққа жауап жазу VI. Үйге тапсырма беру 5 мин | Ресурстар |
Сабақтың басталуы: 10 мин. | Ұйымдастыру Сабаққа дайындық Сабақты ұйымдастыру Оқушының көңіл-күйін реттеу Топқа бөлу | Әдемі әуен |
Сабақтың ортасы: 25 мин. | Негізгі бөлім: Оқулықпен жұмыс жүргізу. Сөз топтарын оқып, еске түсіру Дәптермен жұмыс . Әр сөз тобына мысал келтіру Қалыптастыру: Жаттығу көмегімен оқып білгенін түсінуге мүмкіндік беру. Бекіту: Жұрнақтарды дұрыс қолдана білуге жаттықтыру |
Кітаптар
Жеке үлестірмемен жұмыс
|
Сабақ аяқталуы: 10 мин. | Сабақтың аяқталуы: - Ауызша - Кері байланыс «Смайлик таңдауын жасайды» Бағалау: 1. «Отшашу» 2. Өзін-өзі бағалау 3. «Жұлдыздар әлемі» 4. Топтық бағалау Үйге тапсырма: Ереже қайталау | Стикерлер |
Қосымша ақпараттар: әдеби кітаптар оқу |
Саралау: Оқушыларға қандай қолдау көрсете аласыз? Оқушы мүмкіндігіне шек бар ма?
| Бағалау: Оқушының алған білімін көруді қалай жоспарлайсыз? Мадақтау Формативті бағалау | Пәнаралық байланыс: Әдеби кітаптар Тарих
|
Кері байланыс: Сабақ \ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы көңіл-күй қандай болды? Берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы осы сабаққа сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз |
|
1. Қорытынды бағамдау: Қандай екі нәрсе табысты болды? 2.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? 3.Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? | 1. 2. 1. 2. |