9 сынып қазақ тілі пәнінен орта мерзімді жоспар
(барлығы 34 сағат, аптасына 1 сағат)
07.03.-25.05.2016ж. аралығындағы орта мерзімді жоспар
Сағат саны күні
Тақырыбы:
Негізгі мақсаттар.
Тізбектелген сабақтардың жиынын аяқтағанда оқушы бойында қалыптасатын білім, білік, дағды(идеясы)
Белсенді жұмыс түрлері (жеке, жұппен, топпен) АКТ-ны қолдану мүмкіндіктері
Оқыту үшін бағалаудың қолданылуы
Сабақ барысында сынып оқушылардың қамтылуы Оқытуды жақсарту үшін (дарынды және талантты, СТО )
Жоспарланған және күтілген нәтиженің оқушылардан анықталуы
Қосымша ресурстар
25
1
7.03.
Тақырыбы: Үтірдің қолданылатын орындары Бақылау жұмысы: «Тоғжан ауылында»
Мақсаты: Оқушылар одағайға байланысты қойлатын үтірі жайлы түснік алады, оны мәтінде орындауға пайдаланып үтірді дұрыс қоюды үйренеді
ДЖИГСО, «Бес саусақ» әдісі, «Серпілген сауал»
Қoл шaпaлaқтay [pic] [pic] [pic] ,
«Екі жұлдыз, бір тілек»
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, ОүБ және ОБ, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық
Үтірдің қойылатын орындары жайлы түснік алады, оны мәтінде орындауға пайдаланып үтірді дұрыс қоюды үйренеді
Интербелсенді тақта, флипчарт, стикер, маркер.
26
1
14.03.
Тақырыбы: Нүктелі үтір. Мақсаты:
Нүктелі үтірді мәтінмен жұмыс істеуде түсіне отырып тапсырмаларды орындау жолдарын дұрыс анықтай білу дағдысын қалыптастыру. .
«Ақпараттық кеш», «Кір жайылған жіп»,
Критерийлер арқылы бағалау, «Бағдаршам» әдісі арқылы
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, ОүБ және ОБ, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық
Нүктелі үтірдің ерекшелігін таниды. Сөйлемдерге тыныс белгілерінің дұрыс қойылуын танысады.
Интербелсенді тақта, флипчарт, стикер, маркер.
ІҮ тоқсан- 8 сағат
27
1
Тақырыбы: Сызықша. Бастауыштан кейін қойылатын сызықша
Мақсаты: Сөйлем ішіндегі қойылатын сызықшаның түрлі сипатын ажыратуға үйрету, жасалу жолдарын және ерекшеліктерін меңгерту. Сабақ барысында оқушыларды сауатты көркем жазуға дағдыландыру.
«Ұшақ ұшыру», «Ыстық орындық»,«Көрме», «Серпілген сауал»
Жұппен бағалау
Қол шапалақтау [pic]
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, ОүБ және ОБ, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық
Сызықшаның қойылатын орны туралы танып біледі.
Интербелсенді тақта, флипчарт, стикер, маркер.
28
1
Тақырыбы: Бірыңғай мүшелерден кейін және оңашаланған айқындауышқа байланысты қойылатын сызықша
Мақсаты: Сабақ барысында достық қарым-қатынасын нығайтады, ой еңбегі мен шығармашылық қабілетін дамиды, жаңа тақырыптан алған білімін тәжірибиеде қолдана алады.
«Комплименттердің бұрқасыны» , пікірталас, «Еттартқыш, қоқыс жәшігі және чемодан» әдісі
Қалыптастырушы бағалау Смайликтер арқылы бағалау
[pic] [pic]
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, ОүБ және ОБ, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық
Бірыңғай мүшелерден кейін қойылатын сызықша.
Интербелсенді тақта, флипчарт, стикер, маркер.
29
1
Тақырыбы:
Құрмалас сөйлемдерге байланысты қойылатын сызықша. Төл сөз бен автор сөзіне байланысты қойылатын сызықша
Мақсаты: Топпен, жұппен жұмыс жасау арқылы мәтінмен жұмыс жасауда дағдылары қалыптастыды, тақырыпты толығымен түсінеді
«шаттық шеңбері» , екі жұлдыз, бір тілек, «Көңілді-көңілсіз смайликтер», постер, тұжырымдамалық карта әдісі
Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.
[pic] [pic] [pic] ,
«Екі жұлдыз, бір тілек»
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, ОүБ және ОБ, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық
Құрмалас сөйлемдерге байланысты қойылатын сызықша. Төл сөз бен автор сөзіне байланысты қойылатын сызықшамен танысады
Интербелсенді тақта, флипчарт, стикер, маркер.
30
1
Тақырыбы: Сөйлемді ықшамдап қолдануға байланысты қойылатын сызықша.
Мақсаты: Сөйлемді ықшамдап қолдануға қойылатын сызықшаның түрлі сипатын ажырата алуға бағыттау, жасалу жолдарын және ерекшеліктерін меңгерту. Сабақта алған теориялық білімін тәжірибеде қолдана алуға баулу.
«Арқаға жазылған комплименттер», презентация, «3 минуттық эссе»
«Екі жұлдыз, бір тілек»
[pic] [pic] [pic]
Критерийлер арқылы бағалау
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, ОүБ және ОБ, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық
Сөйлемді ықшамдап қолдануға байланысты қойылатын сызықшалардың ерекшелігі
мен танысады.
Интербелсенді тақта, ноутбук, флипчарт, стикер, маркер.
31
1
Тақырыбы: Қос нүкте. Жақша. Тырнақша
Мақсаты: Оқушыларға қос нүкте, жақша мен тырнақшаның қойылатын орындарын меңгеруге бағыт-бағдар беру, түрлі сипатын ажыратуға үйрету, жасалу жолдарын және ерекшеліктерін меңгерту. Сабақта алған теориялық білімін тәжірибеде қолдана алуға баулу.
«Сыныптағы заттар», «Аквариум»,
«Фишбоун», «Бес саусақты эссе»
[pic]
Қол шапалақтау
Критерийлер арқылы бағалау.
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, ОүБ және ОБ, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық
Тыныс белгілерінің дұрыс қолданылуымен тансыады.
Интербелсенді тақта, флипчарт, стикер, маркер.
32
1
Тақырыбы: Бақылау жұмысы: «Ұрпақ – өмір жалғасы»
Мақсаты: Емле, тыныс белгі ережелеріне сақтай отырып, сауатты түрде жазу дағдыларын арттырады.
«Серпілген сұрақ»
Смайликтер арқылы
[pic]
«Бағдаршам» арқылы
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, ОүБ және ОБ, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық
Грамматикалық тапсырмаларды орындау арқылы талдау жұмыстарын үйренеді.
Интербелсенді тақта, флипчарт, стикер, маркер.
33
1
Тақырыбы: «Пунктуацияның тіл мәдениетіне қатысын» қайталау Қатемен жұмыс.
Мақсаты: Пунктуацияның тіл мәдениетіне қатысын қайталайды, қойылатын тыныс белгілерді қорытындылайды. Өзіндік ой-пікір айта білуге дағдыланады. Шығармашылық қабілеттерін дамытады.
Бақылау жұмысынан жіберген қателермен жұмыс жүргізу.
«Біз екеуміз ұқсаспыз» , екі жұлдыз, бір тілек, «Көңілді-көңілсіз смайликтер», постер, тұжырымдамалық карта әдісі
«Екі жұлдыз, бір тілек»
[pic] [pic] [pic]
Критерийлер арқылы
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, ОүБ және ОБ, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық
Пунктуация тақырыбын қайталай отырып, теориялық білемдерін бекіту. Бақылау жұмысынан жіберген қателермен жұмыс жүргізіп үйренеді.
Интербелсенді тақта, флипчарт, стикер, маркер.
34
1
Тақырыбы: Жыл бойы өткенді қайталау
Мақсаты: Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту
«Ыстық орындық», ВЕНН, «Сұрақтары бар қорап»
[pic]
Қол шапалақтау
Критерийлер арқылы бағалау
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, ОүБ және ОБ, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық
Тапсырма
лар арқылы талдау жұмыста
рын бекітеді.
Интербелсенді тақта, флипчарт, стикер, маркер.