|
Разработка урока 1 класс
Автор публикации: Аженева Ж.М.
Дата публикации: 2016-08-26
Краткое описание: ...
Тақырыбы: Бұл не? | Мектебі: 26 орта мектеп | Күні, айы: | Мұғалімнің аты-жөні: | сынып
| Сабаққа қатысатын оқушылар саны: | Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: | Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | Сөзді зейін қойып тыңдау, түсінеді және оған сәйкес дұрыс әрекет ету ( қимыл, ым мен ишараны қолдану, іс әрекет жасау)
1.1.2.1 күнделікті өмірде қолданатын таныс сөздердің мағынасын түсіну. 1.1.3.1 Тыңдаған мәтінге(баяу қарқында) мұғалімнің көмегімен иллюстрация, суреттер, сызбалар, орналастырып, сұраұтарға жауап беру. 1.2.3.1Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру. 1.3.3.1 Мәтіннің жанрын (өлең, ертегі, жұмбақ, әңгіме) ажырату.
| Сабақ мақсаты | Барлық оқушы орындай алады: не? Сұрағына жауап беретін сөздер қатарын (доп, текше, кітап, дәптер, қалам, қарындаш) атай алады, аталған заттарды сұрап ала алу үлгісін қолдана алады. |
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады: өзімен қатарлас баладан немесе жасы үлкен адамнан қажетті заттың бірін сұрап ала алады. |
| Кейбір оқушылар орындай алады: Өтініш үлгілерін өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады не? Сұрағына жауап беретін басқа да сөздер қатарын атай алады. | Сабақтын барысы
| Сабақтын кезеңдері | Жоспарланған жұмыс | Ресурстар | Сабақтың барысы (2-5 минут) | (МК) Оқұшылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру. |
| Сабақтың ортасы (6-40минут)
3минут | Мұғалім оқушылардың назарын 1- тапсырмаға аударады. Бұл не? деген сұрақ үлгісімен танысады.
текше доп Бұл не?
кітап дәптер қалам қарындаш бір- біріне сұрақ қойяды . Бұл не? Бұл текше. Бұл не? Бұл қалам?.......
тапсырма.
Ссурет арқылы оқушыларды өтініш үлгісімен таныстыру. Маған кітап берші? Міне, ал. Берші, беріңізші, ал, алыңыз сөздерін қолдануға үйрету. Маған дәптер беріңізші? Міне, ал.
СЕРГІТУ СӘТ
Тапсырма.
Тақпақпен танысу. Қлең туралы түсінік беру. Оқушылар оны тыңдайды, хормен және жеке жеке қайталайды. Оқушылардың есте сақтауына жеңілірек болуы үшін қайталату кезеңінде кітап, дәптер ,қалам көрсетуге болады. Немесе диалог ретінде жаттатқызу болады.
Дәптердегі тапсырма орындау.
Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түсінеді. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. Сондай- ақ АКТ- ні қолдана білу дағдыларын қалыптастырады.
|
Оқулық
аудиодиск
1.3.1 1.3.2 1.3.3
Доп Текше қалам қарындаш дәптер кітап
№ 1 жұмыс дәптері
Қосымша тапсырма:1.3 | Сабақтың соңы (41-45 минут) | Сабақтты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында негі білгені? Қалай жұмыс істегені? Не қызық әрі жеңіл болғаны? Не қиындық тұғызғаны туралы ой пікірлерін білдіре алады. |
| Қосымша ақпарат | қорытындылау |
|
| 1.Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге? 2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
|
| Қорытынды бсағалау Ең жақсы өтетін екі нәрсе не? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақта жақсартар еді? 1: 2: |
|
|