Сынып: 9
Тақырыбы: Өнеркәсіптік роботтар
Мақсаты: 1.Білімділік: Оқушыларға өнеркәсіп роботтары,олардың түрлері және олардың қолданатын орны жайлы түсінік беру,
2. Дамытушылық: Оқушылардың кәсіпке қызығушылығын арттыру, ойлау қабілетін дамыту , компьютермен жұмыс жасау дағдысын дамыту;
3.Тәрбиелік: Оқушыларды еңбексүйгіштікке, шығармашылыққа, ақпараттық сауаттылыққа тәрбиелеу;
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Құрал жабдықтар: Интербелсенді тақта, үлестірме парақшалар, БББ кестесі, рефлексивті парақ, бағалау парақшалары, бейнетаспа, бағалар
Әдіс - тәсілдері: диалогтік оқыту, сұрақ-жауап әдісі, шығармашылық жұмыс,грамматикалық көпір, класстер
. Күтілетін нәтиже:
- Сыни ойлау дағдылары қалыптасады. - Өздігінен тақырыпты меңгереді. - Қызығушылықтары артады.
Табыс критерий
-тақырып бойынша жұмыс істей алады; -сыныптастарын тыңдай алады;
Сабақ кезеңдері Уақыты
Мұғалім іс әрекеті
Оқушы іс әрекеті
Ұйымдас
тыру
түрі
Бағалау
Қолданылатын модуль
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық ахуал
1 минут
3 мин
Амандасу. Оқушылар робот-рикша, робот-солдат, робот-көмекші қималарды таңдап алады.
Топ құрастыру.БББ кестесін тарату
[pic] [pic] [pic]
«Табыс ағашы»
Критериалды бағалау беріледі. Әр әрекет бағаланады. Суммативті бағалау ілініп тұрады. Топ мүшелерінің рөлін бөлейік.
Оқушылар суреттер қималарымен 3 топқа бөлінеді
Қане, жалғыз ағашқа қараңыздар. Әрбіреулеріңізде түрлі түсті жапырақтар жатыр. Бір түсті таңдануызда өтінемін. Ағашымызды түрлі жапырақтарға жабуға көмектесейік. Кім жасыл түс тандады – бүгінгі сабақта табыс күтіп тұр.Қызыл түстер – қарым-қатынас тілейді. Сары түс- белсенділік танытады. Көк – табандылық танытады. Естерінде болсын, сұлулық өзімізге байланысты. Ол біздің күтуіміз және ұмтылуымыз.
Таймкипер – уақытты қадағалайды
Спикер – бағалайды әр оқушыны, тапсырмадан соң ұпайларын санайды (мониторинг жүргізеді, кім алда, кім соңында екенін)айтып отырады.
Жеке
Бірі бәрі үшін, бәрі бірі үшін ұстанымын жасау.
Қол шапалақтау
Жас ерекшеліктеріне сай оқыту
Үй тапсырмасын тексеру
10 мин
Үй тапсырмасын сұрайды
Отандық медицинасын қалай жақсарту керек? Өз ойларын жазып келу.
Бағалау критерийі
1. 7сөйлем – 5 ұпай
5-6 сөйлем – 4 ұпай
3-4 сөйлем – 3 ұпай
2. Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібі дұрыс
5 ұпай
3.Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібінде 1-2 қателер жіберілген – 4 ұпай
4.Сөйлем құрастыруда 3-4 қате – 3 ұпай
Қорытынды баға: мысалы 4-5-3/ 4 баға
Жеке
1топты-2 топ, 2 топты-3 топ, 3 топты-1 топ бағалайды
спикер қорытынды бағаны шығарады
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Тақырыпқа шығу
Сабақ мақсатын айқындау
4 мин
« [link] мұны ешқандай қауіпсіз немесе қиындықсыз атқарып шығады. Роботтардың көпшілігі тұрақты. Механикаландырылған жұмыстарды атқару үшін зауыттарда пайдаланылады.
Роботтардың біз жиі еститін көптеген түрі бар. Бүгінде роботтар зауыттар мен фабрикаларда, тауар қоймасында, ауруханаларда және басқа да көптеген өндіріс орындарында түрлі жұмыстар атқарады. Роботтар өндіріс орындарында көбірек пайдаланылады.
Бағалау парағы
Оқушының аты
Үй жұмысын тексеру
Отандық медицинасын қалай жақсарту керек? Өз ойларын жазып келу.
Бағалау критерийі
1. 7сөйлем – 5 ұпай
5-6 сөйлем – 4 ұпай
3-4 сөйлем – 3 ұпай
2. Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібі дұрыс
5 ұпай
3.Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібінде 1-2 қателер жіберілген – 4 ұпай
4.Сөйлем құрастыруда 3-4 қате – 3 ұпай
Қорытынды баға: мысалы 4-5-3/ 4 баға
Мәтінмен жұмыс
1.Мәтінді мазмұндады.
2.Мәтінге жоспар құрады
3.Қорытынды ой жазады
5-4-3 ұпай
Грамматикалық тапсырма
Морфологиялық талдау –
өнеркәсіптік
5-4-3 ұпай
Дискуссия
5-4-3 ұпай
Қорытынды баға
5-4-3/4
1
2
3
4
5
6
[pic] [pic] [pic]
[pic] [pic] [pic]
Робот көмекші
Робот-рикша
Робот-солдат