Қысқа мерзімді жоспар Пән мұғалімі: Даниярова Б.Т. Күні: 05. 02. 2016ж.
МАҚСАТЫ
Жылдың төрт мезгілінің бірі қыс айлары туралы мәтін негізінде мағлұмат беру, мақсат бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлемге тоқталып, ажырату, өз ойын еркін жеткізуге дағдыландыру.
ОҚЫТУ НӘТИЖЕСІ
Оқушылар қыс айлары туралы біледі, мақсат бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлемді анықтап, өз бетінше сөйлем құрастыра алады, өз ойын еркін жеткізуге тырысады.
ТҮЙІНДІ ИДЕЯСЫ
Мәтіннің мазмұнын дұрыс жеткізу
ӘДІС-ТӘСІЛДЕР
АКТ пайдалану, жұптық, топтық жұмыс, СТО әдістері.
КЕЗЕҢДЕРІ
МҰҒАЛІМ ӘРЕКЕТІ
ОҚУШЫ ӘРЕКЕТІ
ДИФФЕРЕНЦАЦИЯ
БАҒАЛАУ
РЕСУРСТАР
Ұйымдастыру кезеңі
(2 минут)
Психологиялық тренингін өткізеді.
Кәне, достар, тұрайық,
Шеңберімізді құрайық .
Жақсы-жақсы тілектер
Бір-бірімізге сыйлайық.
Өар өиыршықтары арқылы оқушыларды 3 топқа бөледі.
Оқушылар қол ұстасып, бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Үстелдің үстінен түрлі-түсті қар қиыршықтары арқылы топқа бөлінеді.
Қар қиыршықтары
Үй тапсырмасы
(5 минут)
Оқушылардың өткен білімдерін тексеру үшін, семантикалық картамен жұмыс. Жауап парағы арқылы көршіңді тексер.
Оқушылар семантикалық картаны толтырады.
Оқушылар жұппен бір-бірін жауап парағы арқылы тексеріп, бағалайды.
Критерийлер:
«5»- 0 қате
«4» - 1 қате
«3»- 2-3 қате
Семантикалық карта, жауап парағы
Мағынаны тану
(15 минут)
Сабақ тақырыбын анықтау.
Ақ киімді, денелі, ақ сақалды,
Соқыр, мылқау, танымас тірі жанды.
Үсті-басы ақ қырау, түсі суық,
Басқан жері сықырлап, келіп қалды.
Қалай ойлайсыңлар мен жылдың қай мезгіліне арналған өлеңді оқып тұрмын және оның авторы кім?
Жалпы қыс мезгілі туралы не біліміз?
Қыс мезгілі дегенде ойымызға не келеді?
Қыс айларын ата.
Мәтінмен жұмыс:
(3 топқа қыс айларына байланысты мәтіндер таратылады.)
Мәтінді топта талқылап, лостер дайындайды, қорғайды
Оқушылар
Өлеңде қай мезгіл туралы жазылғанын және оның авторын айтады.
Қыс
Жекелеген оқушыларға көмек көрсетіледі.
Әр топқа мәтінмен жұмысты бағалау үшін бағалау парақтары таратылады.
Оқулық, қосымша материалдар
(7 минут)
Интербелсенді тақтада сабақтың грамматикалық тақырыбына кластер құрастырады.
Мақсат бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлемге кластер жасап, мысалдар келтіреді.
Мұғалім тарапынан бағалау
Интербелсенді тақта
(7 минут)
Дәптермен жұмыс
7 тапсырма 157 бет
Берілген сөйлемдерді жалғастырып, мақсат бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлемдер құрап дәптерлеріне жазады.
Жекелеген оқушыларға көмек көрсетіледі
Мұғалім тарапынан бағалау
оқулық
Сабақты бекіту
( 7минут )
«Бес жол өлең» әдісі
Тақырыпқа байланысты өлең жазады ұсынады.
Әр топ қыс айларына бес жол өлең құрастырады.
Зат есім
Екі сын есім
Үш етістік
Төрт сөзден тұратын сөйлем
Синоним
Әр топқа көмек көрсетіледі
Әр топқа бағалау парақтары таратылады.
Парақтар, түрлі-түсті фламастер
Үйге тапсырма
3 тапсырма 155 бет
Бағалау Рефлекция
(2 минут)
Мұғалім қорытынды бағаны өзі қояды.
Кері байланыс стикерлер тарату.
Стикерге сабақтан алған әсерлерін жазады және «Сабақтан алған әсерім» қабырға газетіне жапсырады.
Жекеленген оқушыларға көмек көрсетіледі.
Стикерлер, қабырға газеті