Қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі: Г.С. Байгулова
Сынып: 6
Тақырып; «Екі дос»
Сілтеме: оқулық,6 сынып,Алматы «Атамұра» 2011 Т.М. Артыкова, А.С. Жаканбаева, М.Х. Толеуова
Мақсат; Бұрын алған ақпаратты еске түсіре отырып,дос,достық құндылығы туралы білімдерін кеңейту,тақырып бойынша өзара әңгімелесуге,.әңгімелеу барысында өз ойын жеткізе білуге үйрену.Сабақта алған жаңа ақпаратты өмірде қолдана алуға бейімдеу.Жеке,жұппен,топта жұмыс істеуге дағдыландыру.
Күтілетін нәтиже; Тақырып бойынша ұсынылған ақпараттан негізг3 ойды іріктей алады.Алған ақпаратты сабақ барысында қолдана алады.Диалог,монолог арқылы өз ойын жетік жеткізе алады.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Құрал-жабдықтар;Интербелсенді тақта,флипчарт,маркер,қима қағаздар.
Жаңа тәсілдер (диалогтік)
Жас ерекшеліктеріне сай
Үй тапсырмасын текеру
«Досың-өмірлік серігің» тақырыбына әңгімелерін оқиды.
Бағалау
Смайликтер арқылы бағалау
Топқа бөліну
«Мозайка»әдісі
1 мин
Оқушыларды екі топқа бөлемін
Оқушылар бөлініп отырады
ІІ Қызығушылықты ояту.
Көрініс
2 мин
«Аюдың кеңесі»атты көріністі көреді.
ІІІ Жаңа сабаққа көшу (білу,түсіну
Жеке,жұптық,топтық
3 мин
-Балалар,суреттен нені байқадыңдар?
-Көріністі қалай сөйлетуге болады.
-Калай ойлайсыңдар,балалар неге екі түрлі әрекет жасады?
-Осы көрініс не үшін көрсетілді?
Интербелсенді тақтадан көріністі қарап,сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын болжайды.
Көріністен байқағандарын ауызекі сөйлеу тілі арқылы жеткізе алады.
АКТ
Сын тұрғысынан ойлау
Жаңа тәсіл
(диалогтік)
Бағалау
Жест арқылы
Формативті бағалау
1-тапсырма
(Қолдану,талдау)
Жағдаят
15 мин
Бірінші топқа «Екі дос»атты мәтін таратамын..Екінші топ «Өмірде дос не үшін керек?» сұрағына жауап береді.
Рөлдік ойын.
Мәтіннің мазмұнымен танысады.Бір-біріне түсіндіреді.Ойларын жинақтайды.Кейіпкерлер рөлін ашады.Жағдаяттың идеясын ашады. «Өмірде дос не үшін керек?» сұрағына жауап береді.
Дарынды және талантты
Жас ерекшеліктеріне сай
СТО
Көшбасшылық жәнебасқару
Бағалау
«Екі жұлдыз,бір тілек»
Сергіту сәті.
«Балапан»
Қимылдарды қайталау
Қимылдарды қайталау
АКТ
Деңгейлік тапсырмалар
А;Б;С деңгейлі тапсырмаларды таратамын
А.»Сенің досың қандай болғанды қалар едің?»Өзіңнің ойыңды жаз..Не себептен.Дәлелде.
Б. Сурет бойынша жоспар құрастыр.Жоспар бойынша өз ойыңды әңгімеле.
С.Көршіңмен досы туралы сөйлес.
Дарынды және талантты. СТО
Жас ерекшеліктеріне сай
Жаңа әдіс-тәсіл(диалогтік)
Бағалу
Критерий бойынша
Әр топ критерий бойынша бір-бірін бағалайды
Бір-бірін бағалау
ІҮ Сабақты қорытындылау
(жинақтау)
Синквейн әдісі
Досың туралы 5 жол өлең шығару
Зат есім
Екі сын есім
Үш етістік
Зат есімге синоним
Ассоциация,бір сөйлем
Сабақта алған білімдерін жүйелеп пысықтайды.
Бағалау
Ламинат жасау арқылы
Бір позитивті жақтан,екінші нені жақсарту керек,үшінші маған ұнады,келесі жолы.......
Ү:Үй тапсырмасы
1 «Досымның мінезі»атты презентация дайындап келу, «Досыммен өткізген бір қызықты күнім» атты әңгіме жазу.
ҮІ. Рефлексия
«Шеңбер» әдісі
Кері байланыс
2 мин
.