Қазақ тілі Тақырыбы:Зат есімнен өткенді қайталау

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Қазақ тілі пәнінің мұғалімі:

Қысқа мерзімді жоспар


Қазақ тілі

Сынып: 7

Мерзімі:

Тақырыбы: Зат есімнен өткенді қайталау

Мақсаты:

Зат есім туралы білімдерін еске түсіріп, алған білімдерін кеңейту. Тапсырмаларды орындау арқылы оқушылардың сын тұрғысынан ойлауын, дербес жұмыс істеуін, алған білімдерін пайдалану білімін дамыту.

Күтілетін нәтиже:

Зат есім туралы білімдерін еске түсіреді. Тапсырмаларды орындау арқылы сыни ойланады. Алған білімдерін өмірде пайдалана біледі.

Кезең

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе бөлім

2 минут

«Сиқырлы алаң» әдісін пайдалана отырып, сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырамын.

Оқушылар стикерге жазылған күтілетін нәтижесін сиқырлы алаңға жабыстыру арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосфера қалыптасады.


Түрлі-түсті стикерлер

2 минут

Топқа бөлінуге нұсқау жасаймын.

4 оқушыдан зат есімдер атауларымен топқа бөлінеді. (Сызғыш, оқулық, дәптер, қалам)


Суреттер

5 минут

«Миға шабуыл» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұраймын.

Оқушылар миға шабуыл жасай отырып, өткен сабақты естеріне түсіріп, сұрақтарға жауап береді.


Сұрақтар жаз

Өз-өзін бағалау

Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау

Оқулық, бағалау парақшасы

Жаңа сабақ

таныстырылымы

15 минут

Интербелсенді тақтадан зат есім туралы видеокөрсетілім көрсетіп, «Ой қозғау» тәсілі бойынша сұрақтар қоямын.

  1. Зат есім туралы не білесіңдер?

  2. Зат есім түрлене ме? Дәлелде.

  3. Зат есім сөйлемде қызмет атқарады деп ойлайсыңдарма?

Интербелсенді тақтадан видеокөрсетілім көріп, ой қозғау арқылы қойылған сұрақтарға жауап беру арқылы диалогтік қарым-қатынасқа түседі. Дәлелдейді.

Өз-өзін бағалау

Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау

Табыс критерийі, плакат, маркер

Жаңа сабақты қолдану

8 минут

Оқулық бойынша дайындалған деңгейлік тапсырмаларды орындатамын.


Топтасып, берілген деңгейлік тапсырмаларды орындайды.

1 топ:

2 топ:

3- топ:

4-топ:


Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау

Өз-өзін бағалау


Оқулық, оқушы дәптері, бағалау парақшасы

Қорытынды

7 минут

«Ақылдың 6 ойлау қалпағы» әдісі бойынша жаңа сабақты қорытындылаймын.

«Зат есімнің қазақ тілінде атқаратын қызметі» деген тақырыпта топтық жұмыс жасайды.

[pic]

Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау

Өз-өзін бағалау










ЩЗЮЖ










ылл

Табыс критерийі, бағалау парақшасы, 6 түсті қалпақ.

Бағалау

3 минут

Табыс критерийлеріне назар аударта отырып, өз-өздерін бағалатамын.

«Сиқырлы алаңға» жабстырған стикерлерін нәьтжеге жеткен, жетпеген жаздыртып, оқытамын.

Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалаймын.


Критерий арқылы өздерінің бағасын айтады. Табыс критерийлеріне назар аударады.

«Сиқырлы алаңға»жабыстырған стикерлерін алып, сабақта қанда мақсатқа жеткен, жетпегендерін жазып, оқиды. Мақтау, мадақтау сөздеді есту арқылы ынталанады.



Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау

Өз-өзін бағалау


Критериалды бағалау плакаты, табыс критерийлері, түрлі-түсті стикерлер

Рефлексия

3 минут

«Не білдім? Не білгім келеді?» кері байланыс стикерін тарату.

Үй тапсырмасын беру.


Тақырыпты қалай түсінгенін стикерге жазып, тақтаға жапсырады.


Рефлексия плакаты,

Стикер