Урок по казахскому языку Табиғат- тіршілік көзі ( 6 класс)

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...




Уақыты: 22.02.16

Сынып: 6б

Сабақтың тақырыбы

4 сабақ

Табиғат-тіршілік көзі.

Мақсаты

Күтілетін нәтиже

Тақырыптың маңыздылығымен танысады, өз ойларын еркін ,ауызекі тілде жеткізе білуге үйренеді. Тапсырмалар бойынша ойын тиянақтай білуге дағдыланады.

Модульдің қолданылуы

АКТ, «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау».

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, шығармашылық, көрсету-жасыру, сиқырлы сандықша.

Қолданылатын ресурстар

Флипчарт, оқулық.

Сабақ барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесемін. Сыныптағы оқушылардың келген-келмегендерін түгелдеймін. Топқа бөлдіремін.

Мұғаліммен сәлемдеседі.сыныптың топ басшысы жоқтарды айтады. Топқа түрлі-түсті жапырақтар арқылы бөлінеді.

Психологиялық дайындық

Интерактивті тақта арқылы оқушыларға жұмбақтар жасыру.

Оқушылар жұмбақтарды көрсету-жасыру әдісі бойынша табады.

[pic]

Білу




Интеактивті тақтаға «Оқу айнасы» сұрақ беріледі.

Интерактивті тақтаға мәтінді аудио записьпен жазып, тыңдатып, сұрақ қою.

Оқушылар мәтінді, тыңдап, берілген сұраққа жауап береді.

[pic]


Түсіну «Табиғат-тіршілік көзі» шығармашылық жұмыс

Өсиет сөздерді талқылау

Оқушыларға кітаппен жұмыс жасату. Берілген өсиет сөздерді жалғастырып, дәлелдеу.

Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту.

Шығармашылық жұмыс арқылы бар білімдерін ортаға салып, бір-біріне түсіндіреді, тақырыпты жинақтайды.

Қолдану, пайдалану

Оқушылар интерактивті тақтамен жұмыс жасайды, сөздерді өз ұяшықтарына апарады, мұғалім шымылдық арқылы дұрыс, бұрыстығын тексереді.

Оқушылар берілген тапсырманы орындап, тексеріп, қателіктерін түзейді.

[pic]

Сергіту сәті 1мин52 сек

«Ақ бұлақ»

[pic]

Табу, жазу кестесі

Мұғалім «Сиқырлы сандықша» арқылы жалғаулардың дұрыс, бұрыстығын жазып қояды, бірақ көрсетілмейді.

Оқушылар тақтаға шығып жалғауларды жазады, содан соң тексеріледі.

[pic]

Бағалау

Әр топқа бағалау парақтарын тарату, бағалау шкаласын тақтаға ілу керек.

Әр топ бағалау парақшасын өздерін бағалайды.



Рефлексия

Видеоролик көрсету «Табиғатты сақтайық»






ББҮ кестесін толтыру.

Оқушылар видеороликті көріп, өздеріне жақсы қасиеттерді сіңіреді.

[pic]

Үйге тапсырма

«Табиғатты қорғайық» тақырыбына эссе жазып келу.




















                 Бағалау парағы

Үй

тап-сы

Мәтінді,тың.

сұраққа жауап беру

Өсиет сөз

Сөздерді дұрыс апару

Жалғауларды табу

Қор-ы

баға



























































Рефлексия

Нені білгім келеді?





























Жалпы білім беретін Мүткенов атындағы орта мектебі













Интерактивті сабақ жоспары

ҚМЖ

6-сынып

Тақырыбы:

«Табиғат –тіршілік көзі»















Пән мұғалімі: Муканова Асемгуль Мейрамовна







2015-2016 оқу жылы.