Қысқа мерзімді жоспар
Мектеп: №2 Күні: 18.03.2016
Мұғалімнің аты-жөні: Мухашева Толкынай Турагуловна
Сынып: 4
Сабаққа қатысқандар:
Қатыспағандардың саны:
Сабақ барысында жететін мақсаттар
Оқушылардың айтылым ,сөйлесім және жазылым әрекеттерін дамыту. Септік жалғауларымен жұмыс жасау.
Оқу мақсаты
барлық оқушылар: жаңа сөздерді меңгереді
Көпшілік оқушылар: мәтінді аударады
Кейбіреулері: кластер құрады және қорғайды
Тілдік мақсат
Оқушылар:
Жаңа сөздер: жақында,салынды, ұлттық,болған
Үй жұмысы
Қарағанды қаласы мәтінін мазмұндау
Кіріспе
12
Мұғалім: оқушылардың сабаққа деген көңіл-күйлерін бағыттау мақсатымен Ауа райына байланысты жаттығуды орындатады.
Оқушылар: оқушылар сабаққа деген көңіл-күйлерін Ауа райына байланысты жаттығу арқылы бағыттай түседі.
Мұғалім: Алматы қаласының бейнесі бар карточкалары арқылы 3 топқа біріктіреді.
Оқушылар: үш топ құрайды.
Үй жұмысын пысықтап өтемін
Мәтінді құрастыру арқылы
Ресурсы
Учебник для 6 класса общеобразовательной школы
Руководство для учителя. Третий (базовый) уровень. Четвертое издание. АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы», 2015
Программа. Третий (базовый) уровень. Четвертое издание. АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы», 2015
Образовательный портал www.cpm.kz
презентация
5
2-мин сөздерге
Мұғалім: Сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу үшін презентация тамашалауды ұсынады.
Балалар,сабақтың тақырыбы не? Кім айтады? Неге?
Оқушылар: Презентацияны көрген соң сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға тырысып бағады.
№1 тапсырма
Мұғалім: жаңа сөздердің аудармасын өздері анықтауға ұсыныс жасайды. Тақтаға әр топтан оқушыға жазғызады.Қиындық туындайтын жағдайда сөздік береді.
Оқушылар: әр топ жаңа сөздердің аудармасын табады.Сөздікті қолданады. Тақтаға кезекпен шығып жазады.
Бағалау: Бағдаршам
Қазақ тілі, 6-сынып
Дидактикалық карточкалар
Сөздік
А3 форматы
Маркерлер
Стикерлер
Бағалау карточкалары
негізгі бөлім
16
№2 тапсырма
Мұғалім:75-бет,1-т. әр жұпқа мәтін береді.Тапсырма қарамен жазылған сөздердің септік жалғауларын анықтау.Және алғашқы 3 сөйлемді Жуан және Жіңішке сөздерді екі бағанға бөліп жазу. Дәптермен жұмыс. Оқытады.
Оқушылар: 75-бет,1-т. қарамен жазылған сөздердің септік жалғауларын анықтайды, алғашқы 3 сөйлемді екі бағанға бөліп жазады. Оқиды.
Бағалау: Улкен саусақ
Сергіту сәті: музыкамен жаттығу жасау
№3 тапсырма
Мұғалім: топ ішінде Алматы суреті бар карточкасымен бірге 4 сұрақ беріледі. Тапсырма- жауап жазу. Әр топ мүшелеріне оқытады. Сұрақ қою арқылы жауаптарын пысықтап өтеді.
Оқушылар: Топта Алматы қаласы бар карточкадағы 4 сұраққа жауап береді. Жауаптарымен таныстырады.
Бағалау: Жұдырықтан бес саусаққа дейін.
Қорытынды
12
№4 тапсырма
Критерий
Мұғалім: топ ішінде 75-беттегі,2-тапсырма арқылы кластер құрғызады.Қорғатады.
Оқушылар: Топ ішінде 75-беттегі,2-тапсырма бойынша кластер құрайды,қорғайды.
Бағалау: критерий бойынша
№5 тапсырма
Мұғалім: Әр топқа 2 сұрақтан қояды.
Оқушылар: олар жауап береді.
Рефлексия
Мұғалім: Балалар, сабақта не істедік?
Үй жұмысы Септік ж.қайталау
Қосымша мәлімет
Дифференциация. Ойдағыдай жүзеге асты.
Оқушыларға қандай қолдау көрсетесіз? Сөздік және жеке көмек көрсеті арқылы.
Дарынды балалардың қызығушылығын қалай қолдап отырасыз? Қиындатылған тапсырмалар беру арқылы.
Төмендегі бос кеңістікті сабақты қорытындылауға қолданыңыз
Сол жақтағы бағандағы маңызды деп санаған сұрақтарыңызға жауап беріңіз.
Пәнаралық байланыс СанПиН ИКТ Физминутка
Құзыреттілік және құндылықпен басланыс
Рефлексия
Оқу мақсаттары қол жетімді болды ма? Иә, қолжетімді болды.
Оқушылар не білді? Алматы қаласына байланысты жаңа мағлұмат пен танысты
Оқу барысы неге бағытталды?
Дифференциация нәтижелі болды ма?
Уақыт бақылауда болды ма? Иә
Жоспарға қандай өзгертулер еңгізілді және неге?
Әнұран айтамыз Мектеп: №2
Күні: 09.02.2016
Мұғалімнің аты-жөні: Мухашева Толкынай Турагуловна
Сынып: 4
Сабаққа қатысқандар:
Қатыспағандардың саны:
Сабақ барысында жететін мақсаттар
Әнұранды айтқызу арқылы оқушылардың оқылым және айтылым әрекеттерін дамыту
Оқу мақсаты
барлық оқушылар: әнұранның мәтінімен танысады
Көпшілік оқушылар: мәтінді аударады
Кейбіреулері: мәтінді дұрыс құрастырады
Тілдік мақсат
Оқушылар:
Үй жұмысы
6
ережемен жұмыс
кіріспе
7
Мұғалім: оқушылардың сабаққа деген көңіл-күйлерін көтеру мақсатымен паровоз ойынын ұйымдастырады.
Оқушылар: паровоз ойынына қатысады.
Мұғалім: Пазл тәсілі арқылы 5 топқа біріктіреді
Оқушылар: 5 топ құрайды
(ту,әнұран, елтаңба және туған жерден көрініс суреттері ).
Ресурсы
Учебник для 6 класса общеобразовательной школы
Руководство для учителя. Третий (базовый) уровень. Четвертое издание. АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы», 2015
Программа. Третий (базовый) уровень. Четвертое издание. АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы», 2015
Образовательный портал www.cpm.kz
презентация
8
Мұғалім: Балалар,сабақтың тақырыбы не? Кім айтады? Неге?
№1 тапсырма
Мұғалім: әнұран мәтінімен таныстырады. Және мәнерлеп әр топтан 1 оқушыға оқытады.
Оқушылар: әр топ әнұран мәтінімен танысады және 1 оқушы дауыстап,мәнерлеп оқиды.
Бағалау: Бағдаршам
Қазақ тілі, 6-сынып
Дидактикалық карточкалар
Сөздік
А3 форматы
Маркерлер
Стикерлер
Бағалау карточкалары
негізгі бөлім
13
№2 тапсырма
Мұғалім: Туған жерге байланысты әр топқа кластер құрғызады. Әр топтан оқушыларды шығарып қорғатады.
Оқушылар: Туған жерге байланысты кластер жасайды. Әр топтан оқушылар тақтаға шығып қорғайды.
Бағалау: 2 жұлдыз, 1 тілек
Сергіту сәті: Әнұранды айту
№3 тапсырма
Мұғалім: Жұптаса отырып, зат есімдерге көптік жалғауларын жалғатады. Қиындық көріп жатса тірек сызбаларды көмек ретінде ұсынады.
Оқушылар: жұптасып, зат есімдерге көптік жалғауларын жалғатады. Қиындық көріп жатса тірек сызбаларды көмек ретінде ұсынады.
Бағалау: Смайлик
Қорытынды
11
№4 тапсырма
Мұғалім: Әнұран мәтінін топ ішінде дұрыс құрғызады. Оқушылар бір-бірінің жұмыстарын «Карусель» әдісі арқылы тексереді.
Оқушылар : Әнұран мәтінін топ ішінде құрайды. «Карусель» арқылы бір-бірін тексереді.
Бағалау: мұғалімнің талқылауы.
Қосымша мәлімет
Дифференциация. Нәтижелі болды деп ойлаймын.
Оқушыларға қандай қолдау көрсетесіз? Сөздік және тірек сызба ұсыну арқылы.
Дарынды балалардың қызығушылығын қалай қолдап отырасыз? Қиындатылған тапсырмалар арқылы.
Төмендегі бос кеңістікті сабақты қорытындылауға қолданыңыз
Сол жақтағы бағандағы маңызды деп санаған сұрақтарыңызға жауап беріңіз.
Пәнаралық байланыс СанПиН ИКТ Құзыреттілік және құндылықпен басланыс
Рефлексия
Оқу мақсаттары қол жетімді болды ма?
Оқушылар не білді?
Оқу барысы неге бағытталды?
Дифференциация нәтижелі болды ма?
Уақыт бақылауда болды ма?
Жоспарға қандай өзгертулер еңгізілді және неге?
Қысқа мерзімді жоспар
Мектеп: №2 Күні: 15.02.2016
Мұғалімнің аты-жөні: Мухашева Толкынай Турагуловна
Сынып: 4
Сабаққа қатысқандар:
Қатыспағандардың саны:
Сабақ барысында жететін мақсаттар
Оқушылардың айтылым және сөйлесім әрекеттерін дамыту
Оқу мақсаты
барлық оқушылар: жаңа сөздерді меңгереді
Көпшілік оқушылар: мәтінді аударады
Кейбіреулері: кластер құрады және қорғайды
Тілдік мақсат
Оқушылар:
Жаңа сөздер: Отан, мемлекет, Ту,Елтаңба,рәміздер,ғимарат
Үй жұмысы
6
1 шумақ өлеңді буын түрлеріне бөліп , дәптерге жазып келу
кіріспе
7
Мұғалім: оқушылардың сабаққа деген көңіл-күйлерін бағыттау мақсатымен ҚР мемлекеттік Гимнінің 1 шумақ және қайырмасын айтқызады..
Оқушылар: ҚР Мемлекеттік Гимнін дайыстап айтады.
Мұғалім: карточкалар арқылы 3 топқа біріктіреді (елтаңба, ту, әнұранның суреті)
Оқушылар: үш топ құрайды
Үй жұмысын пысықтап өтемін
Ресурсы
Учебник для 6 класса общеобразовательной школы
Руководство для учителя. Третий (базовый) уровень. Четвертое издание. АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы», 2015
Программа. Третий (базовый) уровень. Четвертое издание. АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы», 2015
Образовательный портал www.cpm.kz
презентация
5
Мұғалім: Сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу үшін видео роликті тамашалауды ұсынады.
Балалар,сабақтың тақырыбы не? Кім айтады? Неге?
Оқушылар: Роликті көрген соң сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға тырысып бағады.
№1 тапсырма
Мұғалім: жаңа сөздермен таныстырады.
Оқушылар: әр топ жаңа сөздерді дауыстап,буынға бөле отырып, дауыстайды. Бағалау: Бағдаршам
Қазақ тілі, 6-сынып
Дидактикалық карточкалар
Сөздік
А3 форматы
Маркерлер
Стикерлер
Бағалау карточкалары
ИКТ
негізгі бөлім
16
№2 тапсырма
Мұғалім:65-бет,2-т. әр топқа мәтін береді. Жеке Түсініп оқу, топта аударма жасауға мүмкіндік береді.Әр топқа сұрақтар қою арқылы мәтінді түсіну деңгейлерін пысықтап өтеді.
Оқушылар: 65-бет,2-т. әр оқушы жеке мәтінді оқу арқылы, топта аударма жасауға тырысады.Әр топ сұрақтарға жауап береді.
Бағалау: Улкен саусақ
Сергіту сәті: музыкамен жаттығу жасау
№3 тапсырма
Мұғалім: топ ішінде кластер құрғызады.Әр топ оқушыларына қорғатады.
Оқушылар: Топта кластер құрады және тақтаға шығып өз жұмыстарын қорғайды.
Бағалау: критерий бойынша
Қорытынды
11
№4 тапсырма
Мұғалім: Жұптастыра отырып, 61-б,4-т. бойынша диалог құрғызады. Оларға бір-бірінің жұмыстарын үлгі арқылы тексерткізеді.
Оқушылар: жұптасып, 61-б,4-т. бойынша диалог құрады. Олар бір-бірінің жұмыстарын үлгі арқылы тексереді.
Бағалау: Бес саусақтан жұдырыққа дейін
№5 тапсырма
Мұғалім: Әр топқа 2 сұрақтан қояды.
Оқушылар: олар жауап береді.
Мұғалім: Балалар, қалай ойлайсыңдар біз бүгін мақсатқа жеттік пе?
Қосымша мәлімет
Дифференциация. Ойдағыдай жүзеге асты.
Оқушыларға қандай қолдау көрсетесіз? Сөздік және жеке көмек көрсеті арқылы.
Дарынды балалардың қызығушылығын қалай қолдап отырасыз? Қиындатылған тапсырмалар беру арқылы.
Төмендегі бос кеңістікті сабақты қорытындылауға қолданыңыз
Сол жақтағы бағандағы маңызды деп санаған сұрақтарыңызға жауап беріңіз.
Пәнаралық байланыс СанПиН ИКТ Физминутка
Құзыреттілік және құндылықпен басланыс
Рефлексия
Оқу мақсаттары қол жетімді болды ма? Иә, қолжетімді болды.
Оқушылар не білді? ҚР рәміздерін және 5 жаңа сөз бен танысты
Оқу барысы неге бағытталды?
Дифференциация нәтижелі болды ма?
Уақыт бақылауда болды ма? Иә
Жоспарға қандай өзгертулер еңгізілді және неге?
№2 Күні: 13.02.2016
Мұғалімнің аты-жөні: Мухашева Толкынай Турагуловна
Сынып: 4
Сабаққа қатысқандар:
Қатыспағандардың саны:
Сабақ барысында жететін мақсаттар
Оқушылардың айтылым және сөйлесім әрекеттерін дамыту
Оқу мақсаты
барлық оқушылар: жаңа сөздерді меңгереді
Көпшілік оқушылар: мәтінді аударады
Кейбіреулері: кластер құрады және қорғайды
Тілдік мақсат
Оқушылар:
Жаңа сөздер: Отан, мемлекет, Ту,Елтаңба,рәміздер
Үй жұмысы
6
1 шумақ өлеңді буын түрлеріне бөліп , дәптерге жазып келу
кіріспе
7
Мұғалім: оқушылардың сабаққа деген көңіл-күйлерін бағыттау мақсатымен ҚР мемлекеттік Гимнінің 1 шумақ және қайырмасын айтқызады..
Оқушылар: ҚР Мемлекеттік Гимнін дайыстап айтады.
Мұғалім: карточкалар арқылы 3 топқа біріктіреді (елтаңба, ту, әнұранның суреті)
Оқушылар: үш топ құрайды
Үй жұмысын пысықтап өтемін
Ресурсы
Учебник для 6 класса общеобразовательной школы
Руководство для учителя. Третий (базовый) уровень. Четвертое издание. АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы», 2015
Программа. Третий (базовый) уровень. Четвертое издание. АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы», 2015
Образовательный портал www.cpm.kz
презентация
5
Мұғалім: Сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу үшін видео роликті тамашалауды ұсынады.
Балалар,сабақтың тақырыбы не? Кім айтады? Неге?
Оқушылар: Роликті көрген соң сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға тырысып бағады.
№1 тапсырма
Мұғалім: жаңа сөздермен таныстырады.
Оқушылар: әр топ жаңа сөздерді дауыстап,буынға бөле отырып, дауыстайды. Бағалау: Бағдаршам
Қазақ тілі, 6-сынып
Дидактикалық карточкалар
Сөздік
А3 форматы
Маркерлер
Стикерлер
Бағалау карточкалары
негізгі бөлім
16
№2 тапсырма
Мұғалім:60-бет,3-т. әр топқа мәтін береді. Жеке Түсініп оқу, топта аударма жасауға мүмкіндік береді.Әр топқа сұрақтар қою арқылы мәтінді түсіну деңгейлерін пысықтап өтеді.
Оқушылар: 60-бет,3-т. әр оқушы жеке мәтінді оқу арқылы, топта аударма жасауға тырысады.Әр топ сұрақтарға жауап береді.
Бағалау: Улкен саусақ
Сергіту сәті: музыкамен жаттығу жасау
№3 тапсырма
Мұғалім: топ ішінде кластер құрғызады.Әр топ оқушыларына қорғатады.
Оқушылар: Топта кластер құрады және тақтаға шығып өз жұмыстарын қорғайды.
Бағалау: критерий бойынша
Қорытынды
11
№4 тапсырма
Мұғалім: Жұптастыра отырып, 61-б,4-т. бойынша диалог құрғызады. Оларға бір-бірінің жұмыстарын үлгі арқылы тексерткізеді.
Оқушылар: жұптасып, 61-б,4-т. бойынша диалог құрады. Олар бір-бірінің жұмыстарын үлгі арқылы тексереді.
Бағалау: Бес саусақтан жұдырыққа дейін
№5 тапсырма
Мұғалім: Әр топқа 2 сұрақтан қояды.
Оқушылар: олар жауап береді.
Мұғалім: Балалар, қалай ойлаысыңдар біз бүгін мақсатқа жеттік пе?
Қосымша мәлімет
Дифференциация. Ойдағыдай жүзеге асты.
Оқушыларға қандай қолдау көрсетесіз? Сөздік және жеке көмек көрсеті арқылы.
Дарынды балалардың қызығушылығын қалай қолдап отырасыз? Қиындатылған тапсырмалар беру арқылы.
Төмендегі бос кеңістікті сабақты қорытындылауға қолданыңыз
Сол жақтағы бағандағы маңызды деп санаған сұрақтарыңызға жауап беріңіз.
Пәнаралық байланыс СанПиН ИКТ Физминутка
Құзыреттілік және құндылықпен басланыс
Рефлексия
Оқу мақсаттары қол жетімді болды ма? Иә, қолжетімді болды.
Оқушылар не білді? ҚР рәміздерін және 5 жаңа сөз бен танысты
Оқу барысы неге бағытталды?
Дифференциация нәтижелі болды ма?
Уақыт бақылауда болды ма? Иә
Жоспарға қандай өзгертулер еңгізілді және неге?