Сынып | 9"а" сынып |
Мерзімі | 20.02.2016 жыл |
Тақырыбы | Ж. Жабаев "Зілді бұйрық" |
Мақсаты | Оқушыға Жамбылдың өмірімен таныстыру |
Күтілетін нәтиже | Оқушылар ақынның өмірімен танысады |
Оқыту құралдары | Интерактивті тақта, элект. оқулық |
Қажетті әдіс – тәсілдер | "Кубизм " әдісі |
Сабақтың барысы: | Сұрақтар мен тапсырмалар(түрткі) | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті (нәтиже) | Уақыты | Бағалау |
Қызығушылықты ояту. Ұйымдастыру кезеңі | Оқушылар сандар бойынша топқа бөлінеді. | Берілген қима қағаздар арқылы топқа бөліну керек. | Тапсырмаларды дұрыс орындап, топқа бөлінеді. | 2 мин |
|
Үй тапсырмасын тексеру: | Жиырмасыншы ғасыр әдебиеті | Берілген сұрақтар бойынша оқушылардың өз ойларын анық, ашық жеткізуге тырысу. | Оқушылар ой қозғайды. Сұраққа жауап берер кезде жеке,жұптық,топтық жұмыстар жасайды. | 5 мин | Өзара бағалау, өзін өзі бағалау |
2-кезең: Мағынаны ажырату: | Жамбыл 1846 жылы Жамбыл облысы, Мойынқұм ауданында дүниеге келеді.Бала кезінен өлең-жырға үйір болады.1930 жылдарға дейінгі өлеңдері ел аузынан және есінде қалғандарын өзінің айтуымен жазылып алынған - елудей. | Оқулықтағы мәліметтен бөлек оқушыға өз ойларын айтқызу | Берілген мәліметтерді толық игереді.
| 15 мин
| Оқушыларды бағалау бетшелері арқылы бағалау. |
3-кезең: Ой-толғаныс: | Әр топ "Зілді бұйрық" өлеңінің тарихи негізін айту | Мұғалім қойылған сұрақтың жауабын жеке оқушыдан емес жұппен айтқызады. | Оқушылардың жауаптарын тыңдай отырып, әр оқушының пікірі құнды екенін ұғынады. | 3 мин | Формативті бағалау |
Синтездеу: | Жамбыл өлеңдерінің тарихпен байланысы | Мұғалім сабақ басындағы айтылған материалды оқушылар қаншалықты меңгергендігін аңғару және есте сақтау қабілеттерін тексеру. | Оқушылар өз ойларын еркін, нақты, дәлелді жауап береді | 5 мин | Суммативті бағалау |
Қорытынды
| Өлеңіне талдау жасау | Сабақты кеспе қағаздары арқылы қорытындылау. | Оқушылар жаңа тақырыпты өздері қорытындылайды. | 6 мин | Топтық бағалау |
Үйге тапсырма: | Өлеңін жаттау | Тапсырма берген кезде оқушының бейімділігін,ескеру.
| Оқушылар тапсырманы мұқият тыңдап, күнделіктеріне жазып алады. | 5 мин | Жұптық бағалау |
Бағалау |
| Мұғалім бағалауды мұқияттылықпен тексеріп қарайды. | Оқушылар толық бағаланады | 1 мин | Бағаларды жинақтап әр топ басшысы қорытындысын шығару. |
Рефлексия | Кері байланыс жасау | Стикерлер таратылады
| Стикерлерге пікірлерін жазады | 3 мин | Бағалау парақша-лары арқылы бағалау. мадақтау. |