Қысқа мерзімдісабақ жоспары
Күні:
Пәні: қазақ әдебиеті
Сынып: 7«а» сынып
Сабақтың тақырыбы:
Қасым Аманжоловтың өмірі мен шығармашылығы «Өзім туралы»
Сабақтың мақсаты:
Ақынның өмірі мен шығармашылығынан мәлімет бере отырып, «Өзім туралы» өлеңнің мазмұны мен идеясын аша білуге,ерекшелітерін ажыратуға үйрету
Оқыту нәтижелері:
1. Автордың өмірбаянын біледі,
2.Шығармашылығынан мәлімет алады
3. «Өзім туралы» өлеңнің идеясын ашады
4.Ерекшелігін ажырату
Негізгі дерек көздер:
Оқулық. Слайд,
Интернет желісінен алынған материалдар, АКТ, суреттер,смайликтер, суреттер,постер, маркер.
Енгізілген модульдер:
-Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер;
-Оқытуда АКТ пайдалану;
-Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;
-Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау;
-Оқытудағы басқару және көшбасшылық.
Сабақтың барысы:
Сабақтыңкезеңдері
Мұғалімнің
іс-әрекеті
Оқушыіс-әрекеті
Дереккөздер, көрнекі-ліктер,пайдаланылатын құралдар
Ұйымдастырукезеңі
2 мин
Оқушыларды түгелдеп, назарын сабаққа аударады.
Психологиялық көңіл-күйді реттейді
Оқушыларды топқа біріктіредіі.
Мұғаліммен сәлемдесіп, сабаққа дайындалады,
Түрлітүсті стикерлер.
Білу
Үй тапсырмасынсұрау
5- мин
Үйге тапсырманы сұраймын. Өтілген сабақты пысықтау мақсатында семантикалық картадан пайдаланамын
Оқушылар семантикалық картадағы сұрақтарға жауап жазып толықтырады постер қорғайды
Интерактив тақтадан пайдаланады
Түсіну
Жаңа сабаққа дайындық
2- мин
ОқушыларданҚасым Аманжолов кім?оның шығармаларын білесіңдер ме деп сұраймын
Оқушылар өздерінің ойларын ортаға салады.
АКТ
Қолдану
Жаңасабақ
5-мин
2-мин
4-мин
3-мин
Оқушыларға интер.тақта арқылы жаңа сабақты толықтырамын, 1-топқа өмірі жайлы, 2-топқа шығармалары жайлы сұрақ тастаймын
Мағынанытану
Сұраққа-жауап
Оны қорғау
Оқушылар постерге өз ойларын түсіреді.
Әр топ өз ойларын жазғандарын қорғап шығады.
Интер-нет желісі-нен алынған материал-дар
Талдау
5-мин
5-мин
Кітаппен жұмыс
Ой бөліс
Әр топ өз беттерінше жұмыс жасайды .
Оқулықтар мен жұмыс
Жинақтау
7- мин.
«шырмауық» әдісі арқылы сабақты жинақтаймын
.
Оқушылар бірігіп, бірінің-бірі сұрағына жауап береді
Түсті жіп
Бағалау
2-мин.
Топтық және жекелей жетістіктерді смайликтермен бағалау
Топ көшбасшысы
жиынтық бағаларды шығарады
Бағалау парақша-лары
Рефлексия
2- мин
«Бағдаршам» бойынша
Жасыл:Маған сабақ ұнады. Тақырыпты меңгердім.
Сары: Тақырып тытүсінгендеймін, менде сұрақ бар
Қызыл:Сабақ маған түсініксіз
Оқушылар кері байланысты бағдаршамға іледі
Стикер-лер
Үйгетапсырма
1мин.
Өлеңді мәнерлеп оқу
Оқушылар тапсырманы күнделіктеріне жазады.