Қазақстан рәміздері. Үндестік заңы.

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сыныбы: 4 «Б» сыныбы Мерзімі: 12.11.2013

Сабақтың тақырыбы: Қазақстан рәміздері. Үндестік заңы.

Сабақтың мақсаты: Үндестік заңы туралы түсініктерін кеңейте отырып, диалогтік әңгіме арқылы ойлау, сөйлеу дағдысын дамыту.

Сабақтың міндеті: жаңа сөздермен танысу; мәтін ішінен үндестік заңына бағынатын сөздерді таба білуді үйрету; диалогтік әңгіме арқылы өз ойын еркін жеткізуді дамыту, топтық жұмыста әрекет жасауға тәрбиелеу.

Қолданылатын модульдер: «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Оқыту мен оқуда АКТ-ды пайдалану», «ОүБ және ОБ», «Оқыту басқару және көшбасшылық», «Талантты және дарынды балаларды оқыту», «Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу».

Стратегиялық іс-әрекеттер: «Жүректен жүрекке», «Миға шабуыл», «Ментальді карта», «Семантикалық карта», «Блиц-туринир», «ББҮ».


Уақыты


Бөлімі

Бөлімнің мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 мин

Кіріспе

Психологиялық ахуал

Топқа бөліну.

Үй тапсырмасын пысықтау

Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.

Оқушыларды ортаға тұрғызып, «Жүректен жүрекке» тренингін өткізу, шағын топтарға бөлу.

Оқушылар бір-біріне алақандарын ұстап, сәттілік тілейді.

Оқушылар 1,2,3 сандарын атап, топқа бөлінеді.

Жақсы


10 мин

Тұсаукесер

Өткен сабақты бекіту

Өтілген тақырып бойынша бекіту сұрақтары

«Диалогтік оқыту»


  • Дыбыстың аудармасын ата.

  • Қазақ тілінде дыбыс нешеге бөлінеді?

  • Дауысты дыбыс нешеге бөлінеді? Атап айт.

  • Дауыссыз дыбыс нешеге бөлінеді, ата?

Оқушылар ойларын жүйелі түрде жеткізе біледі.

Тақырыптан ауытқымайды. Дауысты, дауыссыз дыбыс түрлерін толық меңгереді. Мысал келтіре алады.


Ауызша бағалау

Интербелсенді тақта

Тақтада берілген сөздерден дауысты, дауыссыз дыбысты ажырату.

20 мин

















Негізгі бөлім

Мағынаны тану

Меңгерілетін жаңа сөздермен танысу, сөздік дәптерге жаздыру.

Глоссарий Отан – Родина, мемлекет –государство, ту- флаг, знамя, елтаңба –тгерб, әнұран- гимн, шаңырақ – дымоход юрты, қанатты тұлпар – крылатый конь, бесбұрышты жұлдыз - пятиконечная звезда

1-тапсырма Диалогты оқып, карта құрастыру.

«Ментальді карта» стратегиясын қолдану

2-тапсырма Мәтінді оқып, түсінгенін айту.

Сергіту сәтін жүзеге асыру.

3-тапсырма Берілген сөздерге фонетикалық талдау жасау: астана, елтаңба, мемлекет

«Семантикалық карта" стратегиясын қолдану

Жаңа сөздерді дәптерлеріне жазып алады.






Диалогты оқып, «Ментальді карта» арқылы өз ойларын жеткізе алады.

Мәтін бойынша түсінгенін айта алады.

Әуен ырғағымен жаттығу жасау. Семантикалық картаны пайдаланып, сөздерге фонетикалық талдау жасай алады.

«Жарайсың», «өтежақсы» деген қолпаштау сөздерін қолдану арқылы формативті бағалау


5 мин






3 мин






2 мин

Қорытынды

Ой толғаныс










Рефлексия


Бағалау


Үйге тапсырма

Тақырыпқа байланысты Блиц-турнир жүргізу:

  • Қазақстан қандай мемлекет?

  • Қазақстанның елбасы кім?

  • Қазақстанның астанасы қай қала?

  • Қазақстанның бұрынғы астанасы қай қала?

  • Астана қандай қала?

  • Сен Астанада болдың ба?

Білемін, білгім келеді, үйрендім стратегиясын қолдану.

Әр тапсырмаға 1 ұпайдан смайликтер арқылы бағалау

Ереже жаттау, мысал келтіру

Сұрақтарға жауап бере отырып, алған білімдерін бекітеді.















«ББҮ» әдісі арқылы оқушылардың түсінігін бағалау

Сұрақтар-тапсырмалар





Стикер қағаздар



Смайликтер