Тақырыбы | Жиембет жырау туралы |
Мақсаты | Жиембет жырау туралы негізгі ой мен идеяны ұғынады.Көркем сөздерді пайдалану, байланыстыра сөйлеу дағдылары жетіледі |
Жалпы мақсат | Тақырыпты түсініп оқи біледі. |
Күтілетін нәтиже | Өткен тақырыптар бойынша бір-бірін салыстыра отырып тақырыпты меңгереді, мағанысын кең түрде ашуға машықтанады
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Миға шабуыл, Көңілді тапқырлар ойыны, Интервью әдісі, , Ойлан, бірік- бөліс |
Қолданылатын ресурстар | Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер |
Ұйымдастыру кезеңі
| Оқушыларды топқа бөлу Әр топқа бағалау парағын таратып беру.
| Оқушылар топқа бөлініп, өз топбасшыларын сайлайды. Бағалау парағы арқылы топбасшылар өз топ мүшелерін бағалап отырады.
|
Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
Білім
Қызығушылық- тарын ояту | Миға шабуыл
| Жалпы сыныпқа өткен тақырып бойынша сұрақтар тарату Үйге берілген тапсырманы сұрау | Сұрақтарға жеке жеке жауап береді |
Түсіну | Топтар арасында жарыс | Тапырма беріп, әр топтан ортаға оқушы шығарып ойын ойнату, оқушылардың қызығушылығын арттыру | Тақырыптың мағанасын түсінгендерін тексеру мақсатында ойын ойнату |
Қолдану | Ойлан,бірік,бөліс тапсырмасы. Суреттен көрсете отырып постер арқылы | Әр топқа тапсырма беріледі, сол тапсырманы суретер арқылы көрсетеді, нәтижесін постерге салады | Жеке ойланады,топ болып біріге жұмыс жасайды,басқа топтарға бөліседі. |
Талдау | Интервью әдісі арқылы тақырыпты талдау үшін тапсырма беру Негізгі сөз, түбір сөз, туынды сөз | Жаңа тақырыпты оқушыларға түсіндіру Соңында интервью әдісін пайдалану арқылы жаңа тақырыпты меңгерту және сабақты талдату | Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту Әдіс бойынша бір- біріне жаңа тақырып көлемінде интервью арқылы сұрақ- жауап жүргізу
|
Жинақтау | Шығармашылық тапсырма «Жаңа тақырыпты біз былай түсінеміз» | Мұғалім жаңа тақырыпқа байланысты тапсырма қағаздарын таратады, топпен оқушылар өз ұстаздары жайлы реттеп жазып көрсетеді | Оқушылардың мақсаты берілген сұраққа өз ойларын сурет арқылы жеткізу |
Бағалау | Өзін-өзі бағалау (2 мин) Бағдарша, бағалау парақшалары | Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату | Өзін өзі топпн бағалайды |
Рефлексия | Стикерлерді толтыру | Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну | Ұсынылған стикерді толтыру |