Планирование урока по казахскому языку в 11 классе по теме Бақыт іздеген саяхатшы

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


11 сынып І. ӘЛЕУМЕТТІК-ТҰРМЫСТЫҚ АЯ

Сабақтың тақырыбы: «САЯХАТҚА ШЫҒАЙЫҚ», «ӘУЕЖАЙДА», «ТЕМІРЖОЛ БЕКЕТІНДЕ», «ҚОНАҚҮЙДЕ»

10-қадам. Бақыт іздеген саяхатшы.

Сабақтың мақсаты: Мәтінді түсініп оқу, оқылған мәтіннің негізгі ойын және өзіне қажетті мәліметті таңдап ала білу.

Күтілетін нәтиже: Мәтінмен жүйелі жұмыс істейді, керекті мәліметті таңдап алады, сөйлемдерді дұрыс құрастырып жазады, сөйлемдердің сыңарын мағыналарымен сәйкестендіреді, синоним сөздерін қатыстырып сөйлемдер құрайды.

! Модульдер: ЖАДА жұмысы. Қайталап сұрақ қою. СТО, АКТ, диалогтік оқыту

Белсенді жұмыс түрлері: Сыни тұрғысынан ойлау, АКТ, Топқа бөлу, интербелсенді тақтаны түсіндіру құралы ретінде қолдану. Диалог, миға шабуыл, ассоцияция жасау, деңгейлік тапсырмалар орындау.

Сабақтың жабдықталуы: Слайдтар, маркерлер, ватман қағаздары, маркерлі- магниттік тақта.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі. 5минут.

ІІ. Үй жұмысын тексеру. №5, 28 бет

ІІ. Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Мұғалім:

«Бақыт» деп нені айтамыз? Бұл сөзді естігенде қандай ой туындайды?

«Топтастыру» әдісі.








  • Өздік жұмыс.

1) 28-29 бет, Мәтінді түсініп оқу, 5 минут.

2) Әр оқушы түсінбегенін қасында отырған көршісінен сұрайды, 2минут. ( немесе менен сұрайды)

Жұптық жұмыс. 3 минут.

29-бет, 1-тап. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру.

30 бет, 2-тап. Адам үшін не маңызды? Не құнды?

Жазбаша жұмыс. 3 минут.

30 бет, 3-тап. Сен қандай жағадайда өзіңді бақытты сезінесің? Құрмалас сөйлемдер құрастырып жазыңдар.

30 бет. 4-тапсырма. Сәлемдер құрастыру.

IІІ. Сабақты қорытындылау.


«Бақыт» дегеніміз не екен? Ұста өзінің бақытын тапты ма?

Синквейн «Бақыт»

2 етістік

3 сын есім

Бір сөйлем

Бақыт сөзіне синоним

Рефлексия. Сабақта нені үйрендім? Нені түсінбедім? Нені білгім келеді?


Үйге тапсырма: №5, 30 бет. Мәтінді оқып, І жақтан әңгімелеу.