Разработка урока Жемістер,көкөністер (4 сынып)

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...



Сабақтың тақырыбы: «Жемістер,көкөністер»

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:көкөністер мен жемістерге байланысты сөздік қорын байыту.Балалардың белсенділігін ,тілін дамыту,ауызша сөйлеу дағдыларын қалыптастыру,қарым-қатынас жасай білуге үйрету.


Дамытушылық :Балалардың ойлау әрекетінің әр түрлі біліктілігін дамыту,есте сақтау қабілетін дамыту.


Тәрбиелік: Балалардың тілге деген сүйіспеншілігін дамыту,ұқыптылық ,тазалық дағдыларын қалыптастыру,еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.


Сабақтың әдіс-тәсілдері:дәстүрлі емес сабақ.

Сабақтың әдісі:қайталау,сұрақ-жауап,түсіндіру әдісі.

Көрнекіліктер: жемістер мен көкөністердің муляждары,тақта,сергіту сәттер, магнитофон,суреттер,ойындар,диафильм.

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу.М-Б-лар.

Кезекші ауа райы туралы мәлімет береді.О-М-Б-лар.

2.Жаңа сабақ: М-Олар (кіріспе)

-Жылда неше жыл мезгілі бар?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Күзде табиғ Күзде табиғатта қандай өзгерістер болады?

Балалар:Жаңбыр жауады.Күн суық болады.Жапырақтар сар-

ғаяды.Құстар ұшып кетеді.

-Күзде адамдар не істейді?

Балалар :Адамдар көкөністерді,жемістерді жинайды.

Мұғалім:Балалар ,онда біз жемістер мен көкөністерді еске тү-

сірейік.Ол үшін «тізбек» ойының ойнаймыз.Міне үстел үстін-

де жемістер мен көкөністер жатыр.Оларды атап ,мына себет-

ке бөліп,салуларың керек.

  • «Тізбек ойыны»

Өте жақсы.Жемістер мен көкөністерді еске түсіріңдер.Енді магнито –

фоннан сәбидің тілімен айтылған сипаттаманы тыңдап,жемістер мен

көкөністердің атауларын табуларың керек.

1.-Ол біздің жақта өспейді,адамға пайдалы,суды жақсы көреді,ол не?

2.-Оның сырты жасыл,іші қызыл,онда витамин көп.Ол жеміс ыстықты жақсы көреді,ол не?

3.-Ол көкөніс өзі сопақ,түрі жасыл,күзде оны тұздайды,ол не?

4.-Ол саяжайда өседі,онда су көп,дәмді,оның түрі көп болады.Одан са –

лат жасайды,ол не?

-Жақсы,дұрыс таптыңдар.

  • Сергіту сәті « Жел соғады бетімізге» М- Б-лар.

-Келесі тапсырма: жемістер мен көкөністерді сипаттау.

Мұғалім:-Жемістер мен көкөністерге кім сипатттама береді?

3-4 баладан сұрау.

Сипаттама:

Мынау алма.Ол жеміс,түрі қызыл,дәмді.

-Тапсырманы дұрыс орындадыңдар.

*Сергіту сәті «Сыныпта қыздар бар,.....» М-Б-лар.

Тақтамен жұмыс.Балалар тақтада жазылған сөздерді мәнерлеп оқиды,

аударады,буындарға бөледі,әр сөзге схеманы жасап,түсіндіреді.

Б-М-Б-лар.(4-5бала)

Көкөніс,жеміс,бақша,жыл,мезгіл.

Тапсырманы жақсы орындадыңдар.

Сабақты бекіту үшін біз сендермен «Понтамимо» ойынын ойнаймыз.

Сабақты қорыту.Қоштасу.