Қазақ тіл
Сыныбы: 2 сынып
Сабақтың тақырыбы: Ақылды қарға
Сабақтың мақсаты: 1. Оқушыларға жаңа тақырыпты қолайлы етіп түсіндіру. Жаңа сөздерді әр түрлі қызықты тапсырмалар орындату арқылы ажырата білуге үйрету.
2. Оқушылардың ой - өрісін дамыту, түрлі тапсырмалар орындау барысында танымдық, іскерлік, есте сақтау, ізденімпаздық қабілеттерін дамыту.
3. Оқу мен жазу арқылы оқушыларды шығармашылыққа, сауаттылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: сұрақ - жауап, түсіндіру, СТО әдістері, көрнекілік, талдау.
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі
1. 1Сабаққа назарларларын аудару.
Балалар, бүгінгі біздің сабағымыз ерекше болғалы тұр. Себебі, біздің сабағымыз күндегідей емес, интерактивті тақтаны пайдалана отырып,
өз білімімізді, тәртібімізді көрсете білейік.
Олай болса, балалар сабағымызға сәттілік тілей отырып, өлең шумағынан
бастайық.
1. 2. Психологиялық дайындық.
Мен оқушы баламын,
Оқу, білім аламын.
Мәтін түрін игеріп,
Сабақта белсенді боламын.
Ендеше, отырыңдар. Әр ісімізге мұқият болайық.
II. Қызығушылықты ояту.
2. 1 Миға шабуыл (жедел сұрақ )
Ендеше, балалар миға шабуыл жасап өткенге көз жүгіртейік. Ол үшін менің сұрақтарыма жауап берулерің керек.
- Сенің атың кім?
- Қазір қандай жыл мезгілі?
- Қандай түстерді білесің?
- Өткен сабақта қандай үлкен тақырыппен таныстық? («Аңдар» )
- Қандай аңдарды білесің? (қоян, қасқыр, аю, керік, пиін, жолбарыс ...)
ІІІ. Жаңа сабақ
Ендеше, бәріміз тақтаға қарайық.
Мына суретте нелер бейнеленген? (аңдар)
Суретте не артық? (қарға)
Ендеше бүгінгі сабақ тақырыбымыз "Ақылды қарға" ертегі.
Балалар, қарға қандай болады? (қара түсті)
( дети должны поставить цель для себя, что они хотят узнать что то новое на уроке каз яз для себя -- слова новые, предложения ....)
ІҮ. Сөздіқ жұмысы
қарға - ворона
құмыра - кувшин
су-вода
тас - камень (Дәптерге жазу)
(писать аккуратно правильно без ошибок) -- взаимопроверка
Ү. МӘТІНМЕН ЖҰМЫС.ОҚЫЛЫМ.АЙТЫЛЫМ.ТЫНДАЛЫМ.
4 тап. (по рисунку - 61 б)
ҮІ. Оқы . Рет - ретімен белгіле. (тетрадь 41 стр)
ҮІІ. Сергіту сәті.
Оң қолымды көтерем,
Сол қолымды көтерем.
Оңға қараймын,
Солға қараймын.
Оң қолымды түсірем,
Сол қолымды түсірем.
Аяқпен топ – топ басамын,
Бір демалып қаламын!
ҮІІ. Жазу дәптерінің 42 - беті қатесіз көшіріп жаз. Қазақ тіліне тән
әріптердің астын сыз.
ҮІІІ. 1. Түсіп қалған әріптерді жаз. (қ...мыра, к...реді, ішед....)
2. Мозайка
(Әр топқа әріптер жазылған кеспе қағаздар таратылады.Сол әріптерден бір сөз құрап, сол сөзден бірнеше сөздер құрау қажет.)
Прием от кулака до 5 пальцев, оценить степень своего участия в работе в парах.
Проверка активно -5
недостаточно - 3
не принимал участия - кулачок
Что сделать того чтобы улудшить свою работу?
ІХ. Рефлексия.
Вспомните какую цель вы перед собой поставили?
Ертегі қалай аталады?
Етрегі не туралы?
Сабақ ұнадыма? Ұнаса ......
Х. Оқушыларды бағалау
ХІ. Үйге тапсырма беру: 61 бет, сөздерді жаттау, оқу