ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Сабақ жоспар: Демалыс
бөлімше: Мектеп: №17 ЖОББМ
Күні: 13.04.2016 ж
Мұғалімнің аты- жөні: Набиева С. Ш.
СЫНЫП: 10
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
Ж. 3
Медиа құралдарындағы оқиға мазмұнын қазіргі өмірмен байланыстырып әңгіме, мәтін, мақала, эссе жазады.
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушы орындай алады:
1.Көрген бейнефильм бойынша тірек сөздерді қолданып, шағын әңгіме жазады.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
1. Оқиға мазмұнына сәйкес жоспар құрастырады.
Кейбір оқушылар орындай алады:
1. Оқиға мазмұнын қазіргі өмірмен байланыстырып эссе жазу.
Тілдік мақсат
Оқушылар орындай алады:
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Тақырыпқа байланысты лексиканы, тірек сөздерді меңгереді
Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:
Талқылауға арналған сұрақтар:
Не себепті ............. деп ойлайсыз?
ишара:
Алдыңғы оқу:
Өткен сабақта «Бурабай тұнып тұрған сыр» мәтіні бойынша оқушылардың білімдері қалыптасты. «Білімді шеңбер» құрып туризм туралы сұраққа жауап береді.
Жоспар
Жоспарланған уақыт
Жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
Басы 3-5 минут
Ортада «Сиқырлы таяқша» әдісі бойынша бір- біріне жылы лебіз тілей отырып, топқа бөлінеміз. Балалардың көңіл күйін сұраймыз. «Орел и решка» бейнефильміне назар аударамыз және өзіміз тірек сөздерді түртіп отырамыз.
лента,
Интерактивті тақта, дәптер, Саяхат. Әлемді шарлаңыз. Һttp:massaget.kz
Орел и решка- 8.1 Выпуск (На краю света. Мальдивы)
Ортасы
Т.Ж.
6-16 минут
Ж.Ж.
16-18 минут
Т.Ж.
19-22 минут
Ф
23-25 минут
Т.Ж.
26-28 минут
28-31 минут
Ж.Ж
35-38 минут
А. Барлық оқушы орындай алады:
Көрген бейнефильм бойынша тірек сөздерді қолданып, шағын әңгіме жазады.
1. Тірек сөздер
құпиялары, дүние жүзіндегі, жұмақ, Үнді мұхиты, көліктер, 90 мың, 6 шаршы шақырым (6 км квадрат), 1900 арал, өндірісі дамымаған
Мальдив аралдары (әңгіме)
Мальдив аралдары дүние жүзіндегі қымбат курорттардың бірі. Арал Үнді мұхитында орналасқан. Мальдив аралдары жердің жұмағы. Астанасы –Мале аралы. Онда 90 мың халық тұрады. Жер көлемі 6 шаршы шақырым. Валютасы- рипий. 1190- ге жуық аралдар бар. Бір арал астанасы, екіншісі- әуежай, үшіншісі- курорт, төртіншісі 4 ағаш өскен арал, бесінші аралға қоқыс жинайды.
Туристер аралдарға су көліктерімен қатынайды. Бұл аралда банан мен какос өседі. Өндірісі жоқ.
көктем- весна- spring
2. «Жылдам кезесу» әдісі бойынша әңгіме бойынша сұрақ- жауап өткізу.
Б. Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
1. Оқиға мазмұнына сәйкес жоспар құрастырады.
1. Жер жұмағы.
2. Орналасқан жері
3. Астанасы.
4.Мұхит құпиялары.
5.Өндірісі.
2. Мәтінді «Хикая картасы» әдісі бойынша әңгімелеу.
С. Кейбір оқушылар орындай алады:
1. Оқиға мазмұнын қазіргі өмірмен байланыстырып эссе жазу.
Оқушылар өз ойларын 8-10 сөйлемнен жазады.
СОҢЫ
38-40
БББ кестесі арқылы оқушылардың не түсінгенін сүраймын.
Қосымша ақпарат
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
Бағалау- оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс-
Денсаулық және қауіпсіздік,
АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі).
дүниетану, орыс тілі, музыка
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?
Өз сабағыңызда талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап берініз.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)
1:
2:
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
1:
2: