«Қостанай қаласы әкімдігінің білім бөлімінің №4 орта мектебі»ММ
[pic]
Ашықсабақ
«Қазақстанның астаналары»
4 «А» сынып
Мұғалім: Ибрашева Гүлайхан Рақымжанқызы.
Қостанай
Сабақ тақырыбы: Қазақстан астаналары
Сабақ мақсаты: 1.Оқушылардың өткен сабақтардан алған білімдерін пысықтап,қайталауға арналған тапсырмалар орындау,жаңа білім беру.
2.Оқушылардың логикалық ойлау, құзырлық қабілеттерін дамыту. Тиянақты жауап беруді талап ету
3.Оқушыларды тапқырлыққа, бірлікке, Отансүйгіштікке тәрбиелеу.
1. Сабақ көрнектілігі: Интерактивті тақта, сабақ презентациясы.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
1. Кім жоқ екенін анықтау.
2. Күннің аты, ауа райы, жыл мезгілі барысында сұхбат.
1.Қазір қай жыл мезгілі?
2.Бұл жыл мезгілінде ауа-райы қандай болады?
3..Бүгін аптаның қай күні?
4..Бүгін наурыздың нешесі?
ІІ. Оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстыру
Сабақтың ұранымен таныстыру: «Жері байдың - елі бай»
ІІІ. – Туған жер дегеніміз не? Мұғалімнің сөзі.
Туған жер – өз үйің ғана тұрған жер емес, өз халқыңның кіндік қаны тамған , ата – бабаңның достар, салты қалыптасқан , тірлік қарекетін бастаған жер. Ал оның кешесі, бүгіні, ертеңі туралы біз білуіміз керек. Сондықтан алтын бесік туған жеріміздің астаналарын білуіміз керек. Ал, енді осы «Қазақстан» тақырыбында білімдерімізді тиянақтау барысында бүгін саяхат сабағында біздер өтілген тақырыптарды пысықтап шығамыз.Бүгін сабағымызды топтарға бөлініп өткіземіз.
ІV. 1- слайд:
1991,1993,1995, 1,1997,16
2-слайд:
I.Сұрақ-жауап. (М-О арасында) «Дұрыс –дұрыс емес» әдісі арқылы тексереміз.
1.Біз Қырғызстан мемлекетінде тұрамыз ба?
2.Қазақстанның президенті Кәрім Масимов.
3.Қазақстанның астанасы Алматы қаласы.
4. Тудың авторы Жандарбек Мәлібеков.
5. Елтаңбаның авторы Шота Уалиханов.
6. Орынбор Қазақстанның екінші астанасы
II. «Отан» туралы мақал-мәтелдер айт.
3-слайд.
1-тапсырма. Эссе жазу.
Қазақстан,тұрамын,тәуелсіз,егемен,жақсы,көремін.
2-тапсырма. “Өзіндік ойын”әдісі
4-слайд.
5-слайд.
1.тапсырма Топтастыру стратегиясы: «Астана » «Отан » «Алматы»
2-тапсырма.“Қазақстан” “Мемлекет” «Ту» сөздеріне «Синквейн» құру.
.
ХІ. Қорытындылау Тест арқылы қорытындылап шығамыз.
ХІІ. Үйге тапсырма. Қайталау.
ХІІІ. Бағалау.
Сабаққа жаксы қатысқан балаларды мадақтай отырып бағалау.
1