Сынып | 7"Б" |
Тақырыбы | Д.Бабатайұлы. «О,Ақтан жас, Ақтан жас! » |
Мақсаты | Дулат Бабатайұлының өмірбаянымен, шығармашылығымен танысу. «О,Ақтан жас, Ақтан жас! » толғауының идеясын түсіну ,өз ойларын қорытындылай білуге жағдай жасау. Тіл белсенділігін арттыру, оқу мен жазу мәдениетін дамыту
|
Күтілетін нәтиже | Тақырыпты түсіне отырып ойын жеткізе білу арқылы,тақырыпты дұрыс орындауға дағдыланады
|
7 модульдің қолданылуы | АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Қарлы кесек, Дара диаграмма, "Пицца" |
Қолданылатын ресурстар | Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук |
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг | Алтын ереже құру қажеттігі туралы айту. Әр топқа бағалау парағын таратып беру.
«Сатамын, сатып аламын" ойыны арқылы психологиялық ахуалды жақсарту
| Топ ішінде тәртіп ережелері талданып , сол арқылы сыныптың алтын ережесін құрады. Бағалау парағы арқылы топбасшысы топ мүшелерін бағалап отырады.
|
Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
Үй тапсырмасы | Қанатты сөздер | Қанатты сөздерді көріп, қарап шығу | Қанатты сөздерді оқиды |
Жаңа тақырып |
| Сабақтың мақсатын айту | Сабақтың мақсатын біледі |
Түсіну | « Қарлы кесек» әдісі бойынша тарау тақырыптарына қатысты өздері талқылап, өздері қайталау мақсатында тапсырмалар беріледі
| Оқушылар көлемді мәтінді әрқайсысы жеке-жеке топ ішінде оқып шығып топпен талқылайды, Бір оқушы өзінің ойын ақ параққа түсіреді. Қалған оқушылар жалғастырады. Әбден айтар ойы аяқталғанша жалғастырып жаза береді.Топ берілген тапсырмаларды біріге талқылап орындайды
| Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап , өз ой-пікірлерімен санаса білу Топпен жұмыс жасау |
Қолдану | Дара диаграмма Қолдану арқылы жаңа сабақты түсінеді | Дулат Бабатайұлы туралы мәтінді оқып, Дара диаграмманы толтыру
| Диаграмманы толтыру арқылы Дулат Бабатайұлының өмірбаянымен танысу |
Сергіту сәті | От шашу (Фейерверк) |
|
|
Талдау | "О,Ақтан жас, Ақтан жас!" өлеңін мәнерлеп оқу, идеясын түсіну. | Мұғалім мәнерлеп оқиды, толғаудың идеясын түсіндіреді | Оқушылар толғауды мәнерлеп оқиды, идеясын түсінеді |
Жинақтау |
| "Пицца" әдісі. Топтарға жаңа тақырып бойынша сұрақтар таратылады. Талдайды , түсіндіреді | Оқушылардың мақсаты берілген тақырыпқа байланысты өз ойларын жеткізу |
Бағалау | Бағалау шкаласы мен бағалау парақтарын тарату | Топқа бағалау парақтарын тарату, бағалау шкаласын тақтаға ілу керек | Топта бағалау парақшасын бақылаушы толтырады, бағалайды |
Рефлексия | Стикерлерді толтыру Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойын стикерге жазып, тақтадағы "Даналық ағашына" іледі | Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну | Ұсынылған стикерді толтыру, тақтаға ілу |
Үй тапсырмасы | Д.Бабатайұлы. «О,Ақтан жас, Ақтан жас! » | Өмірбаянын оқу, толғауды мәнерлеп оқу. | Өмірбаянын оқиды, толғауды мәнерлеп оқиды. |