Разработка по казахскому языку на тему Дене мүшелері (2 класс)

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...




Сынып: 2


Сабақтың тақырыбы: Дене мүшелері


Сабақтың мақсаты: Оқушылар дене мүшелерінің атауларын, жазылуын біледі. Ол сөздермен сөз тіркестерін құрайды. Мәліметтерді бөліп көрсетеді. Мәліметтерді салыстыра алады.


Сабақтың барысы:

І Психологиялық ахуал туғызу. «Менің қолым бар» псих.ойны.

1.шеңберге тұру

2.Мұғалімді мұқият тыңдау

3. Келіссең –қол соқ.

Келіспесең – қол соқпаймыз.

Мұғалім: Менің екі қолым бар.Менің екі аяғым бар. ...

*Тақырыпты ашу/Топқа бөлу/

М: түрлі түсті парақшалар таратады.

Ж.Таратылған парақшада 3сөз жазылады. Сол сөздермен сөз тіркестерін құру/парақшаның түсіне қарай үш топқа бөліну.

Аудирование «Не үшін?»

Екі көзің не үшін керек?

Жақсыларды көру үшін.

Екі қолың не үшін керек?

Елге көмек беру үшін.

Құлақ не үшін керек?

Ақыл-кеңес беру үшін?

Тіл мен жағың не үшін керек?

Ақиқатты айту үшін.

Ал аяғың не үшін керек?

Шетте жүрсем, туған жерге қайту үшін.

- Балалар, я все таки не поняла какая же тема сегоднящего урока? (Дене мүшелері)

- А, какая цель урока (Правильно сегодня на урока мы будем играть при этом будем учиться)

1-тапсырма «Кім жылдам?» ойыны. Торкөздегі сөздердің аудармасын табыңдар. Егер берілген жауап дұрыс болса, шапалақтаймыз, ал бұрыс болса аяқпенен топылдатамыз.





ІІ тапсырма «Топтай біл» ойыны.

«Қайсысы артық? Неге артық?»

1топ БАС ДОП КӨЗ

ҚУЫРШАҚ МҰРЫН ҚҰЛАҚ

2 топ ҰШАҚ АЯҚ КӨЗ

ҚОЛ МАШИНА АУЫЗ

3 топ МҰРЫН ТЕКШЕ КӨЗ

ҚУЫРШАҚ АЯҚ ҚОЛ



ІІІ Тапсырма «Робот» ойыны. Әр топ мүшесі роботқа бір дене мүшесімен бір іс-әрекет жасатады. Тақта алдына шығып, «программист» өз роботын таңдап, робот айтқанын орындайды, ойын осылай жалғасады.

Сергіту сәті «Аяқпенен топ-топ-топ».

ІV Тапсырма. Көп нүктенің орнына керекті әріптерді қойып жаз.

Менің б...сым, әдемі к...з, үлкен м...рын, екі қ...лақ, екі а...қ, Сашаның қ...лы.

5-тапсырма. Адасқан әріп – дыбыстарды тіркестіріп сөз жасаңдар

  1. н, ы, ұ, р, м

  2. з, ы, а, у

  3. қ, л, ұ, а, қ

  4. з, ө, к

  5. і, л, т

  6. қ, я, а

  7. л, қ, о

  8. с, б , а

  9. е н е д

  10. м ш ү е р е і л

Рефлексия: Бес саусақ

Үйге тапсырма: Сурет бойынша 2-3 сөйлем құрау.