Пән: Қазақ тілі
Сан есім Күні:
05.04.2016 жыл
Сыныбы:
3 « а,б»
Пән мұғалімі:
Джуманбаева Аида Қалменовна
Сілтеме:
« Шың » кітабы, мектеп кітапханасы, интернет желісі, қазақ тілі оқулығы
3 –сынып оқулығы
Сабақтың мақсаты:
Оқушыларға жаңа тақырып туралы кеңінен түсінік беру.Білімдерін кеңейту.
Міндеттері:
- Оқушылардың өз ойын мазмұнды тілде жеткізу, олардың өзара ұжымдаса жұмыс істеу, шығармашылық ізденіске түсу біліктерін жетілдіру.
Ауыз екі сөйлеу тілдерін дамыту.
Сан есім туралы түсініктерін кеңейту.
Оқыту технологиясы:
Ақпараттық трехнологиялар
Ұжымдық технологиялар
Сыни тұрғысынан ойлау технологиясы
Сабақтың типі.
Жаңа білімді меңгерту
Сабақтың түрі:
Аралас сабақ
Сабақтың әдісі:
Әңгімелеу, топтық жұмыс, жеке жұмыс, сұрақ-жауап, проблемалық сұрақтар, кері байланыс, бағалау,болжау, ой қозғау.
Сабақтың көрнекілігі:
түрлі стикерлер, интер.тақта, кеспе қағаздар, білім ағашы, суреттер,
Пәнаралық байланыс:
Қазақ тілі, Орыс тілі
Сабақтың жоспары:
Ұйымдастыру кезеңі. Қызықты тренинг өткізу.Қызығушылықтарын оятып, қима құрастырма қағаздар арқылы.
Өткенді еске түсіру. Суреттер арқылы
Жаңа сабақты меңгерту: Жаңа сабақ туралы мағынаны ашу.
Талдау, жинақтау, Ой толғаныс, Ой қозғау, ой жалғау.
Сабақты бекіту.
Бағалау:
Үй тапсырмасы:
Сабақтың кезеңдері:
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Ұйымдастыру.
Қызығушылықтарын ояту
Тренинг:
Топ құру:
Амандасу.Түгендеу
Сыныпқа жақсы бір ахуал туғызу мақсатында қызықты бір тренинг жүргізу..
Оқушыларды төрт мезгілге байланысты топқа бөлу.
Оқушылар амандасады.Түгенделеді.
Оқушылар бір –біріне гүл ұсына отырып серіктестерінің жақсы қасиеттерін айтып өтеді.
Оқушлар топқа бөлінеді.
Үй тапсырмасы:
Мазмұнын ашу:
Тақырыбын,идеясын, ұғыну сұрақтары.
. Сұрақ – жауап
1.Мынау не?
2.Мынау не
3.Мынау не ?
4.Мынау не?
Жаңа сөздермен танысып, өзара тіл дамыту мақсатында диалог оқылады.
Зат-вещь
Сынып-класс
Сурет-картина
Оқушылар өз топтары арасында қойылған сұрақтардың жауаптарын тауып, талқыға салады.Топ арасында пікірлерін ортаға салып пікр алмасады.
Бұл –терезе.
Бұл- парта
Бұл –есік.
Бұл-орындық.
Оқушылар жаңа сөздермен танысып, диалогты жолдасымен оқып, аударады.
Ой қозғау.
Ой қозғау мақсатында проблесмалық сипаттағы сұрақтар беріледі.
Дәптермен жұмыс жасайды:
3- тапсрманы бірлесе орындап дәптерге жазады.
Суретпен жұмыс атқарады.
Сурет бойынша мәтінді
4-тапсырма: Өлеңді мәнерлеп оқы.
5тапсырма: Сөйлемді аударып жазып оқып, аудар.
Бұл парта ма?
Бұл үстел ме?
Бұл орындық па?
Бұл терезе ме?
Бұл есік пе?
6-тапсырма.Жолдасыңмен орында.
Тақтаға кел.
Бор ал.
Тақтаға жаз.
Шүберекті ал.
Тақтаны сүрт.
Үлгерімдеріне байланысты жеке тапсырмалар беріледі.
Қима қағаздары беріледі.
7-тапсырма
Диалогты жолдасыңмен оқы
Оқушылар диалогты жолдасымен оқиды.
6-тапсырма:
Сурет бойынша сұрақтарға жауап бер.
Біліп ал.
Екі сөйлем құрап, айт жаз.
Әр топ өз ойларымен пікірлерін бірігіп талқыға салады.
Тапсырманы дәптерлеріне жазады.
Суретке қарап өз ойларын айтады.
Оқушылар дәптерлеріне тапсырма орындайды.
Оқиды аударады.
Оқушылар тапсырманы орындайды.
Оқушылар үлгерімдеріне қарай тапсырмалар беріледі. (қима қағаздары арқылы)
Топтағы үлгерімі төмен оқушыларға үлгерімі жоғары оқушылар көмек көрсетеді.
Диалогты жолдасымен оқып талқылайды.Ойларын ортаға салады.
Сұрақтарға жауап алынады.
Оқушылар сөйлем құрап үйренеді.
Күзде жаңбыр жауады
Қыста қар жауады.
Оқушылар сөйлем құрап үйренеді.
Бағалау:
Бағалау критерийлерін ескере отырып, оқушыларды топ басшысы бағалайды.
Стикерлермен бағалау
Үй тапсырмасы:
Келесі жаңа тақырыпты өз беттерінше дайындап келу.
4-тапсырма .ереже жаттау.
Тапсырманы күнделіктеріне жазып алады.
Қорытынды:
Оқушыларды сұрақ-жауап әдісі арқылы білгендерін қайта сұрап
Сұрақтарға жауап береді