Өлшемдік ойлау қабілеті: 9 сыныптар Сабақтың мақсаты: Білімділік: суретшілер, сурет көрмесі , картиналар туралы мәтіндермен танысу. Белгілі қылқалам шеберлерімен танысып, олардың бізге қалдырған мұраларын білу. Әртүрлі жағдаяттарға әңгімелер құрастыру, топтық жұмыстар орындау, тест алу Дамытушылық: оқушылардың дүниетанымдарын сыни тұрғыда ойлау арқылы арттыру, логикалық ойлауларын, сөздік қорларын дамыту Тәрбиелік: өз елінің сенімді, білімді, сауатты, заман талабына сай білікті, ізденімпаз азамат болуға тәрбиелеу |
Формативті бағалау нормасы: - тапсырманы орташа орындаса (қанағаттанарлық) - тапсырманы жақсы орындаса (жақсы) - тапсырманы толық, нақты орындаса (өте жақсы) Оқушыларды жеке бағалау кестесі: Оқушы тегі: | 1 тапсырма | 2 тапсырма | 3 тапсырма | 4 тапсырма | Жалпы балл | Бағасы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Көрнекіліктер: флипчарт, суреттер, ноутбук, фишка, стикер
Уақыты
Сабақ барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Басталуы:
5 минут
Сыныппен амандасу.
Оқушыларды түгендеу.
Ынтымақтастық атмосферасын құру. Оқушыларды шеңберге тұрғызып, беске дейін санату, біркелкі сандар бірлесіп, үш топ құру.
Мұғалім сабақты бастайды.
Оқушыларды топқа бөледі.
Оқушылар тыңдайды.
Топқа бөлінеді.
Түсіну
10 минут
Бүкіл сыныптың жұмысы:
Топтарға бөлінген оқушылармен әртүрлі жұмыстар жүргізу. Үйге берілген тапсырманы сұрау.
Бөлінген топтардағы оқушылармен өтілген модуль бойынша сұрақ-жауап жүргізу
«Сурет галереясында» тақырыбына байланысты тест алу, тест сұрақтарын түсіндіру
Мұғалім сабақты жалғастырады: фишка арқылы бағалауды түсіндіру, оқушыларды топтарға бөліп, топтар арасында сұрақ –жауап жүргізеді.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Тапсырма 20минут
Тест сұрақтарына жауап береді.
Бақылау сұрақтарын оқып, әрқайсысына ауызша жауап дайындау
3. Шығармашылық тапсырма. Диалогтік әдісті пайдаланып, «Сурет галереясы» деген тақырыпқа диалог құрастыру
Мұғалім түсіндіріп болған соң, оқушылардың жауаптарын тыңдау, бағалау
Тапсырмаларды орындайды.
Талдау
5 минут
Өткен сабақ бойынша қысқаша талдайды.
Мұғалім тыңдайды.
Оқушылар талдайды.
Бағалау
5 минут
Өздерін фишкалар арқылы бағалайды.
Мұғалім бағалайды.
Оқушы өздеріне баға береді
Қорытынды
Сабақ бойынша алған білімдерін сұрақтар қойып қорытындылау. Үйге тапсырма:
115 бет, 2-тапсырма
Мұғалім тыңдайды.
Оқушылар қорытады.
Рефлексия
Бүгінгі сабақ оқушыларға түсінікті, әрі қызықты өтті. Фишкамен бағалау оқушыға жоғары баға алуға мүмкіндік берді, қызығушылықтарын оятты.
Мұғалім оқушыдан не білдің? Не түсіндің?деп сұрайды.
Оқушы өз әсерлерін айтады.