Қысқа мерзімді сабақ жоспары. 1 сынып. Менің достарым

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ

қазақ тілі

Мектеп: 4

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Камзанова Б.М.

Сынып: 1

Қатысқандар саны:18

Қатыспағандар саны: 0

Сабақ тақырыбы: Менің достарым

Сабақ негізделген оқу

мақсаты

Т4. Мұғалімнің көмегімен тыңдалған материалдардың не екенін түсіну.

А5. Қысқа фильмдер мен тыңдалым материалының сюжетін өз сөзімен сипаттау.

Ж2. Мұғалімнің көмегімен тыңдаған аудиовизуалды материалдар бойынша таныс заттардың атауын жазу.


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

«Менің достарым» тақырыбына байланысты берілген бейнематериалды мұғалімнің көмегімен түсінеді, осы бейнематериалдың сюжетін өз сөзімен сипаттай алады, таныс заттардың аттарын жаза алады.

Оқушылардың көпшілігі: Мұғалімнің көмегімен «Менің достарым» тақырыбына байланысты берілген бейнематериалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.

Кейбір оқушылар: «Менің достарым» тақырыбына байланысты берілген бейнематериалдың мазмұнын айта алады.

Тілдік мақсат

Негізгі сөздер мен тіркестер: дос, жақсы, жаман, көңілді, адал, мейірімді, тату, өтірікші, ақылсыз

Мұғалімнің көмегімен сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтай алады, әріптерден 1-2 буынды сөздер құрай алады,берілген тапсырмалар бойынша сөздерді жаза алады.

Талқылауға арналған сұрақтар:

1.Сенің досың бар ма?

2 .Досың қандай?

3. Достар қандай болу керек?

Жоспарлан

ған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Бағалау

Сабақтың басы

5 мин




8 мин


















Дескриптор лар


Оқушыларды топтастыру.




1-тапсырма ҰЖ

( кейбір оқушылар )

«Балапан және оның достары» мультфильмі


[pic]

Көрсетілген бейнематериал бойынша сабақтың тақырыбы анықталады.


1.Сөздерді зейін қойып тыңдайды.

2.Бейнематериал бойынша сұрақтарға жауап береді.


1,2,3 сандар ретімен топқа бөлінеді


Интербел сенді тақта, «Балапан және оның достары» мульт фильмі

Youtube.

com






[pic] дұрыс

[pic] бұрыс

Сабақтың ортасы


5 мин





Дескрип

торлар



8 мин






Дескрип

торлар





2-мин













8 мин




Дескрип

торлар

2- тапсырма ТЖ.

(кейбір оқушылар)

«Адасқан әріптер» әдісі арқылы әріптерді тізбектей қосып, сөз құрау

1. с,о,д.

2. а,л,а,д.

3. т,у,т,а.


1.Әріптерден сөз құрай алады.

2. 1-2 буынды сөздерді айта алады.


3-тапсырма ТЖ

«Аквариум әдісі» арқылы сөз тіркестерін құрау.






Әріптер жазылған қағаз









Қорапша, сипаттау шы сөздер жазылған қима қағаздар, желім











Интербел сенді тақта


Youtube.

com








Қағаздан жасалған ұшақтар



«Смайлинк»










«Бес саусақ»




























[pic]

1.Сипаттаушы сөздерден сөз тіркесін құрай алады.

2.Сөздердің мағынасын түсінеді, ажырата алады.


Сергіту сәті

[pic]



4- тапсырма. ТЖ

(көпшілік оқушылар)

«Ұшақтар сөйлейді» әдісі арқылы тақырыпқа байланысты сөздер жазу


1.Сөздерді есте сақтай алады.

2.Таныс сөздерді жаза алады.








Сабақтың соңы

9 мин


Өткен сабаққа рефлексия жасайды. Кері байланыс

«Ұшатын шарлар» әдісі

«Дос қандай болу керек?»

[pic]



Интербел сенді тақта


Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Сабаққа қойған мақсатыма жеттім деп ойлаймын. Сабағымда мынадай белсенді оқыту стратегияларын: адасқан әріптер, аквариум әдісі, ұшақтар сөйлейді, ұшатын шарларды қолдандым.


Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Тапсырмаларда бағалау дескрипторлары құрылды. Бағалау түрлері: «бағдаршам», «бас бармақ», «бес саусақ» әдістері, бағалау критерилері

Пəнаралық байланыс –

АКТ-мен байланыс, дүниетану, құндылықтары-

мен байланыс.

(тәрбие элементі: адал,шыншыл дос болуға тәрбиелеу)


Рефлексия


Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?




Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?



Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды

Бүгін оқушылар достардың қандай жақсы қасиеттері, қандай жаман қасиеттері болатынын білді. Берілген бейнематериалдан сөздерді естеріне сақтап қалды, әріптерден сөз құрады, сөз тіркесін құрады, кейбір сөздерді жаза білді.


Сабақ белсенді, жақсы деңгейде өтті.


Жоспарланған саралау жақсы іске асты,алған тапсырмаларға критерийлер сәйкес болды,уақытты тиімді пайдаландым.

Жоспарыма өзгерістер енгізген жоқпын.


Қорытынды бағалау

1.Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1.Жаңа сабақты «Балапан және оның достары» атты мультфильм көрсетуден басталып, берілген мейнематериал арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталды. «Адасқан әріптер», «Аквариум» «Ұшақтар сөйлейді» әдістері өте қызықты орындалды.. Сөз тікестерін құруда сипаттаушы сөздер өз нәтижесін берді.

2. Оқушылардың жауаптарына байланысты оқу - алдағы уақытта алға жылжуы үшін және сабақ барысында жауапкершілікті өзіне алуға көмектесе отырып, тәуелсіз оқуға ықпал етеді.

2.Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді? (оқыту мен оқуға қатысты)

1. « Ұшақтар сөйлейді» тәсілін қолдану оқушылардың білімдерін толықтай жеткізуге көмектеседі.

2.Бірлескен жұмыс арқылы оқушылардың коммуникативтік дағдыларының жетілген кезінде бір-бірімен пікір алмасып, ойларын еркін жеткізіп, ортақ шешімге келуге жағдай жасайды..

3.Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? Сұрақтар қойылғанда, «Аквариум» әдісін пайдаланғанда оқушылардың өз идеяларын ұсынуларына мүмкіндік берілді, алайда жұмыстың бастапқы кезеңінде өз ойларын жеткізуде жасқанып, үндемей отыру сияқты қиындықтар туындады. Алдағы уақытта бұл олқылықтарды жою үшін сабақта оқушыларды қанағаттандыратындай тапсырмалар кіріктіремін.