Қазақ тілінен сабақ жоспары

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Сынып: 6 а Күн: 02 /02/2016ж

Тақырып: Автобус

Мақсат: Оқушылардың көлік тақырыбы аясында білімдерін кеңейту. Үстеуді меңгерту, мөлшер үстеуімен таныстыру. Тілдерді меңгеруге байланысты мәтінмен таныстыру. Өздік пікірін еркін жеткізуге ықпал ету. Ойын жүйелеуге баулу.

Күтілетін нәтиже:

А) Оқушылар жаттығулардың жүйесін толық ұсына алады;

Б) Сөздерді септей біледі;

С) Жаңа сөздерді қолдана отырып, күнделікті өмірде қолданылатын жаттығулар туралы ойын жаза алады.

Құрал-жабдықтар: тақта, флипчарт, маркер, қима қағаздар

Сабақ барысы:

"Алақан" ойыны


2 мин

Оқушыларды қадағалау

Сурет арқылы топқа реттелу.

Көтергіш кран, автобус

Жақсы тілектер айту.

Сол жақ алақандарын салу. Арқаларына жабыстырып, бір- біріне позитивті жақтарын айтады.


Жаңа тәсілдер.

(Диалогтік оқыту)

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру


4 мин

Күрделі сөздер түрлерін айту. Сөздік айту, диалогтарын тыңдау.



СТО

Топқа бөліну


1 мин.

Оқушыларды кеспелер арқылы топқа бөлу

кеспелер таратып, топқа бөлу. Ілік, барыс, жатыс септік



II Қызығушылықты ояту

АКТ

Презентация

5 мин

Оқушыларға көлік туралы презентация көрсету. Қандай тақырып өтеміз?

Біздің мақсатымыз қандай?


Оқушылар бірігіп сабақтың тақырыбын болжайды.

АКТ


ІІІ. Жаңа сабаққа көшу (ашу, түсіну)

"Миға шабуыл"жасау

1 мин

Суретке қарағанда не ойларыңа келеді? Жазып, тізіп шығу - адам, жүргізуші, аялдама, іс, бағыт т.б.

Оқушылар ойларын айтады. Бірігіп сабақтың тақырыбын болжайды. Мақсаты мен міндеттерін айтады.




СТО

Мәтінмен жұмыс

(Жоспарлау, талдау, ситездеу, жинақтау)

Жұптық, топтық


8 мин

Сөздік оқу.

101-бет, 107-бет көтергіш кран, автобус мәтіндерін бөлшектерге бөліп аударту.

Әр топ бір біріне сұрақтар қояды.


Әр топтың оқушылары жұппен мәтінді оқиды, топта бірігіп талқылайды. Әр топтан бір спикер басқа топқа аудармасын айтады, сұрақтарын қояды.

Мәтіннің аудармасын біледі, сұрақтарға жауап береді.

Дарынды және талантты.


Көшбасшылық және басқару


Жас ерекшелік


(Жоспарлау,талдау, жинақтау)

Жеке, жұптық, топтық




10 мин





Үстеу деген не? Қайталап шығайық.

Әр оқушыға бір сөзден беру, аудару.

Мөлшер үстеу ережелерін меңгерту.


2-тапсырма Автобус туралы мәліметтерді жазу.

Оқушылар алдымен қай деңгейлік тапсырманы орындау керектігін таңдап алады. Өз ойын жұпта, топта талқылап, береді. Барлық топтар жауаптарын салыстырады, ортаға салыпталқылайды,пікірлерін айтады.

Оқушылар тақырыптыі мағынасын түсінеді, берілген тапсырмаларды орындайды.



Көшбасшылық және басқару


Жас ерекшелік

Талантты және дарынды




Сергіту сәті

«Қара жорға» сергіту сәті

1 мин.

Іс-әрекеттерді қайталау

«Іс-әрекеттерді қайталау


АКТ

ІV. Сабақты қорытындылау

Сәйкестендіру

5 мин.

Сәйкестендіру

Едәуір үлкен

Онша көп

Анағұрлым адам

Бірталай қиын емес


Тақтада орындау

Алған білімін қорытындылай алады.

СТО


Бағалау

Ашық тест

6 мин.

Тест


Ой жүйелеу


V. Үй тапсырмасын беру

Деңгей бойынша

1 мин.

102-бет 4-5-тапсырма.

.



VІ. Рефлексия

Кері байланыс арқылы

1 мин

Оқушылар қағазға, маған ұнағаны,нені үйрендім, менде қалған сұрақ, менің қосарым деген сияқты сауалдарға кері байланыс қалдырады.