Сыныбы: 3 «А» сыныбы
Пәні: Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Сағат . Табыс септік
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды уақытқа байланысты жаңа сөздермен таныстыру, Сағаттардың өзіндік ерекшеліктері туралы түсінік беру.
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, ағаш суреті, дөңгелектеп қиылған түрлі түсті қағаздар, екі түсті стикерлер.
Сабақтың әдісі: ойын, суреттермен жұмыс, сұрақ – жауап.
Барысы
Ұйымдастыру кезеңі
Сәлемдесу (2-мин):
- Сәлем, достым! (амандасады)
- Сен қалайсың? (иықтарынан қағады)
- Қайда болдың? (құлақтарынан тартады)
- Мен сені сағындым! (қолдарын жүректеріне қояды)
- Сен келдің (қолдарын жаяды)
- Жақсы болды (құшақтайды)
Оқушылар көрсетілген қимылдарды қайталайды.
Үй жұмысын тексеру
Сағаттың түрлері көрсетіледі оқушылар қандай сағат екенін айтады. (құм сағат, қалта сағат, қол сағат, үстел сағат т.б.) (3-мин)
ІІІ. Жаңа сабақ
Сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтау.
Мен жұмбақты оқимын оқушылар жұмбақты шешу арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды. (3-мин)
Сырт-сырт етеді,
Уақыт өтеді.
Күнде есебін жаттайды,
Ешбір тыным таппайды.
Алмайды бір тағат
Оның аты.... (сағат)
Жаңа сөздермен жұмыс:
Сағат – 2. Сағат неше? –
3. Уақыт – 4. Жарым –
5. Бүгін – 6. Кеше –
7. Ертең –
Жаңа сөздерді оқу, аудару, сөз тіркестері мен сөйлемдер құрастыру. (7мин)
Уақытты айтып үйренейік
Әр түрлі уақыт өлшемдері көрсетілген суреттер көрсету, бірлесе уақытты айту.
[pic] (3мин)
Табыс септікте тұрған сөздерді теріп жазу (Табыс септік, сұрақтары)
Аптаны, сабақты, алманы, күнді, кешті, телефонды, уақытты, кітапты, тақтаны. (5мин)
Сергіту сәті (2мин)
Сөйлемдерді аудартып жаздыру: (10мин)
Мен таңертең тұрдым. Мен түсте сабаққа бардым. Мен кешке үйге келдім. Мен ертең досыма барамын. Мен кеше дүкенге кірдім. Мен бүгін сабақ оқыдым.
Үлгі бойынша сөйлемдер құрастыру.
«Сен қайда барасың?» деген сұраққа жауап беру.
Бекіту
«Кішентай Лиза не істейді?» деген сұраққа жауап беру. (Суретпен жұмыс) (5мин)
Рефлексия (2мин)
Ағашқа жасыл және қызыл алмаларды жапсырады.
Жасыл алма – сабақты түсінбедім, ал қызыл алма - сабақ ұнады.
Үй тапсырмасы
43-бет, 5-тапсырма
Өлеңді жаттап келу
Бағалау